Nízka hladina hormónu estriol v 16 týždni

zuzzy12
28. mar 2012

Ahojte,v 1.trimestri som mala vysledky v poriadku a v 2.trimestri vyšla hladina hormonu estriol nizka,všetko ostatne je v poriadku.Neviete čo to znamena?

edita84
28. mar 2012

Ahoj aj ja som mala pri synovy, my sme potom šli na amnio a všetko bolo v poriadku a teraz mám krásneho 7 mesačného drobca 🙂

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@edita84 Ahoj,že som našla aspon jeden pripad ked to dopadlo dobre.Ako to je možne že ten estriol sa tak znižil najskor som mala 1,55 a potom 0,33 ešte raz mi brali krv o tyžden budem vedieť vysledky.To čakanie je tažke.Prosim ťa robili Ti aj podrobnejši ultrazvuk? alebo sa to da zistiť len z plodovej vody?

edita84
28. mar 2012

@zuzzy12 ja som potom nebola na dalších testoch hned sme šli na amnio a potom neskôr aj do Blav k dr. Čunderlíkovy ten nám nášho malého podrobne prezrel 🙂

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@edita84 tej amnoi sa bojim ☹

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@edita84 a mala si aj ostatne hodnoty rozhadzane alebo ten estriol ak sa možem spytať...ja už neviem čo si mam myslieť

edita84
28. mar 2012

@zuzzy12 aj ja som sa strašne bála ale dalo sa to vydržať hlavne nemysli na komplikácie. to že či som tam mala ešte nejaké hodnoty rozhádzané neviem nepamätám sa :/

jania023
28. mar 2012

@zuzzy12 ahoj a mas rysk nejakej choroby ze mas ist na amnio? 😕 ja som mala zle vysledky triple testov

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@jania023 Ahoj,ešte nič podrobne neviem len mi v 16tt vyšla nizka hodnota estriolu ,tak tie odbery opakovali tak čakam na vysledok.

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@jania023 ale ked som sa pytala sestričky že aky je postup dalej ak budu vysledky znov zle tak povedala že amnio a objednať sa u genetika.

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@jania023 ale čo som našla na nete -čo hrozia ake postihnutia-no som strašne vystrašena ☹

jania023
28. mar 2012

@zuzzy12 mna poslali na amnio ale nesla som nakoniec som to ryskla a sla na morfologicky utz co je vlastne taky specialny tam meraju vsetko babetka ale le viditelne chorobi nie geneticke ak rozumies...napr chorobu srdca tam nenajdu alebo alergiu ci tak

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@jania023 tie triple testy niesu vobec presne ale je divne že PAPP,AFP,aj HCG mam v poriadku len ten estriol klesol -to je divne.

jania023
28. mar 2012

@zuzzy12 nestresuj sa chod na utz a uvidis,ja som myslela ze sa zblaznim ked mi povedali ze mala ma dawnov syndrom a nakoniec je zdravucka

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@jania023 ved to že ta amnoi tiež nezachyti všetky postihnutia-len take hlavne ako Dawn.syndrom ajemu podobne.Ved na tom špecialnom ultrazvuku vidno všetko doležite aby sa vylučilo riziko postihnutia tak prečo každu mamičku tlačia do amnoi.a vobec su choroby a abnormality čo nezachyti ani žiaden test ani utz.

jania023
28. mar 2012

😉 @zuzzy12 ja tvrdim jedno nic na svete ma neprinuti ist na amnio pokial nevidim na utz ze je tam problem,ja sa ho dost bpojim koli moznemu pozretu veraj 1% ale uplne staci ze to 1% som ja takze ja som to radsej neryskujem

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@jania023 ako dlho trvalo kym si bola na morf.utz po zlych vysledkoch.Trva to dlho kym sa dostaneš k nejakemu genetikovi alebo to ide rychlo?To čakanie je strašne.

anjelik0907
28. mar 2012

@zuzzy12 ja som bola na amniocentéze pred 11 rokmi ☹ a keby som mala tú možnosť idem znova ,neni to nič strašné a aspoň máš akú takú istotu ,že miminko je ok 😉

jania023
28. mar 2012

@zuzzy12 asi 2 tyzdne 😠

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@anjelik0907 najskor si bola na amnio až potom na morf.utz.?Alebo z ultrazvuku doporučili amnio?

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@anjelik0907 ked tam je to riziko potratu-čo ak sa potrati zdrave dieťa?je to ťažke rozhodnutie ☹

anjelik0907
28. mar 2012

@zuzzy12 najprv na ultrazvuku, ale tam bolo všetko ok tak ma poslali aj na odber plodovej vody pre istotu 😉 ja som mala zvýšený alfafetoproteín tak preto ...

anjelik0907
28. mar 2012

@zuzzy12 vieš ja som to brala z tej stránky ,že nechcem postihnuté dieťatko ☹ a veľa vecí nasvedčovalo tomu ,že ho môžem mať

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@anjelik0907 bože moj take stresy si prežiť a nakoniec zdrave dieťatko sa narodi.Ja som mala pri prvom tehu všetko ok.tak neviem čo sa deje.A ako ti to vysvetlili že to AFP si mala zvyšene?Asi labolatorna chyba,že.

anjelik0907
28. mar 2012

@zuzzy12 no povedali iba to ,že to niekedy môže byť a dieťatko bude zdravé, ale sa môže narodiť predčasne alebo s malou hmotnosťou 😉 našťastie sa narodil na deň presne a váha poriadna 😉 inak ja som mala stres už od prvého dňa ako som zistila, že čakám mimi... Tehotenský test mi ukázal, že niesom tehu ,tak som s kľudom užívala antibiotiká a to som už bola tehu .Lekár mi povedal ,že sa mi môže narodiť choré dieťatko keď som mu povedala ,že som užívala lieky. Na druhý deň mi povedal ,že dieťatko by malo by´tok a potom mi zas vyšli zle tieto výsledky. Bolo toho ešte oveľa viac ,ale tehotenstvo som si začala poriadne užívať až keď som mala výsledky s amnio tam boli super lekári ktorý ma fakt povzbudili a našťastie bolo všetko ok

rybenka79
28. mar 2012

@zuzzy12 rovnake vysledky som mala aj ja, vsetko uplne ok okrem estriolu. Prveho syna som rodila v 2008 a vtedy estriol nerobili, zacali od 01/2011, tak ten vysledok som nevedela 🙂 mne povedali ze ked je znizena hodnota estriolu amnoi je uplne zbytocna, nic neriesi a neukaze! Iba a len podrobny ultrazvuk a na tom som bola 3x dokonca aj v 24tt skrz srdcove vady a pod - bala som sa. Vsetko bolo v poriadku, v piatok bude mat drobcek uz 3 mesiace! Precitaj si co vsetko moze lekar vidiet z ultrazvuku po 18tt a pytaj sa pytaj a daj si to urobit lekarovi co sa zaobera iba ultrazvukmi!!!

Drzim palce, osobne som presvedcena ze alpha testy robia viac skody ako osohu u tehu mamiciek. Vo vacsine krajin EU ich uz davno zrusili ako rakusko, nemecko, svajciarsko, spanielsko, taliansko a pod.

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@rybenka79 to važne to začali robiť ten estriol až od O1/2011?Ja už mam jedno dieťa ,mala som cisarky v 2010 koli kp ale vysledky som mala všetky ok.Bože to si ma ukludnila že amnio je zbytočna.

zuzzy12
autor
28. mar 2012

@rybenka79 gratulujem k drobčekovi 😉 .A bola si aj u genetičky?A je pravda že pre ten nizky estriol može mať dieťa mentalnu retardaciu,edwarsov syndrom,neprospievanie a ja neviem čo ešte tam bolo ☹ -povedala ti to genetička?

rybenka79
28. mar 2012

@zuzzy12 ano, bola som u geneticky a primarka mi sama povedala ze amnio mi neukaze to, co chcem pocut. Amnio je dobra na geneticke poruchy a nie mentalne! a ziadna amnio to nevie, iba nejake specializovane testy a tie nikto tu nerobi!!! Vsetky tie poruchy co aj pises vratane smith-lenitz opici syndrom a pod. sa vidia dobre na ultrazvuku. Presla som viacerymi odbornikmi, bala som sa ako ty a vsetci mi to potvrdili ze amnio je zbytocne trapenie v mojom pripade - dawna som mala vyluceneho.

Na 3 ultrazvukoch som bola lebo v kazdom tt je u babenka vidiet ine - presli sme vzdy uplne vsetko, kazdu drobnost vratane profilu tvaricky ci ta nema nejake crty vysokeho cela a pod. ci vacsie ustocka... napis mi do ip normalnu mailovku a poslem ti subor kde je vsetko vysvetlene aj na co sa mas pytat na ultrazvuku. Je to v AJ ale jasne aj s obrazkami co ako na utrazvuku je vidiet pre lekarov genetikov 🙂

rybenka79
28. mar 2012

@zuzzy12 doplnam, mam doma zdraveho uz 4r chlapceka. Keby sa nieco stalo bola som jasne rozhodnuta ako budeme postupovat, preto vsetky tie kroky do 24tt... viac nemusim asi pisat

zuzzy12
autor
2. apr 2012

@jania023
@edita84
@anjelik0907 Ahojte,tak opakovane odbery dopadli dobre,estriol stupol a screening je negativny.,takže ma nikde neposlali..... teraz už len budem čakať že o dva tyždne mi bude robiť gyn. podrobny ultrazvuk v 2Ott a potom budem mať už vačšiu istotu ked uvidim naše babo.A mimichodom našla som na nete že estriol ma kratky biochemicky poločas(3-4dni)-to znamena že ked sa do 4 dni nevyšetri krv tak vysledok o ničom nevypoveda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre