Nezhoda v týždňoch tehotenstva

12. okt 2022

Ahojte, je v poriadku ak mi 3 lekárky povedia 3 rôzne termíny pôrodu alebo teda iné týždne? Teraz si mám vybrať alebo ako? Podla mojej gynekologyčky som momentálne v 39+1tt. podla poslednej menštruácie a velkosti plodu. Keď som bola na pohotovosti minulý týždeň mi tam pani lekárka povedala že som v 37. A dnes na prvej poradni v nemocnici mi pani lekárka povedala že som v 36+1. Príde mi nereálne že váha a brucho sa mi zväčšuje a dieťa zmenšuje…

anjelicek26
12. okt 2022

V deviatom mesiaci sa upravovat termin porodu uz nerobi... dietatko je asi mensie, ako priemer, to je cele... drz sa terminu poslednej menstruacie.

deti95060810
12. okt 2022

to je všetko len orientačné... porodiť môžeš v úplne iný termín...

kukulienka999
12. okt 2022

Aj ja som mala 3 terminy, u môjho gynekológa jeden, u doktorky na 4D ultrazvuku druhý a na poradni v pôrodnici tretí. Na 4D mi dala presný termín, ale porodiť mozes vážne hocikedy, v mojom prípade to mohla byt náhoda….8dni som prenašala od termínu poslednej ms

kabba
12. okt 2022

Najpresnejsie sa termin urcuje v zaciatku tehotenstva, cim neskor, potom su tie odchylky uz vacsie. Spoliehala by som sa na termin v tehotenskej knizke, ten byva najspravnejsi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre