Nečakané tehotná v 45. rokoch. Čo teraz?

anzelik
22. jan 2015

ahoj maminky vsade citam si zodpovedna ,,nezodpovedna ´´ v takom veku 45r. tehotna 😒 ano je to na velke zvazenie a velka zodpovednost stalo sa to aj mne mohla by som uz byt vlatne babicka a teraz toto mam spokojne vyrovnane manzelstvo tri deti ,dve dospele samostatne a jedneho sintra 7rocneho 🙂 ostala som zaskocena u lekara isla som len na krv a bac HCG zvysene na tehotnost samozrejme idem na gynekologiu s malym srdcom a s obavami co dalej mam dobru pracu zarobok a dietatko je necakane chcela by som Vas porosit bez uraziek o nazor viem predsa sa musim rozhodnut sama a bude to len moje rozhodnutie s manzelom 🙂 , myslite si ,ze vtomto veku je to zodpovedne ..,,nezodpovedne ´´ no mam strach uprimne povedane kvoli veku a hlavne teraz som si konecne nasla pracovne miesto kde mi to vyhovuje a hlavne dobry kolektiv mam obavi ako to oznamit ci neoznamit ako to zvladnem to je asi vsetko.... 🙂 dakujem kazdej mamicke za nazor ,len bez uraziek prosim !!!!

nice202
22. jan 2015

Prajem vsetko dobre, urcite to zvladnete s malym dietatkom. Mozno uz nebude tolko sil, ale ma starsich surodencov. Urcite pomozu. Odsudzovanie od okolia bude, bohuzial, ludia su taki a radi sa staraju. Treba sa obrnit hrosou kozou. Inak ste mladsia od mojej mamy o 4 roky. Uprimne ja si uz nedokazem predstavit, aby moja mama /babka/ mala este dieta, ale to je len o zvyku.

elise
22. jan 2015

Gratulujem a uzivaj si tehotenstvo. Ja mam 40 manze 51 a chcene este jedno babo, syn ma 8 a dcerka 2 roky. Vsetko bude aj praca aj peniaze neboj. Zastav sa a teste sa na babenko urcite sa stane milacikom rodiny. Ak netrpis nejakymi zavaznymi chorobami, babo je super 🙂 😵 😵 😵 okolie si nevsimaj, ma vzdy plno reci ale vy viete co tomu babenku mozete dat a davat.

teada
22. jan 2015

ahoj, preco nezodpovedna??vobec, ved je to krasne, uzasne aj v tomto veku mat dietatko, ja ti drzim palce a mas aj velke deti, ti pomozu, si mi vycarila usmev na tvari🙂...vobec nejde o nezodpovednost a nebojsa, pokial je zena schopna mat dieta, tak to nie je predsa nebezpecne, sme tak stvorene, ze mozeme mat dieta aj vo vyssom veku nielen v mladom, sme tak prisposobene, takze nase telo "caka"na dieta az do obdobia klimakteria....urcite by som dala sancu zit aj tomuto dietatku, ktore sa tiez tesi na maminku a na surodencov....mas moje plus

pribinak
22. jan 2015

Blahoželám!!!!! Dieťa je dar!!!

sofija18
22. jan 2015

Vôbec nie si nezodpovedna....a tes sa! Pokial ty sama dietatko chces, reci okolia ta vôbec, ale vôbec nemusia zaujimat..... je to tvoje dieta. A mas aj dospele deti, ktore ti isto radi pomozu... a maly 7 rocny sinter bude velky brat 😉 dietatko sa same na svet nepytalo a preto si myslim ze si zasluzi sancu na zivot... podla mna sa absolutne nemas zaco hanbit...plno dievcat /medzi ne patrim aj ja/ sa snazia o babo dlho... a nic... a keby malo prist u mna aj v 45, bola by som najstastnejsia na svete!!! A ostatní mi mozu byt ukradnutí.... Skutocní priatelia ta len podporia.... PS: Keby sa to stalo mojej mame, asi by som sa zacala strasne smiat 😀 😀 ale bola by som najstastnejsia VELKA SESTRA na svete 😀 urcite by som mamu podporila 🙂 Drzim palce nech je vsetko v poriadku, nech ste obaja hlavne zdraví.....

jajka71
22. jan 2015

preco nezodpovedna? ved dieta je dar, treba to tak brat🙂

medzi mojim starsim bratom a najmladsou segrou je patnast rokov,mama ju mala kratko po styridisatke a teraz je to fakt super🙂

dolezite je, ako sa k tomu posavi vas manzel a deti, niekedy si surodenci tahsie zvykaju na to, ze sa objavil dalsi surodenec a je mozne, ze sa pocet vasich priatelov razne preriedi, ale ti, co sa otocia chrbtom za vase priatelstvo urcite nestoja, tak si nerobte zbytocne vrasky a teste sa z noveho zivota🙂

segra je spolocenska, ambiciozna a nikto z nas sa neboji, ze by sa v zivote stratila, vie si prerazit cestu🙂 a keby nieco, vie ze ma styroch starsich dospelych surodencov, namiesto rozpravok radsej citala nase skrypta, to ju bavilo viac, teraz ma skoro sedemnast🙂 (a uziva si to, ze je tetou a vieme, ze sa nestrati v zivote)

magdalenkami
22. jan 2015

myslim,ze si rozhodnuta,ked si sem napisala a myslienku o babatku prijala ako realitu.....urcite je to vo vyssom veku narocnejsie,ale o to krajsie a vychutnavane,obohacujuce,ja ma tiez teraz v 40tke 2 drobcov po roku, okrem nich aj 2 skolakov ,za pracou ti smutno bude aj za tym zauzivanym fungujucim rezimom.....ale do dochodku sa este narobime,neboj

mariamayi
22. jan 2015

V mojom okoli poznam dve maminky, ktore zacali rodit po 40 tke. jedna mala druhe babo ked mala 43 a druha tiez v 45 ako ty. Nastav sa na to, ze to urcite zvladnes, praca neutecie a ako Ti uz vyssie pisali, dieta je dar...apropo ..aj Peter Sagan bol neplanovane babo, ale maminka sa rozhodla pre zivot a pozri, co jej zo syna vyrastlo ..takze ani nevies, co za poklad v sebe nosis 🙂

zajkka
22. jan 2015

ked ho porodis zdrave,uvidis aka budes stastna a 45?ved teraz zeny vypadaju v 60 perfektne....netrap sa,bude dobre 😉

janickacrazy
22. jan 2015

Na západe je to úplne bežné stretnút 45ročnú ženu ovešanú malými detmi, nerieš. Ja ked som tam bola ako 23ročná s mojím synom v kočíku vyzerala som tam ako exot medzi tými 40 a viacročnými mamičkami s kočíkmi. Moja sestra má tiež 4.bábo v 40tke a čo? Síce tvoje okolie možno bude mat múdre reči, že prečo a načo ale na to sa vykašli a užívaj si tehotenstvo. 🙂

moonlightflower
22. jan 2015

súhlasím s už napísaným. Ja verím, že deti sa samy rozhodnú, či k nám prídu a keď sa vaše rozhodlo, určite vedelo, čo robí. Dovoľ mu prísť a obohatiť váš život. Vobec to nie je nezodpovedné, práve naopak. A čo sa týka veku, tak Tvoje telo už prešlo troma tehotenstvami, vie čo robiť. Vek je najmenší dovod na stres. Moja mama má skoro 50 a ja si veru viem predstaviť, že by som ešte mala súrodenca, aj keď už mám vlastné bábo. Sme ženy a toto je naša úloha.
Je to vlastne paradox, že sú tu pochody za rodinu, protesty proti potratom a snáď aj proti antikoncepcii, ale 45 ročná žena sa má báť opovrhnutia, ak si nechá dieťa? To kde sme?
Máš plné právo sa rozhodnúť podľa toho, ako to cítiš a nikto nemá právo Ťa súdiť, ani nenechaj, aby Ťa cudzie názory ovplyvnili. Držím palce

albao
22. jan 2015

No keď príroda dopriala, tak čo našpekulovať. Prijať ten dar a pokúsiť sa pripraviť si energiu na ďalšie malé šidielko. Blahoželám 😉

zamilion
22. jan 2015

nie je to štandardná situácia, ale nie si prvorodička a ak si zdravá a všetky skríningy budú ok, určite si bábo nechaj. vo vyššom veku je riziko, či bábo v zdraví dochováš do dospelisti, ale ak už máš dve dospelé deti, tak sa o bábo nemusíš báť. teš sa.
ja mám doma dcéru takmer 17 rokov, druhú takmer 11 rokov a tiež nám teraz pribudne nečakane bábo. síce som o čosi mladšia ako ty, ale úlohu zohráva najmä zdravotný stav. ja sa neskutočne teším.

seahorse27
22. jan 2015

Nádherne 🙂 Skús to brat pozitívne. Pritrafilo sa, tak co? Pritrafí sa v 17-ich aj v 45-ich...Hlavne sa vykašli na názory okolia, je to tvoj život a tvoje dieťa. To zvládnete, dieťatko je dar a uvidis, že v tomto veku si materstvo lepšie vychutnas a predĺžis si mladosť. Blahoželám 😊

pink_lady
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lapalma
22. jan 2015

Dala by som všetko na svete, aby som mohla byť na tvojom mieste---ale žiaľ je to nemožné! ☹ Blahoželám ti, určite sa ti narodí skvelý človiečik a bude to šťastné a milované dieťa 🙂

ichbinich
22. jan 2015

Co mas robit? Tesit sa 🙂
Ak tvoj sef nie je blbec, a praca ta bavi a on to vidi, tak ti miesto podrzi. Tak praca ta pocka.
Fyzicky je to samozrejme narocnejsie, predbet noc a potom zase fungovat cely den uz nie je takle lahke ako v 20-tich, to je jasne.
Inak, na predporodnom kurze bola so mnou 43-rocna prvorodicka!
Mam dve kamosky, ktore rodili 4o-rocne (jedna tretie a druha druhe dieta), v mojom kruhu znamych su az na dve vynimky vsetko vyse 30-rocne prvorodicky, a v druhej polovici tridsiatky mame druhe deti... Takze vek matiek sa posuva hore.
Ak nemas zdravotne problemy, tak podla mna nemas okrem radosti nic riesit.
Co povedia ostatni, ti moze byt suma fuk. Ludia budu vzdy riesit vsetko, ci mas/nemas deti, ci skoro/neskoro, ci jedno/dve/tri, ci v dome/panelaku,... Nech si riesia svoje a do teba nech sa nestaraju!
Vsetko dobre!

moniciak
22. jan 2015

🙂 Ja som bola opačný prípad- maminkou som sa stala v sedemnástich 😀 Ty už si skúsená, zabezpečená, malé príde do hotového. Buď šťastná, príde k vám nový človiečik, ktorý si šancu určite zaslúži, prajem veľa zdravia a hlavne pocitu spokojnosti 🙂

darina1952
22. jan 2015

@anzelik ber čo ti život ponúka - 45r nie je veľa ak si už mala pred tým tri pôrody, tvoje telo vie čo je tehotnosť a nie je to pre neho "nič nové". Na dedinách boli kedysi bežné viacpočetné rodiny s 10timi deťmi a bol medzi súrodencami rozdiel aj 15 rokov (teda medzi najstarším a najmladším). Ja by som sa na tvojom mieste tešila z prírastku... dúfam že ťa tvoj manžel a deti podporia a budú sa tešiť s tebou a pomôžu ti pri výchove. Na názory iných by som nedala - bude to tvoje dieťa 😉
A keď máš teraz dobrú prácu a kolektív, tak sa do práce môžeš vrátiť po MD (či ako je to v Rakúsku - neviem) a malého dáš do jaslí kde sa ti socializuje a ty sa z neho doma budeš viac tešiť. 😉

xenicka13
22. jan 2015

Super den dnes, všetky Maminy ti to krasne napisali 😉

macocha
22. jan 2015

V prvom rade gratulujem 🙂 - aj keď nečakané, dieťa je dar. 😵
Chápem aj Tvoje rozpaky a obavy ohľadne zamestnania. Chcem Ti len povedať, že nie si jediná, takýto trend na Slovensku stúpa. Naša suseda rodila takmer zároveň so svojou dcérou - teda strýko bol o 2 týždne mladší od svojej netere 😎 A aj v rodine máme deti s 19 ročným rozdielom (rovnakí obaja rodičia, aby bolo jasné). A počula som o mnohých podobných situáciách. Teda zrejme sa to dá zvládnuť, nevidím na tom nič apriori nezodpovedné.
Držím palce!

elika74
22. jan 2015

Tiez máme v podstate vsetko a tri deti, dalsie neplanujeme, ale keby prislo, tak co uz, zmesti sa, nie? Niektorych to takto prekvapi v 50-ke. Neplanovane, necakane, ale hlavne, ze je z lasky. 🙂 myslim, ze kazdemu bude jasne, ze ste to takto od svadby neplanovali, ale podarilo sa a usmialo sa na vás štastie. Tak sa usmej aj ty na svoje stasticko. 🙂 blahoželam a prajem vsetko dobre.

jorsulova
22. jan 2015

Ahoj, vobec sa netrap, co s pracou. Ak to dokazete utiahnut spolu s manzelom, tak sa uskoromnite a zvladnete to. Mala som podobnu situaciu, nedostala som skoro dva tyzdne, nemala som odvahu kupit si test, proste som sa bala 🙂 v hlave som si nastavila vsetko tak, ze ok ak naozaj budem tehotna rozchodim to, je to nasa zodpovednost a musime sa ku tomu postavit zodpovedne ako dospeli ludia. Ale poviem ti pravdu, prve moje myslienky boli zobrat si to ak nahodou budem tehotna. Ale ked sa ti to v hlave rozlezi, tak by si to nedokazala. Ja si viem predstavit ako strasne by som ti znasala, nikdy by som si to nemohla odpustit, kazdy den, tyzden mesiac by som rozmyslala, co to mohlo asi byt, chlapec alebo dievcatko... ratala som kolko by mohlo mat rockov... Je to velke bremeno, rozhodnut sa pre interupciu. Mam dvoch chalanov, konecne po dlhych rokoch pojdem teraz do prace a vobec som si to nevedela predstavit...
Zaver je, ze nie som tehotna, dostala som nastastie !!! Ale tym vsetkym som ti chcela povedat, moje pocity a postavenie k veci, to len tak na priblizenie 🙂
A hlavne ber to tak, ze sa nemas kde ponahlat, dochodkovy vek predlzuju budeme robit min. do 65 rokov takze, este budes mat cas chodit do prace 🙂

doty1
22. jan 2015

Zaujímavé je, že keď má chlap dieťa v 55, tak väčšina odpovedí je, že je to nezodpovedné, že pôjde na stužkovú ako dedo, že nebude hrať s deckom futbal, nenaučí ho plávať, nezabezpečí rodinu,.......no je toho dosť čo sa objavuje v odpovediach.....keď otehotnie žena v 45 (čiže bábo sa narodí a maminka bude mať pomaly 46) tak je to dar a zas si drvivá väčšina spomenie, koľko 45 ročných rodičiek pozná a jediné čo treba robiť je tešiť sa 😉
Nie je to jednoduchá situácia, ale určite sa rozhodneš správne 🙂

aknedz
22. jan 2015

Určite sú tam obavy, keď má už človek odchované deti ale obavy sú aj keď ešte deti nie sú, aj pri prvom bábätku, vždy....Pripojím sa k hore napísaným názorom, bábätko je dar! Mnoho žien nemôže mať a sú z toho nešťastné, tak by sme sa mali tešiť. Máte rodinu, zázemie, manžela, možno už bude menej nervov na výchovu ale nikdy neviete, možno ani nervy nebudete musieť mať 😉 Držím palce aby všetko bolo v poriadku a určite nie ste nezodpovedná, ak ste sa dobre postarali o tri deti, postaráte sa iste aj o štvrté. Veľa zdravia a pekné tehotenstvo želám!

amanda0405
22. jan 2015
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

mám kamarátku, ktorá má 43 rokov a tiež neplánovanie otehotnela....ako by povedali iní pritrafilo sa...tiež mala reči typu či to zvládne, že už je dosť stará, čo povedia susedia, čo povedia už dospelé deti, má dobrú prácu a plat, ako vyžijú z jedného platu atď.
ale keď sa narodil malý je tou najšťastnejšou maminou v okolí, nedala by ho za nič na svete...mať dieťatko je najkrajšie čo môže byť, nič krajšie neexistuje....ak si prečítaš tieto stránky, tak zistíš koľko žien podstupuje rôzne zákroky, operácie, umelé oplodnenia aby vôbec mohli počať dieťatko....tak sa teš, hlavu hore, na ostatných sa vykašli, peniažky boli aj budu....určite budeš dobrou maminou....a hovorí sa že pri malom dieťatku každá jedna žena omladne, tak bude 45 ročná mladica.. 🙂

vydrnik
22. jan 2015

Mala som zdrav.problemy bola som 5x tehu toho 3 potraty.prve dieta som v poriadku porodila v 36.mam 44 a mam 6 mesacneho syna.deti su dar

adula12
22. jan 2015

vies ako pri nom omladnes??? no kto by nechcel!? 😉 ani kremiky nebudes potrebovat. 🙂 v praci ti miesto podrzia, pokial je to seriozna firma, s kolegami sa mozes stretavat aj s miminkom. Pokial ste na tom financne ako tak dobre, tak nevahaj... a urcite aj tvoj muz si bude hovorit potom ked bude babatko na svete, ze aky je "samec" ked splodil dieta vo vyssom veku. 😉 budete sa len a len tesit...

mayusik
22. jan 2015

Blahoželám,dieťa je Boží dar .Urcite Vam prinesie vela radosti.poznam zenu,ktora rodila v 47r. a mala takisto 3 dospele deti.

adela232
22. jan 2015

Malo to tak byť. Dieťa je dar! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre