Návšteva zubára v tehotenstve

luk25
16. okt 2012

ahojte viem že je tu niekolko tem o tomto ale vytvorila som novu aby to bolo take ucelene, rada by som vedela vase skusenosti zo života, ci ste boli v tehotenstve u zubara vrtat ci trhat v kolkom týždni a s injekciou ci bez. Niekde som citala že najvhodnejsie na take ukony je 4 a 7mesiac, mate s tým skusenost? My sa mm snažime o babetko a mam zopar kazov, ktore chodim priebežne opravovat, a preto chcem vediet ako by to bolo v pripadnom tehotenstve, jasne viem že každy zubar ma na to iny nazor, preto by som rada vedela vase osobne skusenosti. A ešte taka podotazka: radsej ist rodit alebo ist k zubarovi? 😀 kedže mam-a určite aj väcsina z nas, panicky strach zo zubara ale aj z porodu v buducnosti 😉

dadica
16. okt 2012

Tak po mojich bolestiach so zubami radšej rodiť 3x 😉 . Mňa v siedmom mesiaci začala hrozne bolieť osmička, ale zubára som mala 140 km ďaleko, tak som išla k jednej, čo bola poruke, chcela mi ju vytrhnúť, normálne s anestézou. Išla som nakoniec ku svojmu, ten mi ju nevytrhol, nejako prečistil a prestala bolieť, ale 6 týždňov po pôrode začala zasa bolieť a tak išla von s anestézou. Zuby si daj do poriadku radšej teraz, ale kedže sa kazia priebežne, tak aj potom to nezanedbaj. Ale pre mňa bolesť zubov určite horšia ako tie pôrodné.

bamato
16. okt 2012

@luk25 ahoj, pocas druheho tehotenstva sa mi dost zacali kazit zuby, takze som si ich postupne davala opravovat. mala som aj jednu osmicku na vyrthnutie, ale to sme odlozili na neskor. bez injekcie ti moze vrtat kedykolvek pocas tehotenstva. ide tam asi skor o tie vyplne. moj zubar uprednostnoval biele, ked som bola tehotna. ja osobne by som s opravou zubov pocas tehotenstva necakala. no musim ale povedat, ze ja sa zubara nebojim 🙂 ten moj je super a s injekcou mi vrtal iba raz ked mi tahal nervy 😎

luk25
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luk25
autor
16. okt 2012

@bamato tak to mas super ja mam traumu z detských cias -otras zubar ked si predstavim jak mi pchal tie hnusne zafajcene ruky bez rukavic do ust blee je mi na....a teraz aj ked viem že ma to nebude boliet že si dam injekciu, aj tak chytam paniku 😀 no a s tou injekciou zas nieje lepsie dat si pichnut nieco ako tam vydržat v bolestiach vrtat?nieje pre babetko stresujucejsia ta bolest nez injekcia?

dadica
16. okt 2012

@luk25 Už som zmenila zubára, myslím, že ten pôvodný bol dosť pohodlný a mal také zvláštne spôsoby. Napr. bola som u neho v apríli, povedal, že okrem tej osmičky sú všetky zuby o.k. a keď som prišla ku novej zubárke v decembri, tak mi našla 7 kazov! a to sa mi zasa nechce veriť, že za 8 mesiacov sa mi spravili. Ale tá bolesť zubu bola naozaj neznesiteľná. A ked som kojila ani lieky som si nemohla dať ani nič. Ja mám inak tiež paniku zo zubára. Je to inak na figu, keď takto dlho čakáš, kým ťa zoberie.... pri pôrode máš tiež bolesti, ale spomínaš potom naň celý život, ako na najkrajší zážitok svojho života, čo sa o trhaní a plombovaní zubov povedať nedá 😀

cikyta
16. okt 2012

Noooo ja radšej všetky zuby zaživa vytrhať, ako ešte raz taký pôrod 😝 🙂
V tehotenstve mi iba lepili naspäť spadnutú korunku.... Všetko, čo sa dá, sa odloži na časy, ked už nebudeš tehotná...

luk25
autor
16. okt 2012

@dadica tak ja tiež už mam 3zubarku, a nedokažem pochopit ako niektorí zubari ci doktori dostali tituly 😠 ale to je na inu temu. No ma strasne vela pacientov, najbližsie idem až 26.10, ciže dovtedy naberam odvahu 😀

hradnapani
16. okt 2012

@luk25 urcite necakat na obdobie po porode, dovtedy ti to moze v tele napachat vela zleho a tiez to nie je dobre ani pre babatko. Niekedy su vraj pokazene zuby aj pricinov, ze sa neda otehotniet 😉 Ako bolo spominane, ked kojis tak nic poriadne od bolesti si potom nemozes dat a tak. Podla mna, cim skor, tym lepsie. A co sa tyka bolesti, pre mna osobne su bolesti zubov ovela horsie ako tie porodne, co som zazila.
A dnes su uz zubari fajnovejsi, aj lokalnu anestezu bez injekcie poznaju 🙂

dadica
16. okt 2012

@luk25 Ja som teraz tiež pochopila, že nie je zubár ako zubár. Držím palce... aj s bábätkom.
@cikyta Tak to muselo byť asi horor. Pre mňa boli pôrody zážitkom (mala som bolesti, ale znesiteľné), teraz už len na to spomínam, hlavne keď som smutná a potrebujem si srdce pohladiť.

luk25
autor
16. okt 2012

@cikyta to fakt?fuu tak to si radsej ani nechcem predstavit aky si mala porod 😖 jasne určite ked to nebude važne tak odložim zubara až po tehotenstve, zatial chcem urobit 3zuby kde mam hlboke kazy(to som zanedbala, lebo ked bol maly kaz tak som si hovorila že neskor pojdem a dopadlo to tak že mam3 velke kazy 😢 )zvysok su take drobne kazy alebo kaz pod blombou ciže to by sa malo dat aj bez bolesti, dufam 😒

luaaana
16. okt 2012

Ja som bola v nejakom 28.tyzdni vrtat. Ale nie kaz ale prasknutu plombu. Sestricka mi povedala ze to zalezi na mne ci chcem a ako sa na to citim, ale ze sa to moze. Injekciu som nemala ale dost som sa vystresovala aj ked to bolo v pohode 🙂

gabuci
17. okt 2012

dobrá téma.Ked veľmi treba,tak samozrejme idem k zubárke,našťastie počas tehotensva som nemala kaz,že mi to vydržalo.Bola som tesne pred tým,ako som sa dozvedela,že som tehotná.Ked ma gynekologička poslala k zubárke som mala akurát všetko v poriadku,ale keby nie,tak by mi v klude spravila.
odopoved na otázku či by som išla radšej...no ked že som mala ľahučké pôrody podľa mna(som si predstavila,že to bude oveľa horšie)tak by som išla skôr rodiť. 🙂

lucka1987
17. okt 2012

@luk25 v tehu som bola presne 7 krat na zakroku u zubara.. do kym som nebola tehu som mala zuby tip top . zakazdym mi vrtali, musela som ist dva krat aj na pohotovost .. bola som aj v 1 aj v 2 ale aj v 3 trimestri dva tyzdne pred porodom... ked som uz bolest nemohla vydrzat tak som si aj flector, dala, aj ked so vedela, ze tehotne ho nesmu, no uz som bola v poslednom trim, a plakala som od bolesti a na vracanie mi z toho bolo..... vrtali mi vsak vzdy bez injekcie, ani som si ju nepytala, ale udaje je to tak lepsie. trhat mi nelai co, takze tak ...
teraz mi ostali lamave zuby, a ja mam dva zuby nadlomene s dierou ako svet a nie za toho pana sa dokotulat k zubarke, kedze mam az priam panicky strach.. a ked sa chcem tam dokopat, tak mi nema kto postrazit drobca 🙄

bamato
17. okt 2012

@luk25 tak to je pravda. ja som mala prvy kaz ked som mala 17-18 a odvtedy mam stale toho isteho zubara 🙂 a som rada, lebo som pocula vselijake historky 😉 ja mam zase strach z injekcii, takze radsej vydrzim chvilku vrtania 😎 urcite, ale radsej vcas dat zuby do poriadku ako potom po porode riesit bolesti ked budes mat ine starosti. bolesti zubov su asi tie najhorsie co som v zivote zazila 😎

luk25
autor
17. okt 2012

@lucka1987 fuu tak to ti nezavidim, ja sa tiež bojim že co priopadne tehotenstvo urobi s chrupom, tak som zacala pit mlieko-možno my chyba vapnik ked sa mi tak kazia zuby, tak aspon nejaka prevenciaa 😀 inak skus ist s mm a aj s malym ked možes ta pockaju v cakarni a aspon prides na ine myslienky ked budes cakat s drobcom v cakarni, ako som už spominala so mnou chodi mm(ale zas ma taku robotu že si može na trochu odbehnut, lebo sama sa tam nedokopem)
@bamato bez injekcie by som nesla ani zanič, fakt ta obdivujem🙂

lucka1987
17. okt 2012

@luk25 no ja som vapniku jeda az az v tehu .. aj v tabletkovej forme, ale ja som strasne mliekovo syrovo jogurtova od malicka... a cakaren mame malicku, taku nevetranu a tmavu a vzdy sa tam ludia prekracuju doslova, takze maleho tam vziat by nebol dobry napad 😖

luciahromadkova
17. okt 2012

neviem, ale určite si dať zuby do poriadku aj v tehotenstve, anesteza urcite lepsie ako stres a bolesti, a po porode radsej mat zuby v poriadku, lebo pre dojcenie lieky na bolest problem, okrem toho stres opatovne posobi na mlieko a dietatko, a ak nahodou sa stane ze boli okamzite ist k zubarovi, opravit a tiez kludne dat anestezu dietatku sa nic nestane ak je to jednorazovo. a co sa tyka bolesti pri porode, a bolest u zubara, no ja neviem zatial chvalabohu zuby celkom v pohode, takze nemam az take zle zazitky az na nejake drobne kazy, ak ked vzdy mam nejaky stres ked tam idem 😨 , a porod no bolest bola, ale dalo sa predychat, prechodit, skor bolo horsie to poporodne sitie 😢 a trvalo to skoro hodinu, ale vydrzala som, len manzel mal na rukach modriny...

mirreckall
17. okt 2012

@luk25 ja som zuby pred tehu riadne odflakla... po par neprijemnych zakrokoch a skusenostiach som tam nebola asi 5 rokov... a tiez som si povedala ze si chcem dat zuby pred tym doporiadku...akosi sa zadarilo skor... zuby priebezne opravuje, aj na dentalnej hygiene som bola... da sa to zvladnut.... najviac som sa ale bala ked ma pred dvomi tyzdnami zacali nehorazne boliet zuby... taku bolest som davno nezazila... strasne som sa bala myslela som ze to prejde... nepreslo.. nakoniec ma zobral v ten den ako som volala a zub musel von... pichol mi dve injekcie ze pre istotu a vraj to dietatu neskodi... je to urcite lepsie ako by som mala trpiet ze s toho a z bolesti by mohlo mat vacsiu traumu.... takze prezila som... babo je v poriadku aj na gynekologii mi povedal ze by to skodit nemalo... ale moja rada je baby dajte si zuby doporiadku pred aspon sa nebudete strachovat 🙂

zuzqars
7. okt 2013

Ahojte Baby,mam na vas prosbu.Chcem sa opytat ze ci mozem ist ku zubarovi ked som v 7tt .. stresne ma bolia zuby a neviem co stym..a co mi moze robit zo zubami a co nie ?.. Dakujem

havana_frost
7. okt 2013

@zuzqars Ja mám kamarátku zubárku, sama je teraz tehotná, jej som sa pýtala a ona v tom nevidí problém, normálne sa dajú zuby ošetriť ako aj inokedy. Myslím, že aj lokálna anestéza sa dá pichnúť, vŕtať určite.

zuzqars
7. okt 2013

Dakujem ..lebo mam strach zo zubarov a teraz este viac ked som tehotna .. 🙂 😉 ..

zuzqars
7. okt 2013

a chcem sa este opytat ze ci sa mozu v tehotenstve bielit zuby..???

zuzqars
7. okt 2013

lebo 30.11 sa vydavam a chcela by som pekne biele zuby.Len neviem ci sa mozu bielit ked som v 27tt ? prosim viete mi niekto pradit? dakujem

xlucia
7. okt 2013

@zuzqars rozhodne nie!!!

zuzqars
7. okt 2013

☹ a ina varianta tam nieje ako vybielit zuby ?

latvia
8. okt 2013

@zuzqars povedal ti zubar co vsetko obnasa bielenie zubov? ze nesmies urcitu dobu pit a jest rozne veci? inac bielit zuby mozes aj v tehotenstve, len v tom velmi vyznam nevidim, bielenim sa poskodzuju zuby, ktore sa ti uz samotne mozu velmi pokazit v dosledku tehotenstva...

foofee
8. okt 2013

injekcia v tehotenstve vobec neskodi, kludne sa lokalka moze pichnut, aj mna to teraz caka... ja bez injekcie ani usta neotvorim🙂 ale zuby by som urcite nebielila. Peroxid je jed a nici velmi aj zubnu sklovinu, ktora s av tehotenstve tak ci tak odvapnuje, takze by si si skor uskodila
@zuzqars

zuzqars
8. okt 2013

@latvia zajra idem ku zubarovi tak uvidim co mi povie aky ma nazor on na to ...ale dakujem za radu 🙂

zuzqars
10. okt 2013

Ahojte baby,chcem sa opytat ci nepoznate nieco co by mi pomohlo pri bolestiach zubu som v 27tt ,,a ma velmi boli bola som aj u zubara a len mi vytiahol nerf a dal mi vlozku no ale ten zub ma boli aj tak..tabletky velmi nemozem ale uz tu bolest nezvladam.dakujem vam za rady

splasenasrna
30. okt 2014

Ja končím 4 mesiac, o týždeň začínam 5. Teraz mi zubárka našla kaz a jeden zub má výkričník. Termín mi dala až 9.4.2015, lebo že vraj by mi vŕtaním mohla vyvolať pôrod. Termín pôrodu mám 20.4.2015. Stretli ste sa s takým čímsi? Všade sa píše, že zuby treba ošetriť čo najskôr... Je to bežný postup?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre