Morfologický ultrazvuk v Bratislave - MUDr. Petrová

ajanaka
22. máj 2014

Dobrý deň,chcem sa spýtať ci máte niekto skúsenosti s MUDr. Petrovou, prípadne niekým iným kto robí morfologický UTZ v BA, dakujem

iwesska
22. máj 2014

Ano, ja - chodi do ambulancie Femme a robi ho spolu s Dr. Fellnerovou. Popravde Fellnerova sa mi zdala ze tomu rozumie viac, ona len pritakavala 🙂

plznicka
23. máj 2014

@ajanaka Ahoj, ja mám dr. Petrovú aj ako pôrodníčku a chodím k nej na všetky vyšetrenia, nielen na UZV. Dr. Petrová je veľká odborníčka, ktorá má nielen ľudský prístup, je veľmi pedantná, nenechá sa nikdy znervózniť tým, že jej klope na dvere ďalších 20 pacientiek, vyšetrenie neukončí, kým si nie je istá jeho výsledkami. Navyše pravidelne chodí na rozličné medzinárodné konferencie, školenia.. a má z UZV všetky možné rozličné certifikáty. Pri necj sa naozaj ničoho nemusíš obávať, je to odborník a veľký pedant. 🙂

ajanaka
autor
25. máj 2014

baby uz ziadna?

ajanaka
autor
28. máj 2014

@iwesska aha hm...a takze nic moc odbornost?

iwesska
29. máj 2014

@ajanaka Vies co, toto si netrufam ja povedat, len sa mi tak zdala, lebo bola stale ticho a Fellnerova to vsetko obkecavala. Ale zas preco by ju potom Fellnerova volala k tomu morfu, keby si nebola ista jej odbornostou, ze? Len ja som to porovnavala so Slezakom, ktory mi robil morfo v prvom tehotenstve a ten vsetko pekne vysvetlil, kazdy jeden prstek nam ukazal, vsetky systemy ako funguju...ona bola ticho, tak mozno preto ten dojem.

luslus
18. jún 2014

ahoj, ja som bola vcera vo Femme na morfo, Petrova k tomu skoro nic nepovedala a mam pocit, ze Fellnerova mi urobi za 10e rovnaky utz ako Petrova za 30e. odchadzala som odtial znechutena. a morfo som si predstavovala dlhsie ako len 15 min. a dalsia vec - strasne moc mi doblizila, cele poobedie som mala velke bolesti. a nedostala som ani jednu foto! :(
@iwesska tebe dala nejaku fotku?

iwesska
18. jún 2014

@luslus Ahoj, a to ti robila Petrova sama? Fellnerova pri nej nebola? Lebo mne Fellnerova vsetko povysvetlovala a Petrova len prikyvovala. Ja co som bola predtym u Slezaka, tak to tiez ale netrvalo dlhsie ako tu. Zas bud rada, lebo to USG ziarenie je neprijemne a aj nie zdrave pre babatko, tak je dobre ked to robia len nevyhnutne potrebny cas a pokial su vsetky organy v poriadku tak nemaju dovod na neho zbytocne svietit. Ale nechapem preco si mala bolesti, vsak to ti robila cez brucho, nie? Ci zospodu? A foto som tiez vtedy nedostala az neskor ked bola lepsie vidiet tvaricka. Fellnerka je v tomto smere ochotna.

luslus
18. jún 2014

@iwesska robila cez brucho ale moc tlacila. Fellnerova prisla az tak ku koncu tak uz nic moc nehovorila, len ze nabuduce este pozrie hlavicku lebo mam babo moc dole tak nic nevidela. Dokonca sa Petrova este pyta Fellnerovej ci to je zaozaj dievcatko :D

sasa1983
18. jún 2014

Baby, preboha, USG nie je žiarenie...

luslus
18. jún 2014

@sasa1983 ved ja nic take netvrdim

iwesska
18. jún 2014

@sasa1983
Nie? A vies mi vysvetlit na akom principe potom funguje ultrazvuk? Trosku si o tom precitaj http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/6945-my..., ked si myslis ze je to ako fotit s fotakom, alebo natacat video na kameru...

iwesska
18. jún 2014

@luslus No super odbornicka teda...ja som hovorila ze sa mi nejak nezdala. U mna zas Fellnerova hovori, ze aha to je jasna baba a Petrova, ze: "hm" - takze asi tolko k jej vyjadrovacim schopnostiam 😀

myryjam
18. jún 2014

Ahoj, ja som potrebovala morfologický ultravzuk dosť súrne, takže som hľadala niekoho, kto ma bude moct rychlo objednat, a nakoniec som bola u MUDr. Martin Gažo PhD., Kramare www.gynsante.sk, platila som 40 EUR, ale bola som spokojna, vsetko vysvetlil, bola som tam aj s manzelom, vysvetlil a ukazal nam vsetko, co videl na monitore. Viem, ze morfologiu robia aj v www.gyn-fiv.sk, ale mne vtedy nemohli terminovo vyhoviet.

sasa1983
18. jún 2014

@iwesska som lekárka, robím radiačnú onkológiu a články založené témou Matrix 2000, kde sú popri tomu nadpisy ako exoterika, mágia, astrológia, akty X a mimozemské civilizácie by som nepovažovala celkom za odbornú literatúru...

sasa1983
18. jún 2014

Pri USG v skorom štádiu tehotenstva sa len odporúča zbytočne nepredlžovať vyšetrenie kvôli vplyvu tepla, ale to sú ozaj dlhé doby expozície a nejedná sa o ionizačné žiarenie. Saša

iwesska
18. jún 2014

@sasa1983 Ten clanok bol len jeden z mnohych, boli v nom vynatky z vedeckej literatury, ale to je jedno, je to jeden z mnohych clankov, ktore toto tvrdia. Prave kvoli tomu dlhodobemu vystavovaniu teplom a poskodzovani buniek som o tom pisala. Tie 4D a 3D USG, kde sa dieta hodinu len tak pozoruje nemozu byt ani nahodou zdrave. Taktiez napr. Doppler, ktory sa pouziva na domace monitorovanie je niekolkonasobne silnejsi ako USG u gynekologa a ani ten sa neodporuca pouzivat intenzivne.

sasa1983
18. jún 2014

@iwesska zdravé iste nie sú, ale to neznamená, že sú škodlivé. Súhlasím s tým, že je vhodné sa vyvarovať dlhodobému usg, ale viac, ako čas by som v tomto prípade, myslím na Slovensku iešila, aký typ USG prístroja doktor má. Lebo 30 min usg na starom a novom prístroji je absolútne niečo iné. Nedá sa brať len čas ako jediný sledovaný parameter. A treba chodiť dôsledne na usg, aj morfologické a zbytočne sa nebabrať s preťahovaním vyšetrenia. Ale robiť paniku a strašiť ľudí, že to škodí žiarením nie je rozumné.
Vybrať si dobrého gynekológa so zameraním na prenatálnu diagnstiku, čo je hlavný predpoklad, že bude mať kvalitný a bezpečný prístroj a bude edukovaný, ako ho používať je základ..
Jednoducho 20 min USG na modernom prístroji je podstatne lepšie než 5 min na starej šunke. Saša

iwesska
18. jún 2014

@sasa1983 Suhlasim, len ako to clovek zisti, ze ktory gyn. ma aky USG, ze ano. Nemozu vsetci chodit k 2-3 najospevovanejsim top gynekologom v tejto oblasti. Vsak ja som nerobila paniku, len som napisala ze zbytocne sa prilis dlho tomu vystavovat nie je dobre.

sasa1983
18. jún 2014

ja som zase so základu preto tomu, aby kočky chodili ku bežným gynekológom, ktorí sa venojú najmä predpisu antikoncepcie. treba si násjť prenatálneho gynekológa, nejedná sa o 2-3 na slovensku, je ich ďaleko viac. Tí majú dobré vybavenie, vedie nájsť rýchlejšie, čo hľadajú a celá táto debata je tým pádom bezpredmetná..Klasický gyndoš niekde v poliklinike, až na pád výnimiek o ktorých nepochybujem, nie je zameraný na prenatálnu giagnostiku a tým pádom je to o to náročnejšie pre neho, aj pacientku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre