Má priberanie vplyv na pohlavie bábätka?

likira
22. nov 2015

Ahojte, chcela by som sa spytať či ma vplyv priberanie v tehotenstve na pohlavie..som v 18.tyzdni ... Prve tehu som vracala az do 5 mesica a pribrala som cca 6 kg a mala som dievčatko. Teraz tiež stale vraciam ale schudla som 4kg. Je mi jedno či to bude dievčatko alebo chlapček len som veľmi zvedava. Ako ste to mali vy s priberanim a pohlavym? Ďakujem

sabina1975
22. nov 2015

Nie mam za sebou tri tehu a bolo mi v kazdom tehu horsie ako v predoslom v prvom som vracala asi 2x v druhom do nejakeho 5 mesiaca a v tretom cely cas a hlavne vsetko tepelne upravene pri prvom som pribrala 21 kg /chlapec / v druhom 14 kg /chlapec/ v tretom 9 kg /dievca /

bonaqa2013
22. nov 2015

Prvé tehu. Neskutočne zle, vracanie, nevolnosti, odpadávanie, za 6 mesiacov som pribrala 1 kg, potom 15 do konca a bol syn. Brucho som mala obrovské.
Pri ďalších tehu - žiadne nevolnosti, brušká malinké - ani susedia si nevšimli že som tehu, pribrala som 11,13 a 10 kg. Boli to dievčatá. Úplne iné tehu ako pri synovi......

lulistek
22. nov 2015

Ja sice este neviem co čakame druhe 🙂 ale pri dcerke som nevracala vobec, zle mi bolo tak dva tyzdne a najprv som schudla 4kg a potom z tej vahy som pribrala 11kg ( 7kg z povodnej ) a bolo to dievcatko. Teraz neviem, ale zle mi bolo dlhsie, este mi obcas byva nevolno, som v 19tt a pribrala som 3kg zatial. a raz som vracala.

saurian
22. nov 2015

j som pri prvom pripbrala 35 a pri druhom 8... obaja chlapci. zivotosprava rovnaka, len "vstupna" vaha ina 😀

tynamartina
22. nov 2015

U mňa 12kg a11 kg chlapci , žiadne nevolnisti. Dcéra 6 kg zracanie a nevolnosti do 4 mesiaca.

katka708
22. nov 2015

+12kg a celé tehu mi nič nebolo (okrem takej klasiky, prvé 2 sa mi stále chcelo spať a v poslednom mesiaci ma bolel každý kúsok tela) 😀 mám chlapca

siska53
22. nov 2015

To od toho nezavisi. Mama mala rozne priberanie a ma dve baby.
Ja som.pri malom.pribrala 17kg,nic mi nebolo,ani som.nevedela,ze som tehitna nebyt brucha. Pri malej som pribrala 12kg a 1,trimester mi bolo zle. Mojej mame dokonc aori sestre bolo zle do polcasu,pri mne len ak niekto griloval (u mna to iste pri malom).
Takze to vibec nezavisi od priberania a. Ani chuti na nieco konkretne.

bajana
22. nov 2015

Jasné, že pohlavie dieťaťa neovplyvňuje priberanie...prečo by aj? Ja priberám rovnako, cítim sa rovnako a prvá je dcéra a druhý bude syn...

lavinis
22. nov 2015

neviem o žiadnej štúdii, ktorá by hovorila o nejakej súvislosti s priberaním a pohlavím, ale keď to chceš vedieť, chlapec, pribrala som 10kg, nevracala som, zle mi bývalo do 5. mes.

cecil36
22. nov 2015

Prve tehu 25 kg- dievca, druhe tehu ledva 6 kg- chlapec, zle mi bolo pri oboch cca do 8 tyzdna. Pri prvej som jedla piate cez deviate cize cibulovy salat s jablkovym pyte 😀 Pri malom som jedla len gulky z Ikei, dodnes sa ich on nevie dojest a ja na ne ani kuknut 😀 Ale priberanie naozaj s pohlavim dietata nesuvisi.

slnecnica174
23. nov 2015

Niektore temy vedia dobre pobavit, co uz zeny nevymyslia 🙂

dankapap
23. nov 2015

BACHA -kde ta osnezi bude to syn-kde ta oprsi bude to dcera 🙂

katkatt
23. nov 2015

asi skor naopak mala zniet otazka 🙂 priberanie v tehotenstve nemoze mat vplyv na pohlavie uz pocateho dietatka, to uz ma pohlavie dane... jedine ze by pohlavie dietata malo vplyv na priberanie pocas tehotenstva - a ako vyplyva z niektorych odpovedi, aj to asi tazko 🙂

seahorse27
23. nov 2015

Neviem, ci sa to da nejako pausalizovat...mozem porovnat len 2 vzorky 🙂 Prve tehu dievcatko - pribrala som dost a brucho obrovske, dlho mi byvalo zle aj som vracala, druhe tehu chlapec - pribrala som malo a brusko malinke, zle mi byvalo len kratko, ani raz som nevracala. Ako vidim, tak kazda to mame inak, podla tohto pohlavie zrejme nezistis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre