Lieky Ranital a Degan v tehotenstve

bettynka222
12. jan 2015

Ahojte. Užívali ste niektorá liek Ranital a Degan v tehotenstve?
Predpísala mi ich lekárka v nemocnici, ale v letáku píšu, ze v tehotenstve sa smú užívať iba ak je to nevyhnutne. Bojim sa preto, ci nemôžu poškodiť plod...
Dakujem

werka_t
12. jan 2015

@bettynka222 mne dali Degan a Quamatal, sice nie v tehotenstve, ale kojila som. Dali mi to do zily :-\ mala som obavy, tak som sa bola spytat v lekarni. Povedali mi, ze ten Degan nebol vhodny, tak som pre istotu malu na dva dni odstavila ☹
Takze ak sa da tak radsej bez tych liekov-moj nazor

bettynka222
autor
12. jan 2015

@werka_t dakujem za odpoved. no ved ani mne sa nepozdávajú. Len co mam robiť, ked som za dva mesiace schudla 9 kíl. Vraciam vsetko, aj vodu. Cez den aj v noci...

werka_t
12. jan 2015

@bettynka222 uf, tak to je zle. Zial, neporadim. ☹

bettynka222
autor
12. jan 2015

@werka_t no ved to, ze neviem co je horšie. Tie lieky, alebo moj stav...

mammaroma
12. jan 2015

@bettynka222
A lekárka vedela o tom, že si tehotná? Predpokladám ale, že asi hej. Vždy sa totiž zvažuje prínos a aj riziko a samozrejme sa bábätko berie v úvahu. A čo sa týka príbalových letákov, vždy obsahujú určité formulácie, čo sa týka tehotenstva a kojenia, keďže firmy sa tak "chránia" a nie sú k tomu štúdie, avšak skúsenosti lekárov sú iné. Keď Ti býva takto veľmi zle, to takisto nie je prospešné pre Vás oboch. Veď skús ešte skonzultovať s Tvojou gynekologičkou, ako sa Ti ona vyjadrí k odporučenej liečbe. Držím palčeky a nech už Ti je lepšie, aby si si tehuľkovanie už iba užívala 🙂

bettynka222
autor
12. jan 2015

@mammaroma ahoj 😊 velmi pekne dakujem za odpoved. Ano lekárka vedela ze som tehotna. Dnes som začala 12ty tyzden, tak dufam ze to bude pomaly prechádzať. Ajked pri dvojičkách ktovie 😅

rena888
26. máj 2017

@bettynka222 Ahoj prosim ta ako dlho ste braly degan?a pomahal vam stalene sa zda ze mi pomahal len 5dni a potom uz nie.Vopred dakujem

bettynka222
autor
26. máj 2017

@rena888 ahoj, brala som niekoľko mesiacov ranital a k nemu degan. Ale ku koncu uz nezaberalo nic - dvojčatá boli veľmi veľké

rena888
28. máj 2017

@bettynka222 A to si vracala az do 9mesiaca?

janalancome
27. dec 2017

Ahoj. Hoci neskoro no chcem sa opytat ci zanechal ten Degan nejake nasledky? ( pevne verim, ze nie) pretoze ja ho teraz beriem kvoli zvracaniu a tiez mam obavy o babatko. Som v 9tt.

katkakovac
27. dec 2017

@janalancome ja som uzivala lieky proti vracaniu pri oboch detoch. Su zdravi obaja. Ide o to uzivat ich len v nevyhnutnych pripadoch a po zlepseni postupne vysadit. Mne to trvalo vzdy tak 1-2 mesiace, kym som sa stabilizovala. Ale ja som vracala a byvalo mi zle celodenne od 5tt pomaly az do porodu. A napr cesnak a papriku uz jest nemozem😆

petulda333
27. dec 2017

@janalancome ja som brala injekcne degan a v nemocnici este nieco ine ale nespominam si na nazov,bola som 2x v nemocnici so zvracanim,schudla som skoro 10kg a len toto mi zabralo a syncek je zdravy uplne 😉😉

chrissie_kf
27. dec 2017

@janalancome aj ja to teraz uzivam a v prvom tehotenstve som tiez uzivala lieky proti zvracaniu a vsetko je ok 🙂

nivea777
27. dec 2017

@janalancome nič neber..zvracanie je v tehu normálne,ak ti je zle až tak že nevieš existovať tak nech ti lekár dá torecan..degan by som určite nejedla

petulda333
27. dec 2017

@nivea777 normalne? Ja som zvracala aj 50x denne,vodu som pila asi tak ze som si len vlhcila usta vreckovkou,lebo vacsi hlt stacil nato aby sa mi obratil zaludok. Zvracala som zlc a krv uz,nejedla nic,len drobky sucharov a piskot. Aj v nemocnici mi davali degan a tiez ten torecan,vdaka nim som si udrzala babo a prezila najhorsie 4m,potom som zvracala uz len 10-15x do dna a to do 7m

chrissie_kf
27. dec 2017

@nivea777 nie je zvracanie ako zvracanie a nevolnost ako nevolnost. Na beznu nevolnost sa nedavaju lieky. Ked ale zena vyvrati vsetko co zje a neudrzi v sebe nic ani len vodu ohrozuje to ju a jej dieta. Vtedy su lieky na mieste a nevyhnutne. Torecan ma myslim teraz vypadok, alebo mal. A degan je tiez ok ak je to nevyhnutne.

nivea777
27. dec 2017

@petulda333 čítali ste čo som napísala?pokiaľ vie existovať tak nech nič neberie,ak už nevie naozaj existovať tak nech si dá radšej torecan, ktorý pôsobí priamo na miechu a nejde cez žalúdok a áno, zvracanie v tehu je úplne normálne..Mne bolo zle takmer celé tehotenstvo ale torecan som si dala len 2x polovičku čipky keď už bolo naozaj veľmi zle..Keby si ho mám dávať vždy keď mi je zle tak si ho dávam každý den
@chrissie_kf

janalancome
22. jan 2018

Aj Torecan mam ale snazila som ho brat len v nevyhnutnych pripadoch. Lekar mi potom predpisal Degan s tym, ze Torecan je vacsie zlo a Degan o nieco menej skodlivy. Hoci ja osobne si myslim, ze vsetko umele a synteticke je zlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre