Kedy prejde nevoľnosť v tehotenstve?

25. aug 2020

Dievčatá kedy prejde ta nevoľnosť v tehotenstve ja som už zúfalá ani nespím stále mi je zle jem je mi zle najem sa je mi zle 😢

nikpa
25. aug 2020

To je velmi individuálne ale zvyčajne po 1.trimestri sa polepši. Vydrž, bude lepšie.

bjl0803
25. aug 2020

Mne ustupila nevoľnosť po 12. týždni ....nezávidím 😔 ....viem čo je to viac vracať jak jesť ....ale ono to prejde ...jediné čo mi pomahalo bola studená Pepsi ...vývar( keď som chcela mať aspoň niečo teplé v žalúdku ) .... A mätový čaj bol fajn

diana999
25. aug 2020

Och nerada spomínam na to obdobie, mne to chvalabohu netrvalo dlho len nejaký mesiac,, ale dosť intenzívne (len v 2.mesiaci) a to som zvracala ešte aj z čistej vody.. Mne nič nepomohlo.. Trebalo to len pretrpieť ❤️

rachel36a
25. aug 2020

Mne pri druhom ustupila nevolnost tyzden po porode 😢😥😓

jeliz59
25. aug 2020

Mne bolo zle nevoľno a zvracala som do 6 mesiaca potom akoby utalo a konečne dobre....😊

andreatytler
25. aug 2020

Mne bolo zle az do 5 mesiaca ale zuvacka mi vzdy pomohla.

arcanne2
25. aug 2020

Ja som v 19.tyzdni a je mi stale zle. Uz sa mi da aspon trocha najest, ale zle mi je po kazdom jedle. Uz som z toho neskutocne vycerpana

noami12
25. aug 2020

Ja som v 9 tt, no zle mi býva tiež niektoré jedlo hneď vyvraciam.. Aj keď som si robila sumivy vitamín C tak ten tiež.. Tiež sa bojím barco zjesť teraz som hlavne na polievkach a nejakom pecive.. Okrem toho hlava sa mi točieva.. Ale bola som minule na pohotovosti dali mi dve infuzky a teda od vtedy som nevracala a hlava sa mi točila iba dnes aj to iba trochu

andreatytler
25. aug 2020

@noami12 kdesi som citala ze tehotenska nevolnost je sposobena dehydrataciou. Neviem... nedalo sa mi odskusat, lebo ked som pila viac vody aj z toho mi bolo na vracanie. Skus.. mozno tebe sa bude dat kedze polievky ti nevadia.

marusia674
25. aug 2020

mne bolo vzdy zle ked som bola hladna... stale som musela nieco jest.. aspon jablko, mandarinku, pomaranc... hocico.... a pomáhali aj antimetil tabletky na nevolnosti

mtoth
26. aug 2020

Moje, aj mi to je ľúto, lebo viem čo prežilvaš. Ja som v 17tt a zatiaľ mi nevoľnosti neustúpili vôbec. Niektoré dni vraciam iba raz, niektoré aj 10x. Boli už aj dni, keď aj 30x a to som si odležala v nemocke. Infuzky pomohli, ale len na pár dní..
Napriek tomu, že nič nejem, iba vraciam a schudla som, bábo pekne rastie, tak aspoň že tak. Vydržím. Držím ti palce. 😊

majusska202
26. aug 2020

Zvyčajne po 3 mesiacoch, ale ja som bol prípad ze my celych9 mesiacov. Musíš si nájsť co ti robí zle a co zas dobre pripadne sú aj lieky ktoré mne osobne dosť pomáhali

noami12
26. aug 2020

@andreatytler ale v nemocnici mi povedali ze tato nevoľnosť je znamena zdravé tehotenstvo 🙂 tak som si povedala ze to nejako už vydržím 😊

zontik
26. aug 2020

Ja už som to niekde písala, mne bolo zle od úplného začiatku až do konca.a keď mi nebolo zle na grcanie, tak ma tak pálila záha,že mi zas bolo z toho zle🙃. Normálne by som rada ďalšie bábo, ale keď si pomyslím na tehotenstvo, tak ma aj chúťky prejdú 😂

kiki68
26. aug 2020

Skus zazvor, mne pomohol nakladany zazvor, ten co je k sushi.

andreatytler
26. aug 2020

@noami12 Ano, to som aj ja pocula ze nevolnost je dobry znak. Podla mna to je tak ze nevolnost sposobuju vysoke davky tehotenskych hormonov a to je urcite dobre lebo to asi znamena ze babo je silne ale nie som expert... to si len ja tak laicky vysvetlujem.
Ale ak vela krat vracias ta dehydratacia tam moze byt.
Vydrz🙂. Ja si na to uz ani nespomeniem, kebyze niet tychto prispevkov.

noami12
26. aug 2020

@andreatytler ja tiež si myslím ze nejako tak to bude, ale teraz od infúzie som nevracala už má maximálne napne😂 pre zmenu zas ma pali zaha 😂

romanovic
2. sep 2020

Mne bolo zle este aj ked som isla rodit🤦

andreatytler
2. sep 2020

@noami12 Ako sa ti dari? Je to o nieco lepsie?
Asi ta nepotesim ale s tou zahou to bude stale horsie a horsie... aspon u mna to tak bolo. ☹

noami12
3. sep 2020

@andreatytler už mi je chvála Bohu lepšie dnes som bola aj po dlhej dobe v praci 🙂 už mi vôbec nebýva tak zle maximálne ta zaha alebo zle z nejakých potravín už od pohľadu 😂 ale už to není vôbec také hrozné ako to bolo 😊 hlava sa už netočí 😊 už jedine co mam že sem tam ma pichne v podbrušku alebo mam pocit ako keby ma prísť ms, ale na to si musím už len zvyknúť 😂

andreatytler
3. sep 2020

@noami12 Super! Tesim sa s tebou.
To pichanie som mala aj ja ale ak sa ti nieco nezda radsej skoc k lekarovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre