Je to chlapček alebo dievčatko?

diana20
21. júl 2015

Ahojte. Baby bola som na 3D sone, ktoré mi nerobil môj doktor.. So 100% istotou mi tvrdil, že je to chlapček, ale nebolo to dobre vidieť, malý sa nechcel moc ukázať, ale jedenkrát sa to podarilo tak dobre stopnúť, že bolo vidno, že fakt je to chlapec.. Doktor mi to pekne ukázal, mala som pocit, že som to videla, ale nebolo to v 3D, tak neviem.. fotka sa dala urobiť len takáto..
Dnes som bola na sone v 30. týždni a môj doktor mi povedal, že je to 100% dievčatko... Povedzte mi vy podľa tej fotky.. Myslíte, že je možné, že je to dievčatko?

janickacrazy
21. júl 2015

No z tej fotky to ťažko uhádnuť, asi budeš musieť vydržať do porodu, čo to bude. Moja sestra až do porodu tiež nevedela, lebo malé sa nikdy na sone nechcelo ukázať, to sa stáva. A tie ich 100% odhady nemusia byť vždy 100%, kamoške tiež povedali, že to bude na 100% chalan a narodilo sa dievča, stáva sa.

mariankas
21. júl 2015

Aj u nás to tak bolo, akurát v opačnom poradí, najskôr o môjho gynekológa to malo byť dievčatko a potom na 3D chlapec, ale nedala sa ani dobre fotka urobiť, mala som placentu vpredu. A máme chlapca. Inak kamoška čakala dvojičky a mali byť chlapec a dievča, ten chlapec mal byť 100% chlapec, dievčatkom si nebol istý a nakoniec to boli dve dievčatá.

mawka
21. júl 2015

ono je to aj tak jedno. dolezite, aby bolo babatko v poriadku. moje obe deti lekari trafili presne, ale pri malej som neverila - pre istotu 😀 lebo sami chalani v rodine a dievca by bolo ako zazrak, tak sice mi lekar tvrdil, ze pohlavie v tvare kavoveho zrna - dievcatko, ale aj tak som nakupila vybavicku v neutralnych, unisex farbach. a az som ju videla porodenu, ze to je naozaj baba, potom som uverila 😀

nanka3
21. júl 2015

@diana20 tazko z fotky, ale mne dr. ukazovala aj vravela, ze cikula vyzera ako kavove zrnko, takze by to mohla byt baba 😉

paskolinka
21. júl 2015

@diana20 z tejto fotky sa to asi da tazko povedat...

sardinka333
21. júl 2015

Je to na 50% chlapec a na 50% dievča...
Ako ak by tu bol nejaký gynekolog, zdravotník pracujuci s UZV tak ok...ale laici na fore ti možu tvrdiť čo chcu nemaju objektivne ani šajnu čo tam je tak ako ja samozrejme. Počkaj do dalšej kontroly.
Možné je všetko aj že je to diavčatko - mne to na uzv. ukazoval ako ,,kavove zrnko,, to pohlavie. z tejto fotky sa da asi len hadať s kým máme dočinenia...nožky ma pri sebe tak čo tam kto može vidieť?

petra7777
21. júl 2015

Na fotke nevidno, čo to je...tak nechápem otázku....

mircalla
21. júl 2015

tak zhodou okolnosti som bola na sone a zaber ma asi ako ty...a je to vraj urcite dievcatko
a kedze mam aj chlapca a jasne bolo vidiet aj vajka aj pipika (tu ich nevidim), tak podla mna baba....

diana20
autor
21. júl 2015

Lebo môj doktor mi najprv povedal, že chlapec, potom aj ten na 3D ultrazvuku a teraz mi zase môj doktor povedal, že dievča.. Ale má hrozne starý prístroj a keď to porovnávam s tým u toho druhého doktora tak tam nič nevidieť.. Myslíte, že to mohol teraz zle vidieť? Veľmi chcem vedieť už od začiatku, že čo čakám, mala som vždy pocit, že chlapca a potom mi doktor dlho nevedel povedať naisto a keď mi to na tom 3D konečne povedal tak som bola fakt šťastná a teraz som zase tam, kde som bola a neviem či budem mať synčeka, alebo dcérku.. Viem, že to nie je dôležité a že reagujem prehnane, ale naozaj veľmi by som chcela vedieť pohlavie.. ☹

mircalla
21. júl 2015

@diana20 no ja si hlavne myslim, ze dolezity je doktor s kvalitnym pristrojom a to nielen kvoli pohlaviu...

janickacrazy
21. júl 2015

@diana20 Tak chod do nejakého súkromného centra, tam ti urobia kvalitné sono, zaplatíš možno 20-30eur a budeš vedieť, na čom si. Ked už tak nemožeš vydržať. 😉

diana20
autor
21. júl 2015

@mircalla no ved som mu už písala, že koľko by stálo obyčajné sono, aby určil pohlavie...
@janickacrazy jasné, aj.môj je súkromný inak.. Ale chcem ísť k inému na sono, ale nemám 20-30 eur...

janickacrazy
21. júl 2015

@diana20 A na prietoky si už bola? Neviem odkiaľ si, ale u nás na prietokoch majú také fajné kalitné sono s veľkou obrazovkou, tam mi pri druhom tehu len potvrdili chlapčeka, ktorého mi povedala aj moja doktorka podľa jej nekvalitného sona s malou obrazovkou, kde som ja fakt nič nevidela, ked mi to ukazovala.

diana20
autor
21. júl 2015

@janickacrazy nebola som ešte, to je povinné? A kedy sa to robí? Ja som myslela, že to sa robí len keď je nejaký problém, kamarátke ho robili v 32. týždni.. Ja som ale objednaná až na 34. týždeň..

janickacrazy
21. júl 2015

@diana20 Neviem, či je to povinné, ale u nás to robia každej tehotnej, od 30. do 36. týždna sa to vraj má robiť.

zuzana76
21. júl 2015

ja si myslim, ze chlapec a to co tam trci je stoporeny pipik, vajicka nemusi byt vidno, kavove zrno by podla mna vyzeralo inak

mircalla
21. júl 2015

@diana20 tu nejde len o pohlavie...kvalitne sono je dolezite kvoli x veciam

diana20
autor
21. júl 2015

@janickacrazy dúfam, že ma teda na to pošle inde a nebude to on robiť na jeho prístroji..
@zuzana76 ja som tiež myslela, že je to tak, ale teraz neviem..
@mircalla ja viem, že nie je dôležité len pohlavie, ale bábätko je úplne v poriadku, to viem aj z toho 3D ultrazvuku, doktor mi to potvrdil a aj všetky testy boli v poriadku a nenaznačovali nijaké riziko.. Jediné, čo neviem, je pohlavie.. Preto píšem o tom, ale na prietoky by som tiež šla radšej niekam inam...

mircalla
21. júl 2015

@diana20 nuz je to smota, ze v 30tt nevedia..u kamosiek to vedeli aj v 14tt

diana20
autor
21. júl 2015

@mircalla veď toto, že niektoré baby to vedia hneď a mne nevedia povedať, pritom bábätko má takú polohu akú má mať, nie je zle otočené, tak nerozumiem ako sa napriek tomu tak neskoro môžu stále rozísť názory dvoch odborníkov...

janickacrazy
21. júl 2015

@diana20 Mne povedali v 14tt., že na 60% je to dievčatko a v 20tt. že na 100% chlapček.

diana20
autor
21. júl 2015

@janickacrazy ja som na tom 3D bola v 27.… vtedy to bol na 100% chlapec a dnes, 30. týždeň a už je z chlapca dievčatko.. A mamina mi už skoro celý modrý svetrík uštrikovala.. 😝 😀

mircalla
21. júl 2015

@diana20 u mna to bolo vzdy v 20tt..je to individualne

diana20
autor
7. aug 2015

Je to chlapček teda 🙂

janickacrazy
7. aug 2015

@diana20 Už sa ukázal poriadne? Isté to bude až, ked sa narodí. 😉

diana20
autor
7. aug 2015

@janickacrazy takého jasného pipika nemohlo mať dievčatko 😀 konečne ho bolo vidieť.. Už dvakrát, takže myslím, že už môžem počítať s chlapcom 🙂

andykras
14. jan 2020

Mne dr povedal na malej obrazovke stareho sona ze pri prvom chlapec a na prietokoch mi to potom aj potvrdili aj to bol chlapec. Teraz som bola na sono v 28tyzdni tiez vravi chlapec ale vraj ma spolu nozky len sa mu zda ze vajka trcali tak uvidime prietoky pojdem 11.2. ci sa trafil. Ak hej tak prvorodeny syn bude lietat v oblakoch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre