Gélové nechty na začiatku tehotenstva

12. apr 2024

Ahojte, je bezpečné chodiť na gélové nechty na začiatku tehotenstva aj v celom priebehu až po pôrod? Nestane sa niečo bábätku? Není som hystericka ale stále počúvam od "starej skoly" aké je to nebezpečné a spôsobuje to neplodnosť a už ma celkom vyplasili. Ďakujem

katkaseiner
12. apr 2024

blizsie k porodu by som uz neodporucala... (hoci teda ja by som radsej neodporucala v tehotenstve vobec). Nam na predporodnej priprave povedali ze v pripade akychkolvek komplikacii tak potrebuju vidiet tvoje nechtove lozko - kedze aj to napovie co sa deje... ak mas gelove nechty a uplne prekryte nechtove lozka, tak tento jeden kontrolny bod odpadne...

autor
12. apr 2024

@katkaseiner áno jasne viem ze by nemali byť pri pôrode kvôli tomu nechtovemu lôžku ale myslela som teraz v začiatkoch a priebehu tehotenstva ci to nejak môže ublížiť bábätku

vyrovnanaosoba
12. apr 2024

Tvoje tehotenstvo to neovplyvní, veď to nebudeš jesť 😁ale ako vyššie píše, mala by si mať teda aspoň jeden necht bez laku, či gélu.

vroni
12. apr 2024

Je to úplná konina. Môžeš mať gélové nechty od oplodnenia až po pôrod a nestane sa vôbec nič. Gél ti nejako neublíži a nikam neprechádza, ja som mala pri porode čerstvo spravené tmavocervene nechty (dieťa sa poponáhľalo), mala som narkozu a ani pes po mojich nechtoch nestekol. Anestéziológ na kráľovsky bavil, keď som sa na to pýtala.

060106
12. apr 2024

Ja som mala počas tehotenstva akrylové nechty a pred pôrodom som si ich dala dole ale aj tak som mala svoje nalakovane na modro🙂 teraz som tehotná zas a nechty mam stále a nechám si ich aj na pôrod ved si dám číri akryl a spravím Francúzku manikúru.😀

juliacenc
12. apr 2024

Mozes chodit kludne a aj po porode

lasona
12. apr 2024

Môžeš kľudne chodiť na nechty ako doteraz, ale môže sa stat ze ti nebudú vplyvom hormónov dobre držať.

andrea2323
12. apr 2024

Ja som absolvovala akútnu operáciu, a teda mala som ružové nechty gellak, a nikto moje nechtové lôžko nevidel.. myslím, že ak je zle, tak je min dalších 5 techník/prístrojov ako kontrolovať životné funkcie, aj som mala oxymeter na tom prste a všetko fungovalo. Samozrejme, ak si chcete dať pred pôrodom nechty dole, tak to je fajn, len teda myslím si, ze v dnešnej dobe už netreba mať paniku, ak niekto tie nechty má, funkcie vám dozaista skontrolujú inak ☺️🙏🏼

svetlonos
12. apr 2024

Na izbe sme mali zenu, ktora mala fakt dlhe kriklavozelene drápy umelé. S nimi aj rodila ani jeden nemala svoj. Nechty jej dokonca ani v manipulacii s babom nebranili 🙂 Proti gustu... Oni su celkovo take zagulatene a bie ostre ako vlastne nechty. Keby vuem, ze mi po odstraneni nezanechaju oergament namiesto mojich nechtov, tiez si dam. Ale moje som mala hrozne =takmer ziadne a pracovala som manualne. Takze dost masaker. Ale pokial mas overenu manikerku, daj si.

janicast
13. apr 2024

Mám 23 rokov nechty bez jedinej pauzy,2 x som rodila,raz operácia..pred blíziacim porodom som mala telovú farbu.Neviem si to.uz bez predstaviť,stále upravené

autor
13. apr 2024

@svetlonos ja pracujem v potravinách kde by sme nemali podľa hygieny mat nechty ale mne sa strašne lámali tie moje keď som mala celé dni rukavice tak som si začala dávať na svoje gél lak q myslím si ze aj pri bábätku práveže tieto nechty sú "tupe" a skor by som ho poskriabala svojimi ako gelovymi a ja si teda vždy dávam co najkratšie

kris_tin257
13. apr 2024

Obe tehotenstva som celý čas chodila pravidelne na gélové nechty, akurát v poslednom mesiaci som si dala len priesvitný gél a bielu špičku, nemám pocit žeby to spôsobilo nejaký problém 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre