Doplnky stravy na začiatku tehotenstva

adrianna82
22. júl 2020

Ahojte, som tu nova, tak neviem este presne ako to funguje, ale skusim 🙂 Tak som zatial v 5-tom tyzdni tehotenstva, takze zistujem co a ako 🙂 Hned na zaciatok by som sa rada poradila s Vami, ci mozem uzivat lanovy olej uz teraz, dalej uzivat chlorellu a kremelinu. Taktiez otazka, ci mate niekto skusenost s uzivanim konopneho oleja CBD. Dakujem krasne za pripadne odpovede !

silviazlat
22. júl 2020

Ahoj. Mne môj Dr. dal na začiatku hneď doplnok LadeeVita, ktorý obsahuje komplet látok potrebné pre správny vývin, dokonca sa užíva aj počas kojenia. Ďalej beriem Magnerot - ten asi od 12.tt kvôli kŕčom v nohách a častým migrénam - pomohlo to a vápnik - Calcii Carbonas od Galvexu. Magnerot a vápnik užívam 1tabl. ráno a jednu večer, Ladeevita stačí jedna ráno. Užívam to celé tehotentvo a výsledky mám ok.

lylyjana
22. júl 2020

@adrianna82 Ahoj. Na zaciatku ti treba hlavne kyselinu listovu, to je zaklad. Ja som brala od zaciatku Femibion 1, potom som presla na Femibion 2, momentalne som v 32tt. Citim sa super cele tehotenstvo, nemala som doteraz ziadne chute, jem cely cas normalne davky jedla (ziadne prejedanie sa), len jem viac ovocia, ale doprajem si aj sladkosti. A babo rastie uplne normalne podla tabuliek. Cize ja by som do ziadnych "bylinkovych" pokusov nesla, toto nie je obdobie na experimenty, lebo "jedna baba povedala".

jaskolka
22. júl 2020

Ja brala kyselinu listovú, a vitamíny Ladeevita. Potom asi od 4 mesiaca magnézium. Plus klasika vitamíny z ovocia a zeleniny.Bábätko rastie ako z čítanky😃Teraz by som kadejaké mixy byliniek neskusala

malebiele
22. júl 2020

@adrianna82 idealne poradit sa so svojim lekarom, ten ta pozna urcite lepsie ako my... kazdopadne aj ja beriem od zaciatku kyselinu listovu + zelezo, pretoze mam problem s krvotvorbou a od 5. mesiaca som zacala uzivat magnerot... ak sa stravujes zdravo, no doprajes si aj to na co mas chut - sladke, slane v rozumnej miere, tak prijmas vsetko co mas prijmat a podla mna nic viac zena v tehotenstve nepotrebuje... vsetky doplnky vyzivy su len marketingovym tahom

terezia1477
22. júl 2020

Ten olej podla mna ano, vsak to je len olej ama kopu omega, ale ak si niesi ista soxtaj sa lekara alebo aspon v lekarni

dadus_ka
28. nov 2020

@adrianna82 ahoj, beries prosím ten cbd olej? Ja som v 4tt, brala som ho predtym a planujem aj nadalej

jankabody
19. jan 2022

@dadus_ka dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako ste dopadli s tým CBD olejom a tehotenstvom? všetko ok? plánujeme bábätko, ale taktiež zvažujem tento olej kvôli úzkostiam... ďakujem

dadus_ka
19. jan 2022

@jankabody ano brala som ho ale nepravidelne len ked som potrebovala a vsetko v pohode. Malý uz ma pol roka 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre