Ako zmierniť nevoľnosť počas tehotenstva?

anlady
10. jan 2012

Prosíííím SOS, kamarátka je tehu a je jej strašne zle na zvracanie a aj ju preháňa na WC prosím Vás - nejaké typy ako ich zmierniť. Ďakujem

pici
10. jan 2012

torrecanove cipky

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sssimi
10. jan 2012

Proti nevolnosti zázvorové cukríky.

kozsarovak
10. jan 2012

Daj si zázvorový čaj, kúp zázvor, olúp a nastrúhaj to a zalej horúcou vodou.

zajaciq
10. jan 2012

a o.i. vyhybat sa vsetkym polotovarom a potravinam, ktore maju dlhu trvanlivost - sladene znackove jogurty, keksiky, kupovane omacky, atd. babatka su haklive na Ecka :-P a davaju to patricne najavo 😎

yvetulka
10. jan 2012

mne lekar odporucil este na posteli spapat nejaku susienku, najlepsie cerealnu. nevolnost zmizla a ani som nezvracala. takze som ranajkovala v posteli a bolo fajn cely den, iba take slabe nevolnosti ostali.

mataharyy
10. jan 2012

Jen co otevřeš oči, tak něco sníst (mít připravené po ruce, aby jsi udělala co nejméně pohybu), taky je dobré něco cucat (lízátka, cukrík atp.) v průběhu celého dne... Mě to dost pomohlo, sice jsem připomínala trochu debila, když jsem chodila s lízátkem v puse skoro pořád, ale v konečném důsledku by se lidi kolem tvářili podstatně hůř kdybych je pozvracela. Jsou i speciální lízátka proti těhotenské nevolnosti, ale i normální udělá velkou službu... Jen ono je to dost individuální, někdo může jíst ještě v polospánku, cucat cokoliv a záchod je "nejlepší" kamarád a někdo nemusí dělat nic a je v pohodě... 😅 Chce to najít si to své, případně pro radu k doktorům 😉

glascat
10. jan 2012

Ja mám takú skúsenosť, že ma napínalo, keď som mala prázdny žalúdok. To znamená, ráno, ešte v posteli, požuť kúsok suchého rohlíka, aspoň 15 min nepiť. Potom si dať raňajky a po nich zhruba každé 2 hodinky čosi malé popapať. Ak chutí, tak aj veľké :o) Nezabúdať sa napiť, aj zo smädu býva zle... No a ešte sú dve veci, ktoré ovplyvňovali moje nevoľnosti: stres a únava. Takže - pokoj a odpočívať....
Držím palce :o)

jaruska74
10. jan 2012

mne nepomohlo nic....po 4 mesiacoch to preslo.takze asi len vydrzat 🙂

stardust
10. jan 2012

ked ziadne babske rady a suchare nezaberaju, odporucam Vomex A cipky.

sante81
10. jan 2012

papat kazdé 2 hodiny, kusok rohlíka, alebo susienku, bebe, aby neklesla hladina cukru v krvi, ja som bola 4x po tyzdni na infuzkach, mne nepomohlo nič, len lezat a oddychovat, ale brala som duphaston na podporu placenty, ako som ich douzívala, od toho dna mi zle nebolo, teraz čakáme 2 mimi, som len unavená, byvalo mi zle zo začiatku, varila som zázvorovy čaj, ale ten nezabral, potom torecan cípky ale ani tie nič moc, koncom 3 mes to preslo. drzím kamoske palce, tymto si musí prejst kazdá mamička

diusik
10. jan 2012

Podla mna moze skusi co-to,mozno to trosku pomoze,ale jedine je vydrzat a preckat.Mne bolo pri obidvoch strasne zle az do 5.mesiaca,nic nepomahalo...

penelopa
10. jan 2012

Presne papať pravidelne,radšej po menej...nič vyprážané,solené a pod.Pomáha aj zázvorový čaj a na lačno(ráno) naštartovať žalúdok buď sušienkou,alebo piškóty zjesť poležať 20min a potom raňajky,ale taktiež menej.Mám to odskúšané a je to oki 🙂 .
Veľa zdaru.

kacsik
11. jan 2012

mne úplne nepomohlo nič :D ale čiastočne lizatká proti nevoľnostiam, veľa veľa spánku, kofola a torrecan 🙂

silvia2103
22. jún 2013

Ja mam ti iste problemy vraciam hned z rana a ked sa najem to iste a to som este len v druhom.som z toho na nervy

bubinko83
22. jún 2013

mne nepomohlo nič a same to prešlo po cca 4 mesiaci ,dovtedy som sem -tam zniesla trošku coly po duškoch .Inak skoro všetko išlo von 😒

gumidekmomo
22. jún 2013

mne bolo zle celych 9 mesiacov a jedine co som mohla jest tak same vyprazane veci 🙂 no ale chcela by som k tomu povedat ze toez mi daval na gynde nejake tabletky aj cipky som mala ale mne nepomahalo nic takze treba skusat tiez ci nieco zaberie alebo nie ...este som si spomenula jedavala som na ranajky jablcko aby mi vytrovilo az potom som mohla zjest aspon suche pecivo ...a inak ak tam je aj HNACKA moze to byt aj VYROZA NEJAKA..

mmaatt
22. jún 2013

ja som cmúľaľa sušený závor (ako sušené ovocie) - tá výrazná chuť prebila pocit na zvracanie, žiadne lieky som nebrala (bála som sa, aby bábu neuškodili) a potom to čo vyššie popísali maminy (často jesť malé porcie, piť tekutiny, odpočívať). Hlavne vydržať, najneskor po 9 mesiacoch to prejde 😀 😀 😀

dennissa16
22. jún 2013

@anlady súhlasim s @gumidekmomo, ak tam je aj hnačka môže to byť aj nejaká črevná viróza. Inak mne pri nevoľnostiach zabralo len hneď ráno niečo suché zjesť (najlepšie ešte v posteli), jesť často, aby som nevyhladla úplne, lebo to bola čistá katastrofa a žuvala som tie fialové "Orbitky" s príchuťou. Prešlo to po 4. mesiacoch, ale potom sem-tam ešte boli také dni, že mi bolo zle a dokonca aj 2 dni pred pôrodom som zvracala. Veľa šťastia 🙂

katren
22. jún 2013

@denissa16 predpokladám, že kamarátka @anlady ma tehu úspešne za sebou, keďže otázka bola položená pred rokom a pol 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre