Ako si správne vypočítať týždne tehotenstva?

sima0907
3. mar 2021

Ahojte žienky, som trošku mimo z toho počítania týždňov..keď si to spočítam sama z menštruačnej appky, víde mi, že som 5tt+4 , test mi ukázal cca 4-5tt, modrý koník mi ukazuje už 9tt a appka tehotenská 8tt+4 ...🤣 som z toho magor 🤷‍♀️ lekárke idem v piatok...pomooooc 🙈🤰😇

cookie29
3. mar 2021

Kristove rany keď Ta čítam treba pomaly vysokú školu. Pokial máš pravidelný cyklus 28dnovy počíta sa to podľa dátumu poslednej menštruácie. Od prvého dňa poslednej menštruácie. Ale lekár môže upraviť na základe USG najmä ak bola posunutá menstruacia. Ale 5tt a 9tt je mesačný rozdiel

nikazuz
3. mar 2021

počíta sa to od prvého dňa poslednej menštruácie. Čiže ak ti menštruácia začala poviem príklad 1.2. tak od tohto dátumu sa počíta tehotenstvo (aj keď vtedy žena ešte reálne nie je tehotná) a teraz by to bolo 4tt+3.
A ak si napríklad ty teraz 8tt+4 tak sa povie že si v 9-tom týždni tehotenstva.

sima0907
autor
3. mar 2021

@cookie29 ja hovorím čo mi ukazujú aplikácie...

sima0907
autor
3. mar 2021

@nikazuz ďakujem za odpoveď 🙂

martinaju
3. mar 2021

@sima0907 napíš sem dátum poslednej ms. Ale podľa mňa ti dobre ukazuje menstuacna apka a do iných si asi zle zadala datum a hneď ti ukážu niečo iné.

milanija
3. mar 2021
cookie29
3. mar 2021

@sima0907 nieco si asi zle zadala, lebo to je fest rozdiel... obcas sa stava ze tyzden, podla toho aka je appka, nie vzdy je dlzka tehotenstva podla krajiny rovnaka... podobne trimestre sa nepocitaju rovnako... ale niekde je problem, ak Ti vypocita mesacny odstup

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre