Olej do príkrmov

lisacka1
27. apr 2024

Ahojte baby mala ma 9 mesiacov a ma tvrdšiu stolicu chcem jej dať do prikrmu olej viete poradiť aký a ako ? Vôbec neviem viem že to je dobre. Mala moc nechce jedlo odomna radšej ma tie v pohári neviem prečo môže to byt aj z toho? Polievku ma tak 3krat do týždňa. Vodičku pije a je kojená. Cez deň ma rada aj chrumky asi aj tam bude chyba no:( strúham jej aj jabĺčko dávam aj vyzivky a tak prosím o radu.

rachab
27. apr 2024

@lisacka1 dmka ma detsky bio repkovy olej ,davala som do prikrmu kusok, neskor aj olivovy olej detsky kvalitny, v takom veku uz moze aj biele jogurty,to by mohlo tiez pomoct,viac vody ak sa da,polievky denne(je tam voda), nastruhat aj hrusku ak by chutila,vyzivy so slivkami..hipp niekedy mali slivkovu stavu,neviem ci to este maju..ked je velmi zle,ja som aj davala stavu z uvarenej susenej slivky(napr.z DMky bez oxidu siric.), alebo uvarene ovsene vlocky a z toho par lyzic stavy do prikrmu..

rachab
27. apr 2024
kitycat
27. apr 2024

@lisacka1 do vsetkych madozeleninovych prikrmov treba dat nejaky tuk. Jednak sa lepsie vstrebaju vitaminy a tiez to nezapeka. Ja som davala do vacsiny kombinacii cuketu alebo hokkaido a mast ci maslo ( rastlinne, ma abkm) s olivovym hnus, to mi nechutilo

mullerova46
27. apr 2024

@lisacka1 môjmu nechutili prikrmy s olejom tam dávam ghee (maslo bez mliečnej bielkoviny) a pekne to spapa.
Dokedy chcete dávať výživy ? Dieťa by už v roku málo jesť stravu ako my. Môj 8 a pol mesačný dostáva aj celú cestovinu a väčšie kúsky. Skúste mu pripraviť tak jedlo aby papal rukami možno mu to viac bude chutiť.

klip0
27. apr 2024

@mullerova46 na výžive nieje nič zle, práveže vie pomôcť so zápchou. Mám 2,5 ročnu a keď sa jej ťažšie kaká tak zje 2 výživy z dm so sušených sliviek a hneď jej to pomôže.
Koniec koncov aj ja občas zjem výživu a to mám 27r 😅

@lisacka1 olej treba dávať do každého zeleninového prikrmu. Tiež som dávala ten z fotky v prvom komentári na striedačku s tekvicovým a olivovým. Vyberaj kvalitný olej a dobre ho skladuj

A keď nechchce varený prikrm ale len z pohárika skúsila by som dať mnou varený do pohárika. Ak neponoze tak by som skúsila dať kúpený a do toho za lyžičku mnou vareného a takto by som postupne menila pomer až by papala len doma varený a ani nevedela ako

rachab
27. apr 2024

@kitycat ten olivovy pre deti,co som pridala foto,je aj chutovo super,uplne iny ako klasicky olivovy olej,takze aj v prikrme je chutny👍👍👍

natall113
27. apr 2024

@mullerova46 a čo je zle na tom že zje výživu? Dcéra má rok a skoro nič nezje, stále jej chutia mixnute zeleninové prikrmy tak ich má, zje aj kúsky ale je proste slabý jedák, každé dieťa je iné

mullerova46
27. apr 2024

@natall113
@klip0 aj ja si kupujem výživu ale zle je ja Tom že to nie je pestrá strava. Dieťa tak nevyskúša všetky potraviny ktoré jeme dospelý bežne.

lisacka1
autor
27. apr 2024

@klip0 a koľko oleju jej tam môžem dať ?

mima1608
27. apr 2024

Ja dávam dcérke (10m) olivový, tekvicový, ale mala už aj slnečnicový a z ghee masla sme už prešli na obyčajné. Všetko zatiaľ bez problémov. Repkovy olej nedávam. Smrdí mi a celkovo je mi taký "nesympatický"🙈

nikpa
27. apr 2024

@lisacka1 polievky by mohla mať častejšie a oleje do jedla mala mat už dávno, napr. kvalitný tekvicovy, lanový, repkový, olivový... Ak má problém s tvrdou stolicou pridávaj do jedla ovsené vločky a pomleté ľanové semiačka, je to malý zazrak. A môžeš to dat naozaj do všetkého, do jogurtu, do polievok, do kaše, do nastrúhaného ovocia...

klip0
27. apr 2024

@lisacka1 povedzme cca čajovú lyžičku na 100-150g

luccija
27. apr 2024

@lisacka1 pridaj oleje a ovsene vločky zalej vodou či mliekom a pridaj všade do polievky, jogurtu, struhaneho ovocia