Ako sa "nesústrediť na to" a otehotnieť?

19. apr 2024

Ahojte. Oslovujem tie, ktoré sa snažia počať a nedarí sa a tie, ktorým to trvalo nejakú dobu. Ako ste sa naučili "nemyslieť na to"? Vyzerá to byť osvečená rada na vyriešenie situácie, no ja neviem ako s ňou naložiť. Po deťoch túžim presne 20 rokov, od svojich 16tich. Bohužiaľ moja voľba partnerov nebola šťastná, aj keď som ja v každom z nich videla otca svojich detí a partnera na zvyšok života, osud si to zariadil inak. Nevadí. Teraz, keď už mám konečne (dúfam) partnera, s ktorým všetko klape a už nám chýba len to dieťatko, tak to nejde rok a pol. Áno, riešim to na každú stranu s lekámi, centrami, vitamínmi atď., ale neviem sa dostať do stavu "neriešenia", pretože si neviem predstaviť svoj život bez detí, neviem sa tak nastaviť a vysporiadane uznať, že sa mi to možno nepodarí. Ako z tohto kruhu von? Chodila som aj k terapeutovi, veľmi to nepomohlo. Roboty mám dosť, stresu tiež, nie je tehotentvo moja primárna náplň mysle, aj tak je to vždy prvá a posledná vec nad čím rormýšľam počas dňa. Dovolenky nepomáhajú, lebo mám zodpovednú prácu a nemám zástup, takže ppčas dovolenky len mením miesto odkiaľ pracujem, nedá sa mi vypnúť a oddychovať.

Ďakujem za relevantné reakcie🤎

really8
19. apr 2024

Nenaucila som sa to.

domkakvet
19. apr 2024

Treba si najst cas aj na oddych, zamestnavatelovi oznam, ze mas napr. dva dni dovolenku, lebo musis nieco surne rodinne vybavovat a nebude sa ti dat pracovat a hlavne na to nemysli pri sexe.

bluka2
19. apr 2024

Podľa mňa sa treba zbaviť toho stresu. Predpokladám, že neriadis zemeguľu (nič v zlom), že by si nemohla zrusit a delegovať nejaké ulohy a niekde spustiť z nárokov. Možno jóga, dýchacie cvičenia, plánované pauzy?

monicatko20
19. apr 2024

Mne po roku snaženia pomohla práve PNka a oddych doma 🙏 Nanešťastie som skončila nechcene kvôli zapále mechúra doma, a po 2 mesiacoch ,napriek liečbe atb 🙈 išla som na kontrolu keďže ma brucho neprestávalo bolieť, a lekár so smiechom, že ani neprestane..ste tehotná 🤣 Takže určite odporúčam zvážiť oddych ❤️

elanor
19. apr 2024

musis sa dostat do stavu zmierenia, alebo ako to nazvat. Ked sa zmieris (vyrovnas) sama so sebou, so svetom. Ked ti ozaj bude vsetko jedno, a budes mat vsetko uplne na salame. Lenze tu cestu si musi kazda najst vlastnu. Neexistuje univerzalny kluc.
Ale naozaj je to pravda, ked prestanes riesit, ono to pride vtedy kedy ma.

medda_beda
19. apr 2024

Keď máš raz problém tak sa môžeš aj na hlavu postaviť a neotehotnieš.
Ako na to nemyslieť.Neviem, neriešim to každý deň predsa v hlave takže asi tak sa to robí.
Je mi to jedno od začiatku asi kedže je to pre mňa už neuveriteľná vec, takže s tehotenstvom nerátam.
Ani po skoro 3 rokoch, dovolenkách, pnke a čo ja viem čom ešte tehotná nie som takže to nie je univerzálny kľúč.

gaia14
20. apr 2024

Prestat mysliet som na to nevedela, ale stres treba obmedzit. Zodpovedna praca je pekna vec, ale co ak naozaj otehotnies, budu si musiet poradit potom bez teba, mali by si aj teraz. Toto treba riesit podla mna, vypnut sem tam, oddychnut si. Ked som sa toto naucila, s pomocou centra sa podarilo.

venom19
20. apr 2024

Ja sa na to nesustredit veru tiez neviem naucit....

fairyy
20. apr 2024

no pomohlo to aj nam nemysliet na to... ale doslova by som povedala, ze to bolo po troch rokoch len, ze uz staci a pojdeme na ivf ... potom sme odsuvali ivf o mesiac a pol lebo, ze nas caka cestovanie kvoli rodine... a cestou domov som zistila, ze som tehotna a termin na klinike som zrusila....citala som milionkrat o tom ako sa to parom stalo a neverila som, ze aj nam 😊 takze navod? nemam ...jednoducho uz som to prestala riesit lebo 3 roky natahovaciek liekov, vitaminov, zmeny zivotneho stylu oboch z nas, akupunktura, oh kadeco fakt ja neviem vsetko dostupne...vsetky vysetrenia vsade (vyseldky katastrofa) .... vsetko islo proti nam az som stratila nadej a nechala to uz len, ze raz skusime ivf a ked nic jednoducho nebude

pabla99
20. apr 2024

Ja si myslím že prestať na to myslieť nie je univerzálny kľúč k otehotneniu. My sa snažíme dva roky možno aj viac a aj napriek tomu, že sme boli na dovolenkách, ja na PNke, chlap na PNke, do toho zmena práce, riešenie svadby a kopec iných starostí..
A ver tomu, že pri všetkom tomto som na tehotenstvo ani nepomyslela.. a predsa mi ho nič neprinieslo.

kiki68
20. apr 2024

Za mna je najlepsie sa obklopit vsetkym moznym, co neuznava deti, kde nemozu byt deti a pod. Potom sa to totiz vacsinou podari, lebo ako keby osud vedel, ze je najnevhodnejsi cas 😃 Aspon u mna to tak bolo

kiki68
20. apr 2024

@fairyy ako moja teta, onaeste v roku 1991 takto podstupila vsetko, dali si Papiere o adopciu, absolvovali psychologicke testy atd, ked uz to bolo cele podane, tak jej zacalo byt zle. Myslela, ze od stresu. Bola tehotna. Po rokoch vsetkeho mozneho. Nechapala, dnes ma uz dospeleho syna

mima1608
20. apr 2024

No my sme s mužom začali snažiť o bábo, keď sme sa presťahovali do svojho. Bolo to stresujúce, každý mesiac čakať, či príde ms alebo nie. Potom som sa dostala do takého štádia, že som si povedala, že keď to má byť tak to bude a prestali sme tlačiť na pílu. Keď mi vtedy meškala, ani som si to neuvedomila, až kolegyňa v robote ma tak nejako prebrala, keď som tam pozerala do kalendára a hovorí mi, že urob si test... Takže niečo na tom bude.

mmm2mmm
21. apr 2024

Pokiaľ máte nejaký zdravotný problém tak nesústredene vám nijako nepomôže....bude z toho len sklamanie ďalší mesiac ...ja som za 4-5 rokov toho skúsila naozaj veľa myslela nemyslela chodila po CAR a tehotná som nikdy nebola ....čím menej som sa na to sústredila tým viac ľudí okolo deti malo....nemyslím že sa s tým dá úplne vyrovnať....skôr naučiť žiť ....a také reči že príde to vtedy kedy má....to už sa len pousmejem ...lebo to nemusí byť nikdy

bambulka711
Včera o 14:43

Po roku snaženia som sa dostala do akejsi "depresie", že sa nedarí a teraz už väčšinou ani neviem, ktorý deň cyklu som. Prišlo to akosi samé... 🤷

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre