Babyšatka, ergonomický nosič verzus kočík

syrik
23. okt 2014

Ahojte maminky, čakám druhé dieťatko, mám doma 2,5 ročné dieťa A neviem, či kúpiť kočík alebo nosič, prípadne oboje.Aj by mi ten nosič pomohol, nakolko máme malý byt A výťah, ale mám aj obavy, pretože dcéra hrozne vzdoruje, do kočika odmieta A ešte stále nemám niekedy na výber, len ju odniesť domov na rukách. Preto neviem, či by pre druhé nebol lepší kočík. Ešte sa spýtam, nemali ste problém, keď bolo nosene dieťa Starsie so spaním V postieľke? Poprípade Vás poprosím O nejaké konkrétne značky nosičov, sa ktorými máte skúsenosti. ĎAKUJEM pekne 🙂

nezabuddka
23. okt 2014

No tak za seba poviem urcite kociar. Mne sa strasne nepohodlne s nosicom robili vonku nasledovne veci: nakupy, chytanie starsiecho dietata (ked sa niekam rozbehne), zohybanie sa (cikanie, snurky, spadla hracka...). 🙂

nigguska
23. okt 2014

Tak najidealnejsie je mat oboje....kazdy pediater ti povie,ze neustale nosenie dietata ci uz v satke alebo nosici nie je zdrave pre vyvoj chrbtice....je dobre to stiredat,ale vacsinu casu je lepsie,ak je dieta na rovnej podlozke....aspon toakto to mam od pediatricky....nie je stara skola,zaujima sa aj o taketo veci.....takze urcite mat kocik ale vyuzivat obcas aj satku ci nosic nie je na skodu....sama zistis,ci ti viac vyhovuje...

demetria
23. okt 2014

Pozri sa do skupiny Nosime nase deti, tam najdes vela mamiciek, ktore maju len satku/nosic a funguju uplne bez kocika.
Ja som mala medzi starsimi synmi 3r. rozdiel a fungovala som viac so satkou ako kocikom 🙂 .

kazunomiya
23. okt 2014

Komu ako vyhovuje, ale my mame nakoniec len satku/nosic (viacero kusov, striedame), lebo sme si tak navykli od narodenia. V kociku bol fakt minimalne a sportovy ani nemame. Ja si nosenie nemozem vynachvalit. Vsade sa raz-dva dostanem, dieta netreba obliekat (len nozicky a hlavicku)... Plus to ma nezanedbatelnu vyhodu, ze mas s babatkom blizsi kontakt. Mam ale len 1 dieta, takze ako to je pri dvoch neviem poradit. A spime vsetci spolu, takze v tomto tiez neporadim.

Konkretne nosice si asi nechaj poradit v skupine Nosime nase deti, tam dostanes najlepsie info. Hlavne si nekup klokanku, ale ergonomicky nosic.

daniela1983
23. okt 2014

mame manducu aj kocik, stale uspavam v manduce cez den aj vecer. chodim s nou do obchodu a vencit psa. nie je pravda ze nosenie v nosici ne nezdrave e ze dieta ma byt na rovnom, to je davno prekonany nazor. dieta ma chrbticu ohnutu z maternice a je mu prirodzenejsie byt schulene v klbku v satke alebo ergonomickom nositku az postupne sa mu chrbtica meni tak ako sa uci sediet a neskor stat

katrinka8
23. okt 2014

U nás jedna z najlepšie investovaných peňazí do výbavičky bol nosič 😀 Staršia dcérka mala 3,5 roka, keď sa narodil synček. Prvé týždne bol malinký v nosiči hodne - doma hlavne. On je novembrový, čiže vonku som si s takým malinkým moc v nosiči netrúfla v zime, navyše kvôli režimu 2 detičiek (spávali mi poobede naraz) sa mi dakedy proste nedalo ísť s malým na prechádzku, tak spával v kočíku na balkóne, aby bol na vzduchu. Mimochodom, doteraz je zvyknutý každý deň spávať vonku, dnes má 11 mesiacov akurát (dcérka ho občas volá Balkónčik 😀 ) Ale nosič využívame hodne, na jar a v lete sme chodievali po dcérku do škôlky s nosičom, v lete cez prázdniny pri mori s nosičom, v Tatrách s nosičom, ZOO tiež, výlety... nosili sme vždy aj kočík, ale keď nespal malý a nevedel ešte sedieť, tak nechcel byť v kočiari. Tak fungoval nosič. Teraz, keď je už pohyblivý, lozí, začína chodiť, rád sedí v kočiari a sleduje svet okolo 😀 Ale nosič používame stále - cesty do škôlky, alebo aj doma - keď sa malinký chce nosiť - najmä ráno hneď po zobudení, keď treba staršiu chystať do škôlky a nie ratovať druhé dieťa rútiace sa po izbách za šnúrami, káblami... 😀 alebo keď sú boliestky, zúbky, nádcha...
Nosič máme zumbuccu ,(keďže sme mali od narodenia, tak aj s novorodeneckou vložkou) je to ergonomický nosič šitý na základe manducy. Šije ich tu jedna šikovná maminka, každý kúsok je originál, aký nemá nik iný 🙂 Keby som mala ešte jedno bábätko, určite by som si kúpila ku kočíku a zumbucce aj šatku. Čiže za nás kočík aj nosič 🙂
So spaním v postieľke problém máme, ale neviem, či súvisí s nosením. Malý spí s nami (spala tak aj dcérka), ale v nosiči sa neuspáva. Najnovšie sa napapá (je kojený) a zaspí proste na našej posteli, ľahne, pár minút sa pokrúti, nájde vhodnú polohu a zaspí 🙂 V postieľke vrieska (inak sa to, bohužiaľ, nedá povedať) ako tur... Tak ho netrápime, užívame si blízkosť vzájomnú - rýchlo to ujde toto "tuli obdobie" 🙂

ivanka.7
24. okt 2014

Satka, nosic aj kocik 😀
Satka je naj na nosenie, je to najpohodlnejsie pre dieta aj pre rodica. Nosic je fajn, ked je vacsie dieta, resp. ked si rodic (vacsinou otec) netrufa na satku. Kocik je vyborny na nakupy 😀 (ale nasa sa v nom od tych cca 7 mesiacov obcas aj povozila 😀).
Navyknutie... hm, este som nenosila (bola som po sekcii, bala som sa) a nase dieta uz nechcelo byt ani v postielke ani v kociku... 😀 takze urcite to neodmietala kvoli noseniu ako takemu ale skor kvoli tomu, ze chcela mat stale kontakt s nami rodicmi. Ked sme jej vyhoveli a naucili sa s tym zit, tak nam zrazu bolo vsetkym lepsie 😀 len nam to dlho trvalo, lebo na jednej strane sme pocuvali aj klasicke konvecne rady a na strane druhej sme odmietali nechat Elianku vyrevat 😀 neskor sa ukazalo, ze konvecne rady su na prd a mali sme ju pocuvat od zaciatku 😀

anglicanka1981
24. okt 2014

Ja mam len 1 babo, ale neviem si predstavit, ze by som mala len nosic. Do kocika sa vojde tolko kramov, ktore si neviem predstavit ako by som nosila. Pre 2 deti asi v cestovnom kufri 😀

sense
24. okt 2014

no ja som si tiez kupila manducu po tretom pokuse som to vzdala mala rucala akoby som ju za ziva z koze drala...kocik milovala do doby kym sa prvykrat nepustila...to mala rok od tedy len po vlastnych ....ale mame len jedno......myslim si ze najlepsie by bolo mat oboje....

culia1
24. okt 2014

Ja mam obe,kocik vyuzivam na spanie dietata a ked je hore,tak je v manduce,lebo ho to v kociari nebavi.kocik vyuzivam aj na nosenie vsetkeho mozneho so sebou,pocnuc nakupmi,nahradnym obleckom, konciac odrazadlom pre starsieho. Na kociku mam aj stupienok pre naseho starsieho ozembucha🙂 neviem si predstavit ze by som fungovala len s kocikom alebo len s manducou.