Aký je rozdiel medzi lacnými a drahými kočíkmi?

27. apr 2024

Aký rozdiel je medzi kočíkmi lacnými za cca 300€,500€ a drahymi 900€ + či epriam za 1500€?
Je to stále o značke, či kto koľko má finančných prostriedkov alebo ? Zaujímajú ma rozdiely, ale realne..
vdaka

anjelicek26
27. apr 2024

My sme kúpili bugaboo fox 5.. materialy a technicke vychytavky sú top, není o com. Priedusne materialy,okienka,dokonca vanicku viem napolohovat,ked ma malé reflux.. Samozrejme priplacas za znacku. Ale aj skvelý pozarucny servis + keď ho hodim na bazár,dostanem aj po 1.5 roku pouzivania ešte polovicu ceny nazad pri predaj.. takže ta vysoká cena je relativna,ked sa mi to zasa vráti plus som ho kupovala na Black friday o 200e lacnejsie. a každému vyhovuje iný kočík a ma iné parameter,ktoré potrebuje..

natall113
27. apr 2024

Tie lacné sú podľa mňa väčšinou ťažšie a mohutné pokiaľ ide o vaničku, aj sa horšie skladajú, záberu viac miesta, športové sú väčšinou hrkalky ale sú aj výnimky
Epriam má aj elektrický pohon takže je drahší tieto kočíky sú ľahšie, ľahko skladateľne a aj kvalitnejšie
Mala som možnosť fungovať s kočíkom trojkombinacia asi za 400€ a teda aj ovládanie bolo všelijaké, vymenila som to za drahší Thule Urban glide a je to úžasný, spratny, ľahký kočík
Určite záleží čo od neho očakávaš

babulkomale
27. apr 2024

Ja som mala lacnejsi ako 900 ci 1500 a bol kvalitny, mal polohovanie vanicky, okienka, kvalitny material co sa dobre cistil - kocik bol bledy, neznasam cierne rakvicky, vyvozil dve deti a este mozno nejake povozi.
O drahych co som pozerala tiez kvoli vyske, mi povedali predajcovia ze vrzgaju, praskaju a maju neustale reklamacie.

sprjuska
27. apr 2024

Zavisi oj od preferencii podla mna, ja som mala joolz day 2 doma a u starkych camarelo..podla mna vyhoda v joolz ( okrem toho, ze vtedy vyzeral uplne peckovo 2018) bola akurat to, ze sa s nim dobre manipulovalo aj jednou rukou, inak neviem za mna to camarelo bolo aj vacsie aj strieska sa dala lepsie stiahnut proti vetru, dazdu, aj spprtova cast priestranejsia, joolz mal ale korytko, to zas le dobre vyzeralo, inak za mna somarina..ako celkovo joolz ma sklamal,mozno nejaky iny kocik by bol lepsi, to neviem porovnat..rozvrzgali sa rovnako rychlo obidva ..

danyelia
27. apr 2024

Žiadny, obidve dieťa odvezú z bodu A do bodu B 😃

123el123
27. apr 2024

My sme mali kocik za cca 500 eur. Po dvoch detoch stale ako novy, lahucky, super kolesa, odpruzeny, vetranie, clona, polohovanie a xy dalsich vychytavok..tiez sportova cast na 1*. V obchode nam aj hovorili ze tie drahsie su skor take "insta kociky"🤣 a su castejsie na reklamacii ako tie "lacnejsie".takze nejde vobec o cenu podla mojich skusenosti.

mimi3008
27. apr 2024

@babulkomale hovoris mi z duse. Presne moj pripad

andrejkap123
27. apr 2024

Napr co sa cybexu týka tak maju funciovo super balios s lux ktory s vanickou stoji cca 750€. potom ma cybex priamy za 1500 a tam je to podla mna ako bolo povedané insta kocik 😀. Nevidim pridanú hodnotu v priame okrem toho ze su gýčovo prečačkané 🙈. Ale to za mna pridana hodnota ani nie je, nepaci sa mi to.

belle_vie
27. apr 2024

Ja som mala kocik za 900 2kombi a nelutujem. Vydrzal 2 deti, ovladat a tlacit sa dal 2 prstami, cez obrubniky som ani nevedela ze idem, zvladol aj lahsiu turistiku, so sportakom sa dal vkuse zlozit do auta.

V podstate preto som kocik ani nemenila pri 2. dietati, aj tak by som sla do rovnakej znacky.

No a pri 2 materskej som si kupila este 1 kocik " do auta" ( aka na nakupy a rodicom, lebo uplne mi stacilo zbalit a obliect 2 deti a seba, nieto este kocik pratat). No a islo o lacnejsiu znacku a hroza. Zasekaval sa pri skladani, tazko sa s nim manevrovalo.

babulkomale
27. apr 2024

@andrejkap123
Asi myslis ten so zlatymi kridlami.
Ja som sa uz nezaujimala o kociky, ked som ho uvidela raz v obchode. Zastihol ma nepripravenu, musela som sa vrhnut za štender s oblecenim a tam som sa zavdusnovala ako zaba, co som sa snazila nesmiat. Ja ze to je nejaky kolotocovy omyl, ale babenka sa tvarila, akoby soferovala tryskac 😃

andrejkap123
27. apr 2024

@babulkomale vies co je ich viacej gycovych typov ale hej aj ten s kridlami ja osobne by som sa hanbila s takym ist von. Majú ale aj pekné, tie co su jednoduchsie su ok. Ale zas… 1500€ za to nestoji 😁

nelka09
27. apr 2024

Ja mám Cybex priam, Neonato puro a Hauck travel n care plus. Za mňa jednoznačne vyhráva Cybex. Ľahká manipulácia, ľahké skladanie, žiadna hrkala a pohodlie bábätká jeden mínus za mňa je, že nie je vhodný na cestovanie vlakom(dosť často cestujeme vlakom) preto som kúpila Hauck travel, ale uz ho aj predávam a rozmýšľam nad Cybex coya alebo Bugaboo bee 6. Neonato puro veľmi ťažká manipulácia aj ťažký kočík.

marianarem
27. apr 2024

@babulkomale No ja ked som ho prvykrat videla, tak som si hovorila, ze to je asi nejaky smejd z cinskeho obchodu 🙂 Za mna najhorsie vyzerajuci kocik.