Aký je rozdiel medzi lacným a drahým mliekom?

8. jan 2023

Oplatí sa kupovať Rajo mlieko? Minieme veľa mlieka, kupujem buď Tesco, Lidl. (Na kartóny) V čom je vlastne ten rozdiel, keďže cena Rajo stúpla do výšin. Ešte ma zaujímajú napríklad čipsy - Lidl vs Slovakia. Ide len o značku?

lija22
8. jan 2023

to mlieko zaujima aj mna. Tesco mlieko mi chuti, a napr tatra mi nechuti, pritom by to malo byt mlieko ako mlieko.

viestta
8. jan 2023

A to si este nevidela ceny Sabi mlieka. Myslela som, ze ma vyvali. Roky rokuce som kupovala hlavne Sabi, uz nekupujem. Mlieko ako mlieko, vacsina privatny supermarketovych znaciek je aj tak z tych istych mliekarni ako to co sa predava ako znacka vyrobcu

darkswan
8. jan 2023

Ja ten rozdiel v chuti citim napriklad dost vyrazne

marca12
8. jan 2023

Vidis a pritom rajo nie je az taka kvalita,to tvrdia ludia,ktori tam robili

yanni
8. jan 2023

ide len o mnozstvo. Tesco, Lidl ma vela filialok, velky odber. Rajoi, Sabi, Tatra taky odber a výrobu v takom velkom monozstve nema, preto je aj drahsie. Keby bol po Rajo väcsi dopyt, ze by zrazu nebolo v regaloch, obchody by mali väcsie objednavky na mliekarne, tak by ceny isli dole. Je to len trhova ekonomika. Tiez balenie. Tuto kocka pisala, ze jedno a to iste mlieko a ta ista mliekaren. Ano. Ja zijem v DE a proste tak to funguje. Pre Lidl, kaufland atd. balia produkty v tych istnych mliekarnach tie site produkty ale v ładnych obalony vo velkych mnozstva, cize celkova cena produktu sa tym znizi. Tzv. "vlastne podukty napr. Tesco", tore prakticky vlastne nie su, len obal "TEsco" je vlastny.

maminkadeticiek
8. jan 2023

Mne vadi jedine chut Lidl mlieka.Neviem ake kravy ten Pilos doji,ale chuti uplne inak a ani ho nekupujem.Kupujem Tesco plnotucne cerstve.

autor
8. jan 2023

@marca12 v metre je "iba" o cca 0,15€ drahšie ako Lidl mlieko tak rozmýšľam či sa mi oplatí ho kupovať. Kedysi bolo na krabici, že má pridané nejaké vitamíny, ale teraz je len celá krabica popísaná aký je recyklovateľný obal

autor
8. jan 2023

@viestta ja som kedysi kupovala iba Rajo, ale len pre seba do kávy. Sabi mlieko nepoznám

autor
8. jan 2023

@yanni aha rozumiem

bimbambom
8. jan 2023

Myslím , že značku Sabi poznáme skôr my na východe .
Inak mne chutí veľmi Boo Milk , ale tam je cena vyššia .
Čipsy mi z Lidl veľmi chutia , ale kupujeme aj Aro - paprikové , aj z Kauflandu . Tie Slovakia sa mi zdajú horšie ako kedysi.

@viestta ani nehovor , ja som len oči vyvalila !!! Aj jogurty .... Vždy som chodila na akciu do Agra :(

viestta
8. jan 2023

@bimbambom jogurty uz davno nekupujem, a to fakt som sa dusovala, ze su najlepsie. Teraz kupim litrove vedro zvolenskeho a kazdy si naberie kolko chce a kydne si tam domaci dzem.

majlo1234
8. jan 2023

Mlieko je mlieko. Samozrejme, moze byt rozdiel v chuti v zavislosti na tom, ci sa doji v lete alebo v zime(ak sa teda bavime o kravkach pasucich sa). Ja kupujem to, ktore je momentalne najlacnejsie. Rovnako mliecne vyrobky ako jogurty, kefir, acidofilne mlieko.

yanni
8. jan 2023

Najlepsie je kupit, ak mate moznost, z automatu.

yanni
8. jan 2023

@viestta urob si vlastny jogurt. ja uz jogurty ca. 10 rokov nekupujem. Urobim vlastny a kazdy si dochuti ao chce. Ale najradsej ho jeme (aj deti) len tak natur.

viestta
8. jan 2023

@yanni mali sme aj fazu jogurtovania. Z kupovaneho mlieka to nie je ono, k automatovemu sa nedostanem.

hiro
8. jan 2023

Mlieko je mlieko a nema dovod chutit inak - vsak sa tak ci tak v kazdej mliekarni zlieva z XYZ fariem a nie je dovod aby taky mix chutil inak z XA fariem vs XB fariem (casto asi aj jedna asi dodava do viacero mliekarni).
Druha vec je ze Rajo napriklad predava rozne obohatene mlieka "Mliekoplus" atd - a tie uz maju dovod chutit inak.

hiro
8. jan 2023

@yanni A este si mozes vsimnut ze aj to Tesco mlieko ma roznych vyrobcov - oni im daju predlohu obalu ale nie vzdy je rovnaka a este sa mozes stretnut aj s mierne roznymi typmi obalov...

yanni
8. jan 2023

@viestta skoda. Z automatoveho je fajn. Mlieko ma cez 4%, także ten jogurt je ako smotana.

yanni
8. jan 2023

@hiro ano obakly sa menia. Tesco sice neciem porovnat, zájem v zahraničí, ale tu napr. casom je "vlastny" obal taky a po case ho trošku zmenia. Pointa ale je, ze tento obal je lacnejsi, menej farieb, obrazkov atd., a tym moze byt aj finalny produkt o nieco lacnejsi.

kristiii
8. jan 2023

Ja som sa akurát včera pri raňajkách nudila a čítala si obal od kuracej šunky Pikok z Lidlu, že kde je vyrobená (niekde v ČR). Z prdele som kukla do chladničky na obal anglickej slaniny z Kauflandu a hádaj čo? Presne ten istý výrobca. Myslím, že takto nejako to funguje celkovo. Inak napríklad mne vyslovene nechutí Rajo maslo, neviem prečo. Všetky ostatné bezohľadu na značku a cenu mi prídu rovnaké, ale to od raja fakt nemusím 🤔 A až nedávno som si všimla, že aj oblečenie sa predáva presne to isté v Lidli aj v Kauflande, len pod inou značkou.

autor
8. jan 2023

@kristiii Kaufland a Lidl je to isté 🙂 ... Mne v poslednej dobe nechutí žiadne maslo. Doslova mi smrdí... Už minule som si kúpila Ramu a radšej si dám to na chleba. Do varenia kupujem maslo z Lidl

kristiii
8. jan 2023

Veď práve. A určite nie len Kaufland a Lidl

viestta
8. jan 2023

@kristiii kaufland a lidl majú rovnakého nemeckého majiteľa.

judit47
8. jan 2023

No tie co tu pisete ze rajo a tesco citite rozdiel je to zaujimave lebo tesco tesco mlieko plny Rajo takze je to z toho isteho ,,sosaku,,len do ineho obalu🤫

lukbe
8. jan 2023

@viestta Prosím ťa,kde dostať veľké balenie zvolenského jogurtu? Viem,že v Lidli je Pilos,ale to je asi iný.

viestta
8. jan 2023

@lukbe v Kauflande kupujem najčastejšie. Alebo tan ich 10% grécky. Aj z Lidla 10% je fajn

lukbe
8. jan 2023

@viestta aha,tak preto neviem, Kaufland mám trochu od ruky,ale občas zájdem,vďaka. Aj ja myslím,že Sabi jogurty sú naj,ale aj tam išli tie ceny hore🙈

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jablkovastrudla
8. jan 2023

Neviem ci je tam rozdiel ale vzdy kupujem 3,5% a nevidim tam rozdiel v chuti

stanislavicenka
8. jan 2023

@marca12 presne. Rajo vobec nie je kvalita. Fakt to niekto kupuje? My chodime na mlieko do mliekomatu, alebo mlieko z druzstva. Jogurty kupujem biele od Milko, rovnako aj cottage cheese. Syrove nite kupujem obcas, ale hrustinske nite. A znacku milko maju aj v tescu, rovno teraz v akcii. Staci si pozriet zlozenie jogurtu, ma to byt iednoduche. Jogurt ma tvorit iba mlieko a jogurtove kulture, ziadne odstredene mlieko, ci syrovatka a podobne🤦🤦. Cudujem sa, ze fakt spotrebitelia netlacia na tieto velke fimry, a neprestanu cih kupovat. A nie, ine znacky nie su drahsie, staci mi vedla seba porovnat ten cottage oboch znaciek, a to hlavne chutou