Zvracanie a dlhodobá bolesť žalúdka - čím to môže byť?

bianka122
23. mar 2020

Ahojte chcem sa spýtať či už niekto zažil niečo podobné už asi vyše mesiaca mi býva zle bola som aj u lekára a na gastro vyšetrení nezistil mi nič až na nejakú trhlinku a z toho že som mohla mať stres asi na týždeň ma to prešlo ale teraz sa mi to zas vrátilo a nech dačo zjem alebo nezjem aj tak mi je väčšinou zle na zvracanie a bolí ma žalúdok .. nemôžem byť náhodou na niečo alergická?

bubu62
23. mar 2020

A na gastro ti nezobrali vzorky?

bianka122
autor
23. mar 2020

@bubu62 nie lebo povedal že tam nič take nemám takže ma neposlal ani na kontrolu

majusska202
23. mar 2020

@bianka122 a nie su tehotná?

bianka122
autor
23. mar 2020

@majusska202 bola som aj na sone aj rengene a menštruáciu mám tiež pravidelne takže nie niesom 🙂

sunny8
23. mar 2020

Stres 🙂 mne bolo z prudkého stresu vyše týždňa zle akoby som mala nejaké žalúdočné problémy. Podľa sfarbenia jazyka mám v sebe potlacovany stres a keď som sa dr pýtala čo s tým robiť keď teda žiadny stres nepociťujem (toto trvalo len jeden týždeň ) tak že nič sa nedá robiť človek má v sebe vždy nejaký stres. Len sa chrániť od náhleho stresu kedy už prerastá do fyzických problémov.

bianka122
autor
23. mar 2020

@sunny8 stres by mohol byť ale keď to už trvá tak dlho tak naozaj neviem či to je zo stresu 🙂

anka712
23. mar 2020

@bianka122 robili ti test na helicobaktera ?

loliki
23. mar 2020

Pankreas, vredy, vygoogli si.

bianka122
autor
24. mar 2020

@loliki ak by som mala vredy alebo niečo myslím si že by mi to už zistili na gastro vyšetrení

bianka122
autor
24. mar 2020

@anka712 áno bol negatívny

lenka2710
24. mar 2020

@bianka122 ja som to mala tiež, zo stresu! Mala som veľmi stresové obdobie a odzrkadlilo sa to na mojom zdravotnom stave! Tachykardia a bolesti žalúdka, plus zvracanie! Trvalo to s prestávkami niekoľko mesiacov, sono nič, gastro nič, ekg v pohode! Ze vraj mam užívať pravidelne magnezko, teda na tu tachykardiu a ta bolesť žalúdka tiež prešla, keď sa situácia dala do normálu

loliki
24. mar 2020

@bianka122 A keď ti nič nezistili na gastre, čo môžeme zistiť my na MK? A tá trhlinka vznikla z čoho? K tomu sa nevyjadrili?

bubu62
16. máj 2020

@bianka122 ako ti robili test na helicobaktera?

bubu62
16. máj 2020

Ja mám toto dlhodobo,a zisťujem že bielu múku nemôžem ani mliečne.

bianka122
autor
26. jún 2020

@bubu62 odobrali mi vzorku na gastro ked mi daval hadicu do žalúdka (vyšetrenie)

janka_01
8. aug 2022

@lenka2710 tiež zažívam niečo podobné. Bola som v obrovskom strese, nejedla som a bolo mi zle. Schudla som dokonca pár kíl. Teraz je to už trocha lepšie ale po jedle sa viem veľmi rýchlo zasýtiť. Lekárka nič nezistili, test na helicobactera je negatívny. Čiže môže to byť zo stresu, takéto stavy?

lenka2710
8. aug 2022

@janka_01 určite, ja som bola po psychickej strane úplne v p.deli, ale keď sa všetko dalo do normálu, tak tiež trvalo telu nejaké mesiace kým sa dalo do normálu! Ja som za pár týždňov schudla 15 kg, proste aj telo bolo v šoku, bola som slabá, za každým rohom som myslela, že odpadnem! Musela som hlavne pribrať nazad aspoň polovicu z toho, čo šlo preč a potom som sa cítila už dobre ☺️

janka_01
8. aug 2022

@lenka2710 ďakujem 🙂 áno ja som už taký obrovský stres mala a tiež som schudla vyše 20 kg a príznaky boli hoci aké. Teraz mám 50 kg a viem že sa musím dať dokopy len neviem či sa objednať ku doktorom na vyšetrenia alebo je to naozaj len psychika. Pretože keď som sa teraz dala trocha dokopy tak mi je aj lepšie. Uvidíme že ako to pôjde ďalej

lenka2710
8. aug 2022

@janka_01 ja som vtedy dlhodobo brala magnezko a aj ta tachykardia potom odznela