Mám podráždený žalúdok?

8. aug 2022

Ahojte, možno by ste mi vedeli poradiť čo to môže byť. Posledné 2 týždne mi bolo zle, pravdepodobne stres. Ako náhle som v strese tak nič nejem, prípadne len jedno malé jedlo cez deň. Bola som na vyšetreniach a nič nezistili, teda konkrétne obvodná lekarka, že ma nebude posielať k doktorom keď to nie je zle. Nevoľnosti prešli, no žalúdok sa veľmi stiahol. Najem sa trocha, napijem a som plná. Myslíte, že som si žalúdok pokazila sama tým, že som nejedla, bola v strese? Teraz sa už dokážem najesť, není mi zle aj stolicu mám pravidelnú, len sa zasýtim rýchlo. Môže to byť len podráždený žalúdok? Prípadne, dať si nejakú diétu?

endy227
8. aug 2022

ahoj. ja som mala problemy taketo iste. mala som helicobaktera v zaludku.

autor
8. aug 2022

@endy227 na to som mala podozrenie, no testy vyšli negatívne. Neviem či helicobacter môže byť prítomný aj napriek negatívnym výsledok alebo nie

endy227
8. aug 2022

domaci test som robila aj ja. bol negativny. bola som u gastroneterologa davali mi hadicku do zaludka zobrali biopsiu a az z toho sa to potvrdilo. mala som 4 kombinaciu antibiotik

endy227
8. aug 2022

na tvojom mieste by som isla urcite na vysetrenie. helicobakter moze sposobit vseliake zloby

autor
8. aug 2022

@endy227 ďakujem, mne ho zisťovala obvodná lekárka z krvi. Bola som sa objednať aj na sono brucha ale objednali má až koncom októbra.

stanulienkat
8. aug 2022

Kedze ta povysetrovali, tak musis popracovat na psychike. Plne zdravie sa ti neobnovi zo dna na den. Postupne pridavaj porcie, kup si probiotika. Nema zmysel chodit po doktoroch.

endy227
8. aug 2022

mne na gastro povedali ze nejaky cas kym sa choroba nerozvinie tak to nevedia zistit. dokonca maju aj take platene dychove testy u gastroenterologa takze mozno by ti stacilo aj to spravit. kamaratke to vyslo pozitivne. prajem vela sil a zdravicka

autor
8. aug 2022

Ďakujem pekne 🙂 skúsim si dať psychiku dokopy a ak by to neprešlo počas 2 týždňoch tak sa ozvem lekárke nech mi dá odporúčací lístok na gastro a uvidíme