Zlé myšlienky - panická porucha

nikola1987
13. jún 2020

Ahojte, ako predísť myšlienkam typu ,, že zachviľu zomriem, dostanem porážku, a taketo myšlienky mam na dennom poriadku, už mi z toho šibe, lieky beriem alventu, len stále mam strach, a uz neviem ci robiť, život ma baví 🙂 cize nechcem zomriet, mam skvelú rodinu všetko dobre, ale tie myšlienky sú hrozne..

simonahugo
13. jún 2020

Ja uzivam paretin a je mi super. Niektorí odporúčajú dychové cvičenia, yogu a pod. Tiež cvičím pilates a jogu 2x týždenne, ale neviem, či je to práve tým, že to cvičím alebo liekmi 😃

nikola1987
autor
13. jún 2020

@simonahugo a mala si tiež takéto myslienky?

milos32nika21
13. jún 2020

@nikola1987 mne pomáhajú motivačné videá a ešte si vždy poviem že to som není ja sú to len moje myšlienky a myšlienky dokážeš zmeniť vždy keď ťa to napadne skús myslieť na dobre pozitívne veci.....tvoja hlava je už proste naučená myslieť na takéto veci ale ty ju dokážeš prevychovat

tslobik
13. jún 2020

@nikola1987 Ja to mám tiež...stále ale myslím na rakovinu. Denno-denne.

berenika39
13. jún 2020

Ahoj, doporučuji dobrého psychologa a pracovat s tím. Jde to. Nejprve nastavit vhodnou medikaci - antidepresiva, a pak využít kognitivně behaviorální terapii - ta tě naučí pracovat se svými vlastními myšlenkami. Mám s tím zkušenost, vysekala jsem se z toho, díky panické úzkostné poruše jsem nemohla dýchat.... a pět let jsem v pohodě. Ale je to práce - na delší dobu, třeba půl roku, Nicméně - funguje to. Nenech to zajít příliš daleko. A držím palce. Jde o to, abys ty ovládala svoje myšlenky a nestalo se to, že myšlenky ovládají tebe. Psychika je mocná.

montemotherone
13. jún 2020

@nikola1987 čeľ svojmu strachu. Čiže vyhľadávaj situácie kde tieto myšlienky vznikajú. Sú to výzvy, ktoré ľudia ktorí nevedia čo je úzkostná porucha nikdy nepochopia. Ale každý malý krok ťa bude posúvať a budeš na seba pyšná.
Mne sa to objavilo po pôrode. A zhoršovalo to neskôr vedomie, že budem s dieťaťom sama, mne sa niečo stane a čo potom s bábom? Keď som bola sama, nebolo to také hrozné a vedela som sa rýchlo upokojiť. Bohužiaľ (či chvalabohu) v takých situáciách som často, takže trénujem 😁 a je to stále lepšie. Už dávno som sa zmierila s tým, že to nebude tak ako predtým, ale som vďačná za každý moment vo svojom živote.
Raz som čítala filozofiu od nejakého šamana, ktorá je protikladom tzv. pozitívneho myslenia a asi dosť použiteľná v dnešnom svete úzkosti a depresie. Nemysli pozitívne, ale predstavuj si tú najhoršiu možnosť ktorá môže nastať, postupne sa s ňou zmieriš a prestaneš sa jej báť. Prijmeš ju 🤷‍♀️ Lebo iné nám ani neostáva. Raz to príde. Ale ešte nie teraz, a nie tu 😉 Preto sa teš z toho čo je a ži v prítomnom okamihu 😊 Prijmi svoj strach, nebráň sa mu. Potom ťa už neprekvapí

simonahugo
14. jún 2020

@nikola1987 Ano, mala som ich na dennom poriadku. Podľa mňa máš na prd lieky, keď máš aj tak takéto myslienky.

slavkasobanska
14. jún 2020

Ahoj skús psychológa ja teraz chodím individuálne 1 x do týždňa a myšlienky sú už lepšie , a autogenny tréning skús