Zápal očných spojiviek

18. apr 2024

Dobry den,
syn mal bakterialny zapal ocnych spojiviek (zacalo mu to v sobotu). Dnes aj mna zacali boliet oci (nesvrbia, neslzia, iba ma proste bolia), cize asi som to schytala. Moja otazka, syn to nemoze dostat opat odo mna, ze? Este mu stale kvapkam Uniflox (chcela som este do zajtra)….
Dakujem 😇

domkakvet
18. apr 2024

Ak mu este stale kvapkas nemal by to dostat.

thirstymonk
18. apr 2024

Pokiaľ je to bakterialny zapal, tak ten môžeš dostať opakovane, čo by nie. Uniflox je lokalne antibiotikum, takže zabija bakterie spôsobujuce problemy. Konzultoval by som s lekarom, a ak by nebol proti, daval by som uniflox naďalej.

autor
18. apr 2024

@thirstymonk aj po takom kratkom case?

Ach a tak som davala pozor, vsetko dezinfikovala, umyvala, uteraky mennim denne 🙄. Ked to mal pred rokom starsi syn, tak sme to nikto nedostali 🙈
No nevadi… tak mu to potiahnem este do nedele… a ja som si uz nasadila… snad to bude ok
Dakujem 🙂
@domkakvet

e1i
18. apr 2024

Snad si si ked uz,nasadila nove neotvorene balenie,kt.pouzivas iba ty. Po spravnosti sa nema kvapkat z jednej flasky viacerym ludom. Rovnako ako nie napr aj do nosa aj do oka s rovnakou,vtedy treba pytat rp na dva kusy. Skusenost.

autor
18. apr 2024

@e1i hej hej, pisala som dnes mojej lekarke ☺️

autor
18. apr 2024

@e1i aj ked teda oka sa nedotykam s tou flaskou. Ale mam pre seba svoje nove

thirstymonk
18. apr 2024

Bakterie su relativne zložite štruktury, pokiaľ ešte nie je človek uplne vyliečeny a nafasuje ďalšiu nálož baktérií, tak sa mu zhorší stav, čiže čas ani nemusí byť medzi tým žiaden. Pri bakteriach bohužiaľ nie je doživotná imunita ako pri vírusoch.

e1i
18. apr 2024

Ano aj vtedy

autor
18. apr 2024

@thirstymonk no tak pevnr verim, ze to odo mna zas nedostane 🤨

janickazaryb258
19. apr 2024

Určite by som si hneď kúpila liek Wobenzym. Pôsobí proti zápalom všetkých druhov, nedám naň dopustiť.