Zápal očných spojiviek - Kanamycin kvapky

kikavadi
19. apr 2024

Prosím, za aký čas asi by mali zabrať kanamycin kvapky na zápal ocnych spojiviek? Dcérka (7 rokov) ich berie od pondelka poobedia, medzitým preplachujeme ocuseptom. Jedine už toľko hnisu sa netvorí, ale oči ma stále červené a opuchnuté. Dúfala som, že po 3,5 dňoch už bude vidno zlepšenie.

momi86
19. apr 2024

@kikavadi moji dvaja chalani to mali (7,4 r.) po sebe hned po velkej noci,,ten starsi to mal horsie,mladsi ani nevedel..cca 3 dni to trvalo.. vyplachovala som im to v harmanceku,OCUflash kvapky( tiesom kvapkala asi kazdu hodinu ako mi povedala doktorka a nezavisle aj v lekarni) a vecer natrela ked spali OPHTHALMO-SEPTONEX očná mast....momentalne to uz mam aj ja,,tak isto postupujem....ale co viem v okoli to malo dost ludi,a skoncili na antibiotickych kvapkach..skuste este tie len niesom si ista ci nie su na predpis....

kikavadi
autor
19. apr 2024

@momi86 práveže už od pondelka poobedia dávame tie antibioticke kvapky a bez zlepšenia 🙄

kikavadi
autor
19. apr 2024

@momi86 skúsim ešte ten harmanček.

taktotedanie
19. apr 2024

@kikavadi 7-10 dni do uolneho vyliecenia
ZIADNY HARMANCEK NEDAVAJ!!!!!!!!!!!
O septonex mast ma vypadok, kup ocuflash poriadne daj na tampon a vytierat ocka, mihalnice, riasy, ten hnis a bordel ma zaschnuty tam

momi86
19. apr 2024

@kikavadi kamilky mi lekarka poradila,,a v lekarni mi dali sypany caj

alexandra197
19. apr 2024

Nám kazala detska lekárka umývať repikom/kamilkami a dostal Uniflox aj do nosa aj do očí.

taktotedanie
19. apr 2024

Kamilka a harmancek je nonsens

anavixy
19. apr 2024

Prosim vas, neblbnite, ved mate liecbu, mate pripravky schvalene a urcene na osetrovanie oci. Naco ich treba kombinovat s nejakym cajom este? Nic proti pediatrom, ale toto su rady ako od starej matere. Uniflox do nosa ani nevravim ale ok.. Vyuzite, ze vam tu poradila ocna lekarka ⬆️ dajte si zalezat na hygiene oci (s kvapkami do oci, nie cajom) a vykaslite sa na bylinky. 🙂

domkakvet
19. apr 2024

@kikavadi to je kratka doba, zlepsenie moze prist az po tyzdni.

sono2
19. apr 2024

@kikavadi tie kvapky nie sú ani náhodou atb, preto žiadne zlepšenie. Pýtaj si opthalmoseptonex
Nechápem, že na zápal ti da dr kvapky na prírodnej báze

A môžeš aj uniflox ak máš taktiež minimalne 3x denne kvapku. Len tam niesu kortikosteroidy.
Vyššie spomínaný liek zaberie okamžite!

sono2
19. apr 2024

@domkakvet v žiadnom prípade 2 dni vidno zlepšenie

taktotedanie
19. apr 2024

@sono2 dobre som rozumela, ze tvrdis ze kanamycin nieje antibiotikum? Skus precitat adc a potom rozdavaj rady
Ano o septonex nieje mimochodom antibiotikum! A este radis k atb kvapkam dalsie atb kvapky?! Radsej vymaz komentar lebo nim ohrozujes zdravie ineho cloveka !

kikavadi
autor
19. apr 2024

@sono2 kanamycin je antibiotikum.
Ophtalmo septonex má výpadok v lekárňach.

kikavadi
autor
20. apr 2024

@taktotedanie prosím, musím mať k očnej lekárke odporúčanie od pediatra? Pediater robí až v pondelok poobede a rada by som išla s dcérkou v pondelok ráno na očné. Nie je podľa mňa normálne, aby jej antibiotiká od pondelka nezabrali a ešte sa jej očká zhoršili.

taktotedanie
20. apr 2024

@kikavadi pokial ste nikdy predtym neboli tak ano
Jedine ze by bola ochotna vas zobrat bez listku

kikavadi
autor
20. apr 2024

@taktotedanie ďakujem, skúsim jej ráno zavolať, keď tak jej viem priniesť dodatočne odporúčanie v urorok. Snáď nás vezme

anonymous87
20. apr 2024

Syn mal teraz od soboty, dostal uniflox kvapky do oka, pamycon do nosu (on mal aj sopel dlhsie) a cistila som repikom (ano repikom), plus 3x denne fenistil kvapky. A za 2 dni bolo maximalne zlepsenie… uniflox este stale kvapkam (kedze som to chytila asi aj ja 🙈)

taktotedanie
20. apr 2024

VSETKYM UZIVATELKAM CO TO BUDU CITAT ZIADNY REPIK A INE BYLINKY URCITE NIE!!!!!
A pamycon ci ine kvapky anzibioticke do nosa sa uz podla najnovsich guidelinov ani neodporucaju, je to zastarala liecba spred roku Pana

anonymous87
20. apr 2024

@taktotedanie taka zastarala, ze decku po 2 dnoch nic nie je 😂😂😂😂 hej hej…

anonymous87
20. apr 2024

@taktotedanie a uniflox su kvapky do oka 😉

taktotedanie
20. apr 2024

@anonymous87 viem co je uniflox som ocny lekar
Ano zastarala, vidno ze nemas prehlad povzdelavaj sa ako matka

silvike
20. apr 2024

@taktotedanie Syn mal tiez nejaky zapal tak sme sli za ocnou Dr. a tiez vravela, ze harmancek v ziadnom pripade nie. Aj vysvetlila preco len uz si nepamatam presne preco. Max. slaby cierny caj na precistenie toho hnisu. Ale to skor odporucila ocuflash. A na liecbu predpisala atb.kvapky Uniflox ( pokial viem, ten ma pouzitie aj do ucha aj do nosa) a tiez atb. mast Tobrex. Zlepsenie bolo vidno uz na druhy den, ale teda nezlepsilo sa to uplne hned na 100%. Postupne, postupne. A este Dr. Vravela ze 10 dni urcite musi ist liecba. A este vravela ze ocna mast Ohtalmoframykoin na to nezaberie. Nastastie nikto iny v nasej rodine to od syna nechytil.

taktotedanie
20. apr 2024

@silvike spravny postup
Pretoze dieta moze zareagovat alergickou reakciou

silvike
20. apr 2024

@taktotedanie A mozu ist spolu Uniflox a Tobrex ? Lebo v tej aplikacii VsZP mi vyskocilo, ze je tam nejaka vzajomna kontraindikacia.

silvike
20. apr 2024

@taktotedanie Aha, dakujem za info.

taktotedanie
20. apr 2024

@silvike moze

anonymous87
20. apr 2024
kikavadi
autor
20. apr 2024

@taktotedanie z dovolenim vám píšem správu, chcem sa este nieco spýtať

silvike
20. apr 2024

@taktotedanie Dakujem ;)

sono2
21. apr 2024

@kikavadi ja som zachytila iný názov. Tak, toto je atb, nechápem akurát, prečo nezaberá