Vysoký cholesterol

maca05
25. aug 2021

Zdravim,nakolko sa mi po roku zase zvysili hodnoty cholesterolu,teraz 8.7 a 2 ,doktor mi dal Lipanthyl,po precitani neziaducich ucinkov skoncil v kosi a potrebovala by som poradit co je najlepsie na znizenie hodnôt,dakujem za rady

miskamicha
25. aug 2021

@maca05 diéta, zdrava strava, obmedzit prijem cukrov,peciva, pohyb, skusit pit zeleny jačmeň. Niekedy ak to ma geneticky podklad, nezaberie nic, lieky ak to pojde hore by som nevyhadzovala. Cholesterol poskodzuje srdce a cievy, treba ho urcite znizit.

sisa_s
25. aug 2021

Lipanthyl v praxi nema take neziaduce ucinky, aby si to vyhadzovala do kosa 🤦 ale tak zjavne si odbornicka, ked lieky vyhadzujes

sterea
25. aug 2021

Behať, bicyklovať, zdravo sa stravovať ...

luccija
25. aug 2021

@maca05 každé lieky majú xy nežiadúcich účinkov.
Tak asi si nič nezmenila, keď za rok Ti ešte stúpol.
Zmeniť kompletné stravu a pohyb.Este môžeš mať vysoký cholesterol aj zo stresu

h2
25. aug 2021

@maca05 Dúfam, že "skončil v koši" si myslela obrazne. Lieky sa nesmú vyhadzovať do komunálneho odpadu.
Tiež som mala pred 2 rokmi trochu zvýšený cholesterol. Dr. mi odporučil schudnúť a zdravšie sa stravovať (vylúčiť mastné, ťažké jedlá, údeniny, vyprážané... atď., všetci vieme, čo asi). Minulý týždeň som bola zase na preventívke, o 9 kg ľahšia, než predtým. Cholesterol mám úplne v norme. Bez liekov. 😉

miskakyska
25. aug 2021

Odporúčam vlákninu + lecithín..budeš milo prekvapená...

maca05
autor
25. aug 2021

@miskamicha znížiť ano ale ten liek mal neskutocne zle neziaduce ucinky...ked ma nezabije cholesterol tak ten liek urcite...casom odchadza svalstvo a vznika demencia

maca05
autor
25. aug 2021

@h2 ahoj,prepac ale ja chudnut nepotrebujem,vazim 56kg pred rokom mi dal ine lieky ktore mi nesadli,tak sme to nechali tak ze po roku kontrola a tieto vysledky boli este vyššie ...prisla som si sem pre radu lebo verim,ze niektore bylinky dokazu zazraky

miskamicha
25. aug 2021

@maca05 ano je to tak..bohuzial toto sa tyka kazdeho lieku na znizenie cholesterolu. Ak to mas geneticky podmienene / co je dost mozne/ neviem ci neco zaberie aby to slo na normlane hodnoty. Skus prirodne veci, ocistu pecene napr.ostropestrec, ako som pisala - zeleny jacmen - ja som ho kupila mame. Neviem kolko mas rokov, ale ak pod 50 hrozi skory infarkt resp CMP. Ak to uz nepojde nijak inak, tak skus cinsku medicinu.

maca05
autor
25. aug 2021

@sisa_s prisla som si sem pre radu cim to mozem nahradit...odbornicka som neni ale jest kazdy liek urcite nebudem

maca05
autor
25. aug 2021

@miskakyska dakujem,mas s tym dobre skusenosti ?

lapalma
25. aug 2021

@maca05 ...nájdi si na youtube video Dr. Bukovského o prirodzenom znižovaní cholesterolu stravou - 100% účinok 🙂

caroline_
25. aug 2021

Cholesterol obsahuju len zivocisne vyrobky...

katulienkax
26. aug 2021

@miskamicha nie je to uplne pravda vo vseobecnosti moj oco je priklad chudeho cloveka s vysokym cholesterolom ma 70 a nema problemy so srdcom. Tiez mu kedysi doktorka predpisala to svinstvo a po neskutocnych problemoch s neziaducimimi ucinkami to hodil do kosa. On bol jeden z mala co mal snad vsetko z pribaloveho letaka ze doktorka krutila hlavou ze to este nevidela. Zato moja babka s nizkym cholesterolom mala neskutocne zanesene cievy a problemy so srdcom