Sú prúžky na testovanie moču presné?

barus26
29. aug 2020

Ahojte, môžu mi tie prúžky na testovanie moču ukazovať hovadiny? Robím si ich pravidelne, vždy mám všetko negat., minimálne zvysene PH. Včera ráno má dosť bolelo podbrusko tak som si otestovala moč a vyšlo mi, že mám vraj krv v moci, teda je negat. a ja som mala ten prvý stupeň zvýšenia. Ešte som to zopakovala 3x a vždy to iste, včera som akurát išla k dr. tak som jej o tom povedala, poslala moč na rozbor a vyšiel ok, niečo som mala zvysene ale stále v norme, no krv v moci nebola.. Dnes ráno som si opäť robila ten prúžok a vyšiel mi ešte horšie ako včera, podbrusko boli stále.. Tak ja neviem čo si o tom myslieť a tým, že som tehotná sa dosť bojim ...

nini1010
29. aug 2020

Mozem sa najprv opytat preco si vobec doma takto testujes moc?

barus26
autor
29. aug 2020

@nini1010 pretože som tehotná, mám vysoký tlak, beriem denne 5x tabletky na tlak a potrebujem si kontrolovat či nemám bielkovinu v moci, kvôli preeklampsi. Neboj sa, nerobím to len tak z nudy alebo zo srandy 😉

majamat
29. aug 2020

no tazko povedat, ako to je, dolezite je,a ko sa to bude vyvijat, pruzky su kazdopadne orientacne a krv je zlozka, kztora sa moze objavit aj u zdraveho cloveka. ide o to, ze tam mozes mat nejake ranky, vdaka tomu trosku krvi, ktora sa uvolni do mocu.

nini1010
29. aug 2020

@barus26 v pohode,chapem,len ma to zaujimalo.

daniela1911
29. aug 2020

@barus26 tie isté prúžky používajú aj lekári - gyn, obvodný aj na pohotovosti. Aspoň ja som sa s tým stretla. A výsledky mi pasovali s domácim testovaním ako u gyn.

majamat
29. aug 2020

@daniela1911 testy su rovnake. labak je ale najpresnejsi.

bb6
3. nov 2023

Sestrička u pediatričky povedala, že najnižšia hodnota krvi, čiže slabé zozelenanie štvorčeka, sa ignoruje, nebýva to ukazovateľom problému.

katulienkax
3. nov 2023

ja som raz mala, bolo to asi nejakymi tabletkami, lebo riadny rozbor v labaku bol tiez OK. Ale nebolo to v tehotenstve