Vyskytujú sa u každého človeka leukocyty v moči?

Zodpovedané
5. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mala som bolesti v podbrušku, ale som pred menzesom.

Testovala som si ranný moč a vyšiel mi takýto výsledok. Nepáli ma a ani ma nič nebolí pri močení ani nereže. Robila som si dva testovacie prúžky a jeden ukázal všetko v poriadku a na druhom boli také malinké bodky, kde s leukocyty.

Moja doktorka povedala, že to je normálne. Vraj u každého človeka sa vyskytujú v nejakej norme leukocyty v moči.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša pani doktorka má pravdu.

Bielkoviny v moči sa môžu vyskytovať najmä po fyzickej námahe. Na vylúčenie infekcie by bolo potrebné dať vyšetriť moč na mikrobiologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková