Stres, úzkosť a depresia

28. mar 2023

Ahojte môžu sa tieto stavy menované v nadpise podľa vás odraziť na menštruácnom cykle?..zažil niekto ??

deti95060810
28. mar 2023

samozrejme že áno...
pri dlhodobom strese môže menzes meškať aj niekoľko týždňov...

autor
28. mar 2023

@deti95060810 a ak zena tieto stavy neriesi resp, nechodi na sedenia a neberie lieky moze ms aj uplne odist?

belasy_motylik
28. mar 2023

Môže odísť, resp. poriadne sa rozhádzať aj ak chodí na sedenia a berie lieky, pokiaľ to nie je účinné, pri strese sa produkujú v tele látky, ktoré spôsobujú vysoko patologické procesy, takže podstatné je aby sa telo dalo čím skôr do poriadku a menštruačný cyklus je na takéto stavy veľmi citlivý.

deti95060810
28. mar 2023

myslíš že príde rovno do prechodu? no tak to neviem žeby to až tak došlo...

autor
28. mar 2023

@belasy_motylik nelieci sa len stresuje , ma uzkostne stavy, sklony k depkam, a teraz ked jej odisiel menzes uz par mesiacov depkuje ešte viac ide teraz konecne ku gyn a z toho dalsi stres, kedze ma neustale predstavu ze jej nieco je..a ze jej nieco lekar najde

autor
28. mar 2023

v noci takmer nespava ked aj zaspi hned sa budi kazdu hodinu, a má návaly tepla

jamimo
28. mar 2023

samozrejme že áno, aj samotná nerovnováha hormónov vie vystrájať

autor
28. mar 2023

ide o sestru a nevieme co s nou teraz ma ist ku gyn a od nervov az zvracia

kvetinka75
28. mar 2023

autorka - smer psychiater
inak si neviem predstaviť ako jej pomôcť. Bude to ako začarovaný kruh. Príp. riešiť príčiny tohto stavu, prečo má depky

autor
28. mar 2023

@kvetinka75 chodila k jednej psychiatricke velmi dobrej ale ta isla na matersku a k inemu ist nechce

kvetinka75
28. mar 2023

autorka- tak to je chyba . To bude čakať kým sa nevráti? Ak sa vráti tam kde bola.

redbull111
29. mar 2023

Ahojte, začala som mať problémy s chrbticou, bolí ma hrudna chrbtica a následne mi začali úzkosti. Od 9.3 beriem každé ráno alventu dve tabletky 37,5 a na úzkosť mi dala oxazepam max. 3x denne 1tabletku. Prvé dva týždne boli hrozné, nechuť do jedla, späť som nemohla, spavala som asi 2-3 hodiny v noci a o piatej ráno už hore a už prichádzala úzkosť potenie rúk, nervozita, schudla som asi 5 kíl. Teraz si dávam vždy len ráno ten oxazepam a potom sa to snažím predýchať aby som si nemusela dávať ďalší. Robím aj dychové cvičenia a cvičím. Kedy už konečne prejde tento stav?. Nedá sa takto fungovať a hlavne pri deťoch