Skúsenosti s užívaním včelieho peľu na imunitu

viera1107
4. jan 2023

Ahojte baby,
aké máte skúsenosti s užívaním včelieho peľu na zlepšenie imunity? Peľovú alergiu nemám. Posledný rok mám veľmi slabú imunitu, často som chorá.. Teraz som dostala chrípku rovno 24.12,horúčky 39,5 niekoľko dní..
Vitamíny z lekárne na mňa nejak nefungujú, hľadám nejakú prírodnú cestu.
Ďakujem

iriska13
4. jan 2023

@viera1107 Ahoj, užívam už dva mesiace, prekonala som covid a chcela som niečo na naštartovanie imunity...beriem vždy na lačno, jednu kavovu lyžičku....ked doberiem 100gr balenie, davam si dva týždne pauzu....jedno pozitívum, čo badám, že unava zmizla....uvidime ako bude s chorobami😉 kupuj si od overeného včelara...

viera1107
autor
4. jan 2023

@iriska13 ahoj, mám tu kúsok včelársky obchod, verím že peľ bude kvalitný od nich..

trolinkaa
4. jan 2023

@viera1107 kvetový peľ používame, aj balzami z propolisu či propolisovú tinktúru. Za mňa je to najlepšie.
Treba si dať hlavne pauzu medzi používaním.
My chorí nie sme. Ale imunitu si budujeme aj inak.
Hľadaj hlavne dobrého včelára a produkty.

marcela64
4. jan 2023

@iriska13 len to na sucho zješ? Tiež som si kúpila, lebo som počula veľa dobrý ohlasov, ale teda ešte som sa ani raz neodhodlala, stále ho mám v skrinke.

iriska13
4. jan 2023

@marcela64 ano, na sucho a píšu, že najlepšie požuť...nie je to až take zle😉

marcela64
4. jan 2023

@iriska13 dobre tak skúsim, lebo mám predsudky pred tou chuťou 😀

dzulik_
4. jan 2023

Peľ je fajn, ale dávaj pozor, na začiatku ti nemusí robiť dobre, treba začať s menšou dávkou a postupne pridať. A nedávaj si ho večer, to je tiež blbosť 😀

kittykat22
4. jan 2023

@dzulik_ to si vzdy kupim a najskor slusne na lyzicku. A potom behom 2-3 dni obratim do seba cely obsah flasticky 🙈🤣

biibiana
4. jan 2023

Ahoj. Ja sice pel nejem. Ale muz a deti ano. Muz je zdravy jak buk. Pre lepsiu vstrebatelnost by mal surovy pel prejst fermentaciou. Pozri googl nic zlozite 😉

dzulik_
4. jan 2023

@kittykat22 čo? 😀😀 No mňa ohne 😀 mne robilo problém aj tú jednu lyžičku zjesť, nejak mi to nechutilo

iriska13
4. jan 2023

@marcela64 na chuť sa vykašlať, doležité, nech pomôže....ale ako píše
@dzulik_ treba vyskušať skôr, či nemáš alergiu naň...takže opatrne....

marcela64
4. jan 2023

@iriska13 len čo je tá menšia dávka? Koľko mám najskôr skúsiť?

ketrint
4. jan 2023

@dzulik_ moja mama si to mieša do jogurtu ako vločky…
Ja skúsenosť nemám, len posuvam ako tip.

kittykat22
4. jan 2023

@dzulik_ tak to nejedavaj. Nema to zmysel. Ja napriklad takto nedam do ust sushi s rybou - ani losos. Nenavidim tu chut :D skusim vzdy po 2 rokoch - sa ukecam, ze sa to mozno zmenilo ... :D no to vies, ze to vyplujem do obruska :D:D:D:D

Ten pel mam velmi rada - raz som zjedla flasku na 3x :D nasypem do ust a zjem :D

iriska13
4. jan 2023

@marcela64 malu kavovú lyžičku vyskušaj a uvidíš do druheho dňa...

dzulik_
4. jan 2023

@kittykat22 ja som to prestala jesť, nechutilo mi to, dávam si radšej jačmeň alebo pestrec, to mi nevadí 😉

miskajerry
4. jan 2023

na radu včeláru, aby to malo účinok a neprešli zrnká len tráviacim traktom, peľove zrnka zalievam medom, necháme deň- dva postáť a potom si to dávam za lyžičku

viera1107
autor
4. jan 2023

@miskajerry ahoj, práve som našla na nete že 25g peľu na 250g medu zmiešať a konzumovať po 3 dňoch 3x denne 1 lyžičku.. Určite skúsim..

kittykat22
4. jan 2023

@dzulik_ urcite. co ti chuti 🙂 nema vyznam sa trapit 🙂