Rýchle búšenie srdca pri námahe

domisha13
7. jún 2019

Dobrý deň, chcem sa spýtať ak je tu niekto kto má podobný problém na vaš názor. Mám 21 rokov ale mám pravdepodobne problém so srdcom. Bola som pár krát u doktora kde mi len tak merali tlak a mala som zvýšený tep na 86 úderov. Lenže teraz je leto a pri nejakom výkone napríklad vyjdem len na štvrté poschodie a proste cítim sa ako pred infarktom búši mi srdce cítim ho v krku v hlave všade. Tak isto keď idem na korčule po pár metroch nemôžem korčuľovať a musím sa zohnúť a vydýchať sa lebo nevládzem zase to búšenie v hlave a je mi pritom aj zle . Neviem prečo to tak je kde robím chybu alebo ako ale proste nemôžem sa rýchlo namáhať alebo športovať lebo hneď mám to búšenie a mám pocit ako by mi malo srdce vyskočiť z hlavy z krku a hrude. A o tom ako to vyzerá keď idem do kopca tak ani nehovorím . Pomôžte mi svojim názorom ďakujem krásne, pekný deň prajem. ☺️

natuska87
7. jún 2019

@domisha13 opatovne navštíviť lekára a absolvovať vyšetrenia u kardiológa, možno aj neurológa...Tu V=as asi nezadiagnostikujeme...😎

vikusjk
7. jún 2019

@domisha13 daj si vyšetriť srdcovú nedostatočnosť

iwesska
7. jún 2019

86 je normalny a nie zvyseny tep. Taky mam aj s liekmi na srdce. A je dost mozne,ze mas len slabu kondicku. Ale to sa da zistit jedine navstevou kardiologa.

domisha13
autor
7. jún 2019

@iwesska 86 v pokoji možno to bolo inak presne neviem bolo to rok a pol dozadu ešte ... Kondičku mám v pohode si myslím len niečo nieje Okey

domisha13
autor
7. jún 2019

@vikusjk momentálne som mimo SK a na tie vyšetrenia sa čaká strašne dlho už som sa informovala 😔

iwesska
7. jún 2019

@domisha13 Ved pulz si vies zmerat hocikedy. Nahmataj pulz na krku a narataj pocet uderov za 15 sekund a vynasob 4.
Inak aj tu sa ku kardiologovi caka 2 mesiace. Momentalne cakam uz 3.tyzden na vysledky z Holtera,ktoreho ti asi tiez daju.

iwesska
7. jún 2019

@domisha13 Inak,vies co ti poradim zatial? Kup si take tie fitness hodinky aby ti merali tep pocas zataze. Tak budes presne vediet ako velmi ti ide hore.

domisha13
autor
7. jún 2019

@iwesska skúšala som ale nestíhala som počítať 🙄🤔

iwesska
7. jún 2019

@domisha13 Ale v pokoji? Pri namahe sa to neda velmi.

domisha13
autor
7. jún 2019

@iwesska napadlo ma ale kúpim si viete mi nejaké odporučiť ak máte skúsenosti?

greeny
7. jún 2019

Pravidelne športuj aspoň trikrát do týždňa.ja som sa po dvoch rokoch pravidelného športovania dostala v kľude z 80 na 62

iwesska
7. jún 2019

@domisha13 My mi band3,ale len kratko,neviem velmi zhodnotit. Ja som si drahsie nemohla dovolit,tak tieto boli take naj v tej kategorii. Ale skus si pozistovat recenzie aj na ine.

hettinka
7. jún 2019

@domisha13 môže to byt anemia. Mala som presne tieto príznaky, vyšší tep, zadychavanie sa pri malej námahe, srdce mi úplne skákalo.
Brali ti krv?

simona232323
7. jún 2019

Ja mam v pokoji nad 100 a vraj vsetko ok , mam problem aj rychlo rozpravat ( aj pritom sa zadycham) a nehovorim o tom vyjst kopec , schody ..

cicka22312
7. jún 2019

Ahoj presne mam to iste bola som na vyšetreniach u srdciara som zdravá žena a zdravé srdce len to srdiečko rýchlejšie bije ale že nič vážne že mám brať magnezium ja mam aj tetaniu je to zo všetkým spojené ale srdce mam zdravé aj echo aj sono srdca mam za sebou tak neviem a tiež mam v kľude 86 aj 90... Tiež treba ísť keď sa bude dať na vyšetrenie nech máš pokoj na mieste

domisha13
autor
7. jún 2019

@greeny snažím sa športovať, trošku turistika ale mám s tým problém dosť a to som štíhla

domisha13
autor
7. jún 2019

@hettinka krv nie bolo to len tak ak mi ho merali v minulosti som bola chudokrvna a trošku problém so štítnou žľazou ale už je to asi dobre.

domisha13
autor
7. jún 2019

@simona232323 tak to vám nezávidím potom ... Je to hrozné nedá sa takto fungovať

domisha13
autor
7. jún 2019

@cicka22312 budem musieť ísť ale myslím že mi nič nezistia lebo je to tak väčšinou v slovenskom lekárstve.

domisha13
autor
7. jún 2019

@iwesska v pokoji sa to dá počítať pri námahe nie.

hettinka
7. jún 2019

@domisha13 tu štítnu žľazu si liečiš? Chodíš na endokrinológiu, pravidelne kontroly?
Anemia = chufokrvnost. Skús si nasadiť kyselinu listovú, C vitamín a železo.
Vlasy a nechty sú Ok?

simona232323
7. jún 2019

@domisha13 Da , ale tazko .. :D

domisha13
autor
7. jún 2019

@hettinka neprejavila sa ďalej vraj je Okey ... Nechodím nikam som mimo SK a ak som na SK tak dlho sa čaká na vyšetrenie ... Užívala som magnézium a železo asi rok dozadu ... Vlasy áno, nechty mám s bielymi flakmi.

hettinka
7. jún 2019

@domisha13 magnezium znižuje vstrebavanie železa, nemalo by sa to brat spolu.
Skús si robiť aspoň zeleninové-ovocné stavy, daj si nejaký multivitamín-multimineral. A na tu krv by som šla. Stačí u obvodaka krvný obraz, EKG a hneď uvidis, či je problém srdce, alebo niečo iné.
Štítna žľaza sa tiež sama neupraví. Mali by ti zo sledovať. Viem, že sa objednáva aj pol roka dopredu, ale je to tvoje zdravie.

dahra
7. jún 2019

@domisha13 - mam cely zivot min. 95, casto aj nad 100 v pokoji, bez namahy. Tiez citim vsetky tepny, ked sa len trochu ponamaham. Vseob. mi povedala, ze je to normalne, bezne kardio vysetrenie je ok. Mam anemiu cely zivot, casto len okolo 100 hodnoty, min. je 120.

janka474
7. jún 2019

@domisha13 dôležité je, že keď si v kľude tak aby sa upokojilo aj srdce..

vikusjk
7. jún 2019

@domisha13 tak mozno v sukromnom zariadeni. Tu vela neporiesis, to musi zdiagnostikovat lekar.

hettinka
7. jún 2019

@dahra vysoký tep a anemia spolu súvisia.

domisha13
autor
7. jún 2019

@hettinka neuzivala som to spolu železo som užívala keď som bola chudokrvna a magnézium keď ma často bolela hlava ale nepomohlo ... Tak ovocie mám dosť málo skôr zeleninu v jedlách ... Pôjdem na tú krv nech sa na to pozrú ... Ale musím ešte dodať že hlava ma často boli každý deň v podstate niekedy to vydržím ale niekedy musím brať tabletky a som dosť unavená ale zas nemôžem zaspať takže neviem musím to poriešiť s lekárkou. 🙄

laska201
7. jún 2019

Ked su vysledky v pohode tak by to malo byt tak.kazdy clovek to ma ine.minule mi jedna pani hovorila ze mala takto zvyseny tep 130 za minutu.no ineho by to uz zabilo.ja mam 60 a tiez mi doktorka povedala ze na jednej strane je to dobre lebo srdce sa menej opotrebuvava ale pod 60 je uz zase zle.a to schody tak isto srdce az v krku.myslim ze to ma kazdy kto neni zvyknuty.