Riziká tehotenstva dva mesiace po sekcii

dadika41
22. feb 2015

Ake su rizika tehotenstva 2 mesiace po sekcii??

evelynm
22. feb 2015

jazva po sekcii nie je este zahojena, moze sa poskodit. Organizmus celkovo nie je zotaveny. Ale urcite je to individualne.

katkasofi
22. feb 2015

@dadika41 daj si skontrolovať jazvu Sonom. Ja som pred týždňom mala tretiu sekciu po 23 mesiacoch a dr mi povedala že jazva držala len tak tak a ešte sa mi aj odlupovala placenta...

nkem
22. feb 2015

No ja som taký extrémny typ trochu, kedže som po samotnom cisárskom nemala problém, tak som po 2 mesiacoch začala cvičiť, ale to sa samozrejme nedá zrovnávať s tehotenstvom. Otehotnela som rok od prvého cisárskeho, tehotenstvo v poriadku, jazvu som ani necítila, primár mi odsúhlasil prirodzený pôrod, ale keď začali kontrakcie, tak som vedela, že je zle, veľmi ma bolela jazva a malá sa tlačila cez ňu von, takže opäť akútny cisársky a keby som čakala dlhšie doma, roztrhne mi jazvu, doma som celú noc predýchavala kontrakcie a na obed ju vybrali... Nejak sa tie moje deti nevedia naučiť, kade sa ide von 😀 😝 Sú tu ženy, ktoré otehotneli krátko po cisárskom a bolo všetko v poriadku, ale nemusí.. Je to veľmi individuálne, hlavne tehotenstvo telo unaví, tak ja by som počkala chvíľu určite aj z tohto hľadiska. Mňa by doktorka najradšej dala vysterilizovať už 😝 takže toľko k sekcii

dadika41
autor
22. feb 2015

No dufam ze to bude len plany poplach..sice mi len par dni meška menzes ..zajtra si kupim test a budem mudrejšia

nkem
22. feb 2015

@dadika41 dostala si už menzes? nemusí byť pravidelný ešte, ale deti už máš, tak ty najlepšie poznáš svoje telo 😉 Tak držím palce nech všetko dopadne k tvojej spokojnosti 😉

stangb
22. feb 2015

a uz si mala menzes po cisarskom? Lebo ja som po sestonedeli dostala menzes pri dcere ked mala 9 mesiacov, a teraz pri synovi som po porode krvacala/spinila tych 6 tyzdnov,ale odvtedy nic a to uz ma syn vyse 10 mesiacov,ak kojis tak je mozne ze menzes tak skoro nedostanes

dadika41
autor
22. feb 2015

Ano uz raz som mala menzes a teraz mam len take spinenie..este sa uspokojujem ze mozem ist aj do prechodu

dadika41
autor
23. feb 2015

Ufff..tak plany poplach 😀 ale dakujem za prispevky 😉