Plynatosť a hlieny

28. júl 2023

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ci mi neviete poradiť s týmto problémom. Dnes som začala pociťovať plynatosť. Prdim veľa a dosť to smrdí. Niekedy musím ísť na záchod lebo zo mňa pri tom vide hlien. Aspoň myslím ze to je hlien. Mam niekedy pocit potreby na stolicu ale nič zo mňa nevide... Len ten hlien. Bolesti nemám. Trošičku ma bolelo v podbrušku. . V bruchu mi hučí. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Ak áno co vám pomohlo? Boli ste u lekára? Na vyšetreniach nejakých? Dakujem pekne

stanulienkat
28. júl 2023

Skús si dať probiotiká BioGaia a skús jesť menej šupkatého ovocia a mliečnych výrobkov. A samozrejme vylucit aj sladke-z toho byva zvysena plynnatost. Do par dni sa to upravi.

autor
28. júl 2023

@stanulienkat mam biopron... Mlieko pijem bezlaktozove kvôli malému.... Mam dvojmesačného chlapčeka.... A tie hlieny.? Nevieš mi poradiť?

stanulienkat
28. júl 2023

Tie byvaju pri silnej plynnatosti. Nezjedla si nieco haklive?

autor
28. júl 2023

@stanulienkat och... To by som musela porozmýšľať 🤦‍♀️ viac plynov mam už druhý tretí deň...

liaka
28. júl 2023

Ulcerozna kolitida. Treba ísť na gastro vyšetrenie. Ja som to dostala po pôrode dovtedy nič.

autor
28. júl 2023

@liaka a to je co prosím ta? Aké je to vyšetrenie? A prešlo ti to? Brala si lieky?

liaka
28. júl 2023

To je na cely život. Treba použiť google. Vyšetrenie kolonskopia - hadičky cez zadok.

autor
28. júl 2023

@liaka berieš nejaké lieky na to? Ta kolonoskopia je nepríjemná?

autor
28. júl 2023

@liaka píšeš ze po pôrode.... Z čohosi to dostala?

laura164
28. júl 2023

Určite gastro, zatiaľ žiadne mlieko, ani bezlaktozove, iba rastlinné, bezvyskova a setriaca strava, espumisan 3x2 tbl a dvojitá dávka probiotík. Menej mäsa, max. hydinove

annnna18
28. júl 2023

Vies co ja som to mala jeden cas tiez presne ako popisujes aj som sa pekne bala,ale pomohli nakoniec probiotika. Odvtedy fajn nezopakovalo sa mi to. Mozno si sa niecim len podrazdila. Keby to trvalo dlhsie by som to isto riesila