Opuch nôh a rúk

mamjka
5. feb 2015

Ahoj chcem sa spýtať čo môže byť za opuchanim nôh a ruk aj tvár mám naliatu. Trvá to už viac ako tyzden. Mocit chodím normálne pravidelne. Občas mi klesne cukor a už dlhšie mam problémy s klbami. Môže to spolu nejako súvisieť? Zajtra iem k môjmu dr.len netuším čoho.sa. chytiť čo mi bude robit. Má niekto s niečím podobným skúsenosť?

pribinak
5. feb 2015

Choroba menom Dna, mala to moja babka, popisovala to co ty

bonaqa2013
5. feb 2015

opuchy bývajú aj pri chorobách obličiek, srdca....

mamazem
6. feb 2015

Odporúčam zamerať sa predovšetkým na obličky, podporiť ich funkciu. Zregenerovať ich môžete aj pomocou alternatívnej medicíny. Výborné výsledky máme s Renolom. Nájdete na našej stránke. Sú tam aj skúsenosti zákazníčok v časi o recenziách.

zobaka
6. feb 2015

Ahoj, tiez som s tym bola u dr. nic nezistili, pred menstruaciou sa to priserne zhorsuje a vplyv ma aj strava, ked nejem lepok je to ovela lepsie

nyusika
6. feb 2015

absolvovala som vsetky mozne aj nemozne vysetrenia, výsledok - zadrziavam vodu - mam znizeny tok lymfy. beriem lieky na odvodnenie (na predpis) plus chodim na rucnu lymfodrenaz.
prestala som solit, nenosim silonkove podkolienky, ked sedim, nohy mam vylozene na samliku 🙂

mamjka
autor
6. feb 2015

@zobaka presne tak aj mne sa to zhoršuje pred mrchou..... 😒
@nyusika v pondelok idem na krv k mojmu dr. tak som zvedava čo povie on....

zobaka
6. feb 2015

@nyusika

ahoj a ako ti zistili ten znizeny tok lymfy?

zobaka
6. feb 2015

@mamjka ja som bola kvoli tomu aj na endokrinologii ani tam.nic nezistili, som zufala uz najhorsie je to rano tvar a ruky, aj ja bojim, ci to nie nador hodkinov lymfo ma take priznaky

nyusika
6. feb 2015

@zobaka to nie lekar...slo to vylucovacou metódou, zistila som, ze mi velmi pomaha rucna lymfordrenaz.

lekar moj problem uzavrel ako precitlivelost/alergia na teplo. co je blbost.

mamjka
autor
6. feb 2015

@zobaka nad takym som ani neuvažovala..... 😒 ale ak by to bol nador krvne testy by ti vysli zle....

zobaka
6. feb 2015

@mamjka

mam to uz cca 4 roky, tak snad nie, ale hrozne mi to vadi, chcem vylucit lepok zo stravy, lebo aj jedna celozrnna zemla za den mi stav zhorsi

nyusika
6. feb 2015

@zobaka
@mamjka

ja som absolvovala cievne, endokrynologiu, kardiológa, bola som na nefrologii, vysetrenie obliciek - vsetky vysledky absolutne vv poriadku, dala som si spravit komplexny rozbor krvi.
nohy rano normalne, poobede som neobula topánky, nepretiahla ces stehna nohavice, co som bezne nosila. vzhladovo katastrofa, vyzeralo to tak, ako keby ma dostipali vcely, mala som pocit, ze sa mi "vnutro"noh nezmesti do koze, ze mi proste prasknu. nielenze to bolelo, ale aj psychika dostala zabrat,
u mna bola spustacom dlha cesta, soferovala som sama 900 km...a strasny stres k tomu, osobny zivot sa mji obratil naruby :(
telo proste zadrziavalo obrovske mnozstvo vody a nepustilo ani kvapku 🙂

schatzinkaschatzinko
6. feb 2015

@mamjka ja ked tu citam niektore tieto rady, tak sa mi hodinky pretacaju. Popisujes opuchy, ruky, nohy, tvar. Bolesti klbov? ine priznaky? teplota, strata hmotnosti,zvysenie hmotnosti, potenie, unava?.. ine ochorenia, ktorymi trpis, tvoj vek, rodinna anamneza. Lieky, ktore uzivas? Odkial vies, ze Ti klesne cukor, si diabeticka? Ako si prisla na to, ze sak takto prejavuje prave Hodgkinov lymfom? Potrebujes najskor fyzikalne vysetrenie plus komplenty krvny obraz, spolu so sedimentaciou. To na uvod.

mamjka
autor
6. feb 2015

@schatzinkaschatzinko to o tom lymfome som nepisala ja..cukor mi klesá od malička kedysi som brala lieky teraz musím pravidelne jesť a nieje to tak hrozné...s konali chodím k ortopedovi už pár rokov často sa mi zapaluju bedrové kĺby...priberam aj napriek cviceniu a zdravému stravovanIu...:( potim sa oveľa viac..mam25 v rodine nemáme nic podobne....

schatzinkaschatzinko
6. feb 2015

@mamjka zapal klbu? nemala by si ist radsej k reumatologovi? no, treba ta poriadne preklepnut. aj stitnu zlazu vysetrit.nech to vsetko dobre dopane! daj potom vediet

zobaka
7. feb 2015

samozrejme to moze byt aj stitna zlaza, to ja som pisala o lymfome, lebo som sa zlakla, ja som sa jedneho dna zobudila s opuchnutými rukami a tvarou, nikto mi vsak za tie roky nic nezsitil, potom som natrafila na internete na clanok, kde jedna pani tak zacala opuchat, chodila na alergologiu, lebo jej tvrdili, ze to je alergia, az v nemocnici po rtg jej zistili, ze jej nador blokuje hlavnu cievu a preto tie opuchy, samozrejme to moze byt kadeco ine, ja som prekonala silnu chripku, niekolko dni 40tky a cca o týžden na to mi to zacalo, dodnes n ikto nevie co to je, najhorsie je to rano, krv mam tip top aj ostatne vysetrenia, niekedy clovek proste nezisti, co mu je 🙄

liebling98
7. feb 2015

@mamjka okrem vyššie spomínaných možných príčin opuchov (obličky, srdce, reumatologické ochorenia, lymfedém), by som ešte uvažovala nad návštevou endokrinológa a vyšetriť štítnu žľazu, nadobličky, hypofýzu.
Tiež to s tým cukrom, čo píšeš je také nejasné. Máš glukomer, že vieš, že Ti klesol cukor? Pretože za normálnych okolností je v tele množstvo regulačných mechanizmov, ktoré držia hladinu cukru v normále (inzulín, glukagon, adrenalín, kortizol, tyroxin, rastový hormón...), keďže pokles cukru pod kritické hodnoty môže spôsobiť smrť (napr predávkovanie inzulínom).

bluvatko
24. feb 2016

@mamjka co Ti nakoniec zistili?ja m teraz podobny problem.Chodim po vysetreniach teraz

mamjka
autor
24. feb 2016

@bluvatko urobil mi všetky možné vyšetrenia a zistili zväčšenú štítnu žľazu, vyšší krvný tlak a na gastre helikobaktera...na endokrynologii mi vtedy dr. pomenila lieky čo som brala od ortopeda aj od gynekologa a postupne sa to znormalizovalo

bluvatko
24. feb 2016

@mamjka Fuha,ja zatial gynekologia v poriadku,na stitnu zlazu mi brala krv,tiez dobre,na gastre vsetko ako ma byt,na plucnom som bola.este zajtra idem na reumatologiu,na druhy tyzden na alrgologiu po vysledky a na nefrologiu,no a maji kardiologia,doteraz co mi napuchlo tak do dvoch hodin ked som tym hybala tak mi odpuchlo,ale od vcera mam napuchnute nohy nonstop a tvar mi puchne rano,uz mi to lezie na nervy, 😢