Nespavosť v poslednom trimestri

noonna
30. júl 2018

Ahojte (buduce) mamicky,

som v 30. tyzdni a posledne dni mam pomerne narocne.
Vecer si lahnem celkom unavena, aj sa mi podari zaspat, ale o hodinku sa preberiem a potom je to celu noc jeden velky boj - zachod, napit sa, teplo, trpne noha, tvrde brusko, poloha s tehotenskym vankusom, potom bez neho...proste nijak nieje dobre.
Snazim sa spat len na lavej strane (po odporucani lekara), ale mam pocit, ze som viac hore ako spim. Brusko je uz pomerne velke, ale stale mam viac ako 2 mesiace do terminu. To uz nebudem spat? 😀
Kedze este chodim do prace, na druhy den som poriadne vycerpana.
Ma niektora z vas nejaku dobru radu?
Dakujem krasne! 🙂

vermitrova
30. júl 2018

nuž bude to len horšie 😃 Ja mam zas pocit, že keď je drobcovi nepohodlne ako ležím a sedím tak sa stále hmiri a kope, aj keď ležím na boku - automaticky sa cítim aj ja nekomfortne. Potom sa otocim a už dobre. S horúčavami nič neurobíme len vydržať 🙂
Myslím ze žiadna rada neexistuje, toto zaživa každá jedna z nas. Treba vydržať aj keď niekedy je to ťažké.

noonna
autor
30. júl 2018

@vermitrova ja som tajne dufala, ze budem vela spat este predtym ako drobec pride, no ale nic, beriem to ako trening 😀
Ono su to uz mozno aj take myslienkove pochody pred tym porodom a vsetkym 🙄
Kazdopadne vdaka! A vela sil aj tebe 😉

citronely
30. júl 2018

@noonna ja mam problem so spankom od zaciarku tehotenstva 😊 takze podla mna navod neexistuje niekedy sa zobudim o 3 a kukam aj do 6 do blba. takze tak

pietrins
30. júl 2018

@noonna ja to mám tak isto a jediné vhodné riešenie, na ktoré som prišla, bolo dať sa vypísať na PN a dospať cez deň to, čo nenaspim v noci....

matta308
30. júl 2018

Podľa mňa veľa robia aj tieto horúčavy. Doteraz som spala OK, ale posledný týždeň som KO. (Ešte bolo aj akési zatmenie mesiaca dva dni dozadu.) zajtra začínam 36tt a každú noc je to horšie a horšie 😂 uvidíme čo to povie, keď sa trošku ochladí 😊 radu nemám, len povzbudenie že v tom nie si sama 😂

deti95060810
30. júl 2018

skús povedať gyn....niečo poradí.

noonna
autor
30. júl 2018

Baby dakujem za povzbudenie!

@pietrins u mna PN nie je moznost. Zijem v zahranici a lekari tu velmi neradi vypisuju PN..a ked uz uprosim, tak maximalne na 2 dni 😢 od urciteho datumu sa uz cerpanie PN povazuje za zaciatok materskej a odoberaju ti z tyzdnov na ktore mas narok po narodeni drobca, takze sranda sranda 😅 zlate Slovensko v tomto!

@matta308 tiez to u mna zacalo s tymto teplom 😴 doteraz nebol problem, ani nemam bolesti ziadne. Manzel na mna aj otaca ventilator a stale fucim ako hroch a rotujem celu noc v posteli. No nic, drzim palce! Tebe uz ostava len par dni tohto varenia 👍

lentilka46
30. júl 2018

Ano,bude len horsie..je to krute,no je to pravda,zialbohu..pri prvom som trpela nespavostou az od cca 33, teraz uz od cca 28...hore som do 1-pol2, rano o 7 mej zas..medzitym sa tisickrat zobudim kvoli vsetkemu,co si uz spomenula..u mna sa to zlepsilo tak 2-3m po porode,ked sa maly zacal budit na krmenie az okolo 4tej rano,cize som dala nejakych 4-5h spanku naraz..dovtedy som poriadne nespala achodila ako matoha

bubblegum7
30. júl 2018

Horuce mlieko pred spanim pomaha ukludnuje mne tiez tak bolo od 7meho mesiaca ale som zistila ze ked vecer cumim do mobilu a unavim oci hocijak zle sa mi lezi okamzite zaspim. Proste kym ma nebolia oci od unavy nijak sa mi nedarilo zaspat

korra
30. júl 2018

@noonna prvy trimester som bola ako sipkova ruzenka, dokazala som zaspat v akejkolvek polohe, hocikde...v praci vela jazdim, tak to bolo interesantne...stat kazdu chvilu, preberat sa, nezabit sa...druhy trimester nadhera, prilev energie, pohla by som aj svetom (brusko vsak zavadzalo). Treti trimester.....som si to "vypapala"...krce do noh, palenie zahy, cim viac sa blizil termin, spat nebolo mozne. Ked som si nasla ja dobru polohu, krpec mal nazor iny...navyse bol opacne otoceny, takze hlavicky do zaludka, branice, kopance do mocaku 😁 do toho hic, ze by sa clovek z koze vyzliekol (termin koniec septembra). Vyskusala som rozne polohy, teple mlieko, caje...nuz...nezabralo nic. Co mi pomohlo si ako tak oddychnut - vecer sa zamotat len do satky, nastriekat sa repelentom a vtrepat sa do hojdacej siete. Vytrepat sa odtial ale bolo na drzku, tak som potrebovala asistenciu manzela (velmi komicke 😀). Ale aspon na chvilu na akutny oddych to ako tak postacovalo. Vdakabohu, prve 2 mesiace synatora som to snim dospala. Potom uz to mozne nebolo, mal kratke spanky, aj ked vela krat cez den. Vyskusaj podla moznosti, co mozes. Popripade studeny uterak...polohy, napoje...uni recept na to nieje....😉

noonna
autor
31. júl 2018

No dnes som spala, podrzte sa baby, od 11tej do 4tej 🙏 !!
V noci som nechala otvoreny balkon a zapnuty ventilator.
Zaspavanie bolo tazke, presne ako uz bolo spomenute, ked som nasla dobru polohu, dostala som kopacku do mechura, ze mama, okamzite sa otoc 😀
Ozaj, ked tak cumite do plafona, nie je lepsie vstat a ist si citat? Co myslite?

lapersefona
31. júl 2018

Aj ja som to tak presne mala v 7 mesiaci možno za to môžu aj hormóny. Ale v 8 sa mi to zlepšilo...neboooj to ti zbrane rýchlo 🙂 A tie horucavy to je nenormálne nieco