Náhly vysoký krvný tlak

22. mar 2022

Ahojte, nikdy som nemala problem s tlakom vzdy ukazkovo 120/80 ale odkedy mam nizsi cca rok 100/70 tak mam problem ked mi nahle stupne na 120/80 a je mi zle, triaska, wecko, tocaky. Dam magnezko pod jazyk a zvykne to prejst do 20 min. Nahle mi stupne napriklad vcera vecer po cipsoch,po kave.. Ked si ho umelo niecim zdvyhnem. Alebo teda mozno aj psychika ale ked sa rozculim neni mi vtedy zle. Mali ste to niektora? Ako sa vyvarovat tym prudkym narastom tlaku?

slniecko_12
22. mar 2022

Vidím to na tetániu, ale ten tlak je v podstate dobrý, iba to tvoje telo vníma, keďže nie si na taký zvyknutá.

asocial
22. mar 2022

ako casto si merias tlak? mas dovod si ho merat? Lebo ja si ho nemeriam normalne. Skor to vidim na psychickz problem.

iwesska
22. mar 2022

To nie je nahly vysoky krvny tlak,ale z nizkeho do normalu. Vysoky tlak je od 140/90 vyssie,taky nemas. Dalsia vec, slane cipsy- sol zadrziava v organizme vodu = zvysuje tlak,tak logicky,ze ti stupne,kava ma kofein,detto. Tak si ho nedvihaj,ked vies,co ti robi zle. Ale o vysokom tlaku sa v tvojom pripade hovorit neda,ani lekarka to nijako nebude riesit.