Aká hodnota krvného tlaku je vysoká?

karolin55
6. aug 2019

Ahojte chcem sa opitat pri akom krvnom tlaku by som sa mala strachovať??? Mam 29 rokov a dosť. Často mam vysoký tlak... Dnes má dosť bolela hlava a na merala som si 150/115... Zaujímavé je ze doma si väčšinou nameram vyšší tlak ale u lekára mam vraj stále ukážkový h 120/80... Ďakujem za odpovede...

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolin55
autor
6. aug 2019

@kuravesele digitálnym... Lekár mi meria s klasickým

mogaa
6. aug 2019

@karolin55 tlak sa v priebehu dňa mení, stačí aj sa viac rozčúliš alebo si v strese a môže vyskočiť....ale u teba to vyzerá že to nemerá dobre tlakomer - tieto digitálne majú bežne odchylky 10-20....najlepšie merajú klasické ortuťové tlakomery🙄iak tých 150/115, spodný je veľmi vysoký....skús piť denne šumivé Magne B6 a meraj si aspom 3x denne tlak 2týždne - zapisuj a s hodnotami choď k doktorke....je možné že máš "skákavý tlak"....na úpravu tlaku je dobrá aj imelová kúra

mogaa
6. aug 2019

@karolin55 a ešte predtým vymeň v tlakomery baterky....ak tam budeš mať často ten spodnýtlak nad 100 - skús si od doktorky zapožičať holter

karolin55
autor
6. aug 2019

@mogaa bola som aj na 24 hod. Meraní tlaku a lekár mi povedal len to ze cez deň mam vyšší no ku večeru sa to znižuje... Beriem magnerot už 2 mesiace... Ale na tlak mi vlastne nič také extra nedal tak neviem aj keď mu poviem ze mam doma vysoký tlak on ma odfrkne s tým ze mi od éra tlak a povie ze uňho to je dobre... Tak asi fakt už ja mam doma nejaký blbý tlakomer

lenka2710
6. aug 2019

@karolin55 možno to bude tlakomerom,vacsinou to byva opačne,že v domacom prostredí je tlak ukazkovy a ako náhle príde človek k dr,tak sa tlak zvýši,ale to je zas syndróm bieleho plášťa,či ako sa to volá 😊 ale aj tak,že ti na to dr nič nedal,ja som šla k dr keď mi moc busilo srdce,som mala aj 120 úderov za minutu,hneď mi predpisal aj lieky,ale povedal mi,že nech ich zatiaľ neberiem,nech skúsim magneziove tablety a klop klop,ako ich pravidelne beriem mam kľud aj s busenim aj tlak mám max 130/85, viac nie,mám 29 rokov

mogaa
6. aug 2019

@karolin55 to si mala ten holter - tam videl aký tlak si mala počas dňa aj noci, čiževýsledky boli zrejme dobré, inak by nasadil liečbu....To magnézium je fajn(Mgnerot alebp MagneB6), môžeš si robiť imelovú kúru táje dobrá na úpravu tlaku alebo dostať aj čaje aj kvapky na úpravu tlaku - a to máš prírodné veci takže ti to neuškodí....Ak by bola liečba potrebná tak by ti nastavil lieky , ale slduj si to....švagor tak mával tlak v pohode a zrazu mu ostalo zle a tlak mu vyskočil - na pohotovosti mu vždy dali injekciu na zníženie a takto dokola....lieky mu nemohli dať lebo bežne mal tlak ok....potom mu doktorka dala lieky na zníýenie ak mu ten tlak vyskočí aby nemusel stále behať na pohotovosť...na bylinkách bol cez rok - potom už musel prejsť na lieky na zníženie lebo tlak mal vysoký stále....spodný tlak nesmie byť nad 100, takže kludne ak máš spodný 115 môžeš ísť na pohotovosť a doktor bude mať d§kaz že naozaj ti tak skáče....

karolin55
autor
6. aug 2019

Skúsim si to zapisovať, alebo si zoberiem ten tlakomer a odmeram pred ním

mamcotka
6. aug 2019

Určite to ries. Ja beriem aldometil 2x1 denne.
Neviem ci je aj na SK lebo zijem v Rakúsku ale pomaha mi.. tlak sa mi zvysil tehotenstvom

slavkasobanska
7. aug 2019

Ahoj ja beriem take síce najslabšie lieky na tlak Tritsce a tlak mávam po nich už oki 130-85ale to je kolísavé , dôležité je ako sa cítiš, ja keď mam vyšší 150-100 už mi je zle , mam hrozné tlaky v hlave , no beriem aj magnezium už viem čo s tým . Raz som spanikaríla mala som 160-100 , volala som RZP , že čo si mam dať , poslali mi domov záchranku a oni že to sa pri takom tlaku sa vôbec nemám strachovať atd ....takze uz viem ale lieky to istia ..

kaktus87
7. aug 2019

@lenka2710 ahoj, ake lieky ti predpisali na busenie prosim ta? Ja som skoncila na urgente so 135 a buduci tyzden dostanem EKG holter, tak ma to zaujima

lenka2710
7. aug 2019

@kaktus87 mne dal coronal,ale neberiem ho,lebo tlak mám v poho,len to busenie,beriem pravidelne to magnezium a keď aj cítim ze mi buši viac,tak je to max 90
Tiež som bola na ekg ale žiadne abnormality dr nezistil

karolin55
autor
7. aug 2019

No možno panikarim.... Ale môj lekár mi tvrdí že moje telo je zvyknuté na tlak cca 140/90 podľa mňa je to blbosť.... Namerala som si 150/115 a bolo mi fakt dosť blbo... Bolela ma hlava, trpla... Bola som ako omamena... Podľa holtera vraj mam tlak 139/90 a viac ale je to v pohode... Podľa mňa nie je... Ale neviem ako to on myslí.... Ja už niekedy myslím aj nato ze mi hrozí nejaká mŕtvica... Bola som aj u kardiológia vraj všetko ôk aj tam som mala tlak 140/105ale ma vysmial že vraj som ešte mladá mam len 29 rokov že srdce pracuje normálne... Ale podla mňa ak je normálny tlak 120/80 tak 140/105 určite normálny nie je.

lenzas
7. aug 2019

@karolin55 140/90 sa povazuje za normalny vysoky tlak, v pripade ked taky tlak mava clovek casto a citi sa s tym tlakom dobre. Vyssie hodnoty uz sa nepovazuju za normalny tlak aj kedy clovek citi sa v pohode. Takze tlak 140/105 urcite normalny nie je, teda ten spodny je prilis vysoky, najma ked horny mas 140.

eliska13
7. aug 2019

@lenzas súhlasím to je už vyšší tlak a ešte, keď si taká mlada

karolin55
autor
7. aug 2019

No neviem... Co stým dosť stresujem ... Ale zas blbá nie som... Ale asi môj lekár hej...

lenzas
7. aug 2019

@karolin55 Tak vies, ked si mala holter teraz a tam tebe vyslo 140/90 a mozno mas aj nadvahu, tak usudil, ze je to pre teba OK. Divne inac, ze kardilog tlak 140/105 povazuje za normalny tlak, Jedine mozes skusit trvat na hospitalizacii, ze ti je zle, ze mozno tam ti na nieco prijdu. Kazdopadne by som skusila zmenit tlakomer, taky Omron podla mna je fajn, ale nie na zapastie, normalne s manzetou na rameno. A ako ti baby hore radili merat tlak viac krat za den a zapisovat hodnoty. A urcire meraj aj pred tym ako uzijes magnezko, aby si videla ci ma to nejaky vplyv. Moze aj z magnezka boliet hlava v pripade, ze ti tlak klesne viac ako mas bezne, ale to najprv treba vylucit to, ze nemas pokazeny tlakomer.

najk
7. aug 2019

@karolin55 nerozumiem tomu, co mas za lekarov.. Urcite vysoky tlak nie je v pohode a urcite nan Tvoje telo nema a nemoze byt zvyknute. Ja beriem lieky na tlak od 31 rokov, teda posledne 4 roky a sice bez liekov nemam nejako strasne vysoky, iba 140/90, ale je to dost nato, aby som bola liecena a vdaka uplne minimalnej davke lieku sa mi drzi idealny tlak aj tep 120/80 (najslabsi Betaloc aky vyrabaju je 25mg a ja z neho beriem iba 1/4 tabletky denne)

merik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inhibiitor
16. mar 2021

@mogaa ahoj, mala som dnes 140/85 u lekara tlak a ze je ukazkovy nakolko treba odratat 15-20 z tlaku. Je to naozaj tak?

slavkasobanska
16. mar 2021

@inhibiitor ahoj to mas dobry tlak

inhibiitor
16. mar 2021

@slavkasobanska A je to naozaj tak že treba odrátať? Lebo vraj nie sú také presne ako ortuťové

mogaa
17. mar 2021

@karolin55 ono tlak sa bežne počas dňa mení....treba vychádzať z výsledkov holtera lebo tam ku koncu ukáže tlak spriemerovaný.....bežne je pri pohybe, námahe, po jedle , pri rozčúlení tlak vyšší...tých 140/90 je mierne zvýšený, ak je ale často spodný tlak nad 100 tak určite treba liečbu.....

mogaa
17. mar 2021

@inhibiitor nie nič sa pri automatických tlakomeroch neodratáva....ale je pravda že nie sú také presné ako klasické ortuťové.....moja internistka merala zásadne ortuťovým, že tie automatické neukazujú presné hodnoty....že treba tlak zmerať x a spriemerovať hodnoty😉 ale tlak 140/85 u lekára je ok.....je mierne zvýšený, ale nie je to lieky.....ono tlak sa zvýši aj pri nervozite, strese, počas dna sa bežne mení......

mogaa
17. mar 2021
slavkasobanska
17. mar 2021

@inhibiitor no to neviem ja neodratavam ,ale tlak sa meni kazdu chvilku

inhibiitor
17. mar 2021

@mogaa mne povedalal ze to je ok nakolko ked som zbadala tlakomer mi doslo az nevolno... mam panicku poruchu uzkosti sice stabilizovane ale ked vidim tlakomer tak dovidenia

gelato420
21. nov 2022

@slavkasobanska ahoj, mozem sa opytat aky tlaky v hlave si pocitovala? mam nieco podobne z vysokeho tlaku tak by ma to zaujimalo 🙂

inhibiitor
22. nov 2022

@gelato420 take tlačenie na spánkoch iba ale to z krčnej ja mam.. ked sa pomasiruje krcna a napravi tak tlak povoli

torrente
3. feb 2023

Preto sa to vola tichy zabijak. Nic necitime, je nam dobre, a ked odmerame tak vyskocia taketo hodnoty ako autorka uvadza. Moze to byt aj genetikou alebo tak? Ja ho mam furt taky a nic mi nikdy nebolo. Aj ked si dam liek co mi predpisala internistka ajtak je stale taky vysoky. Ale aj ja mam digitalny tlakomer avsak nie na baterky ale na adapter takze energiu ma v poriadku a zeby ajtak meral zle? Ja som aj zapisoval (na ziadost doktorky) 3x denne a nikdy sa to k 120/80 ani len zdaleka nepriblizilo. Stale to je medzi 140/100-150/105...