Mám nočné potenie a zimnica

Ahojte kočky.. už 3. deň toto zažívam. Každú noc si lahnem a v strede noci sa budím prepotená na nitku. Ak stiahnem trocha kúrenie, tak sa tak isto potím plus mám zimnicu. Večer sa zvyknem sprchovať, ale teraz musím aj každé ráno. Cele pyžamo aj postelné prádlo mám ako obliate vodou. Nič ma nebolí, ani hrdlo, ani nádchu nemám. Pot mám hnusný, lepkavý.. neviete mi prosím poradiť z čoho toto môže byť? Nezažívam žiadny stres, beriem lieky na imunitu..Snažíme sa o bábo, momentalne som uz po ovulacii a pár dní pred MS. Môže to byť hormonále alebo nejaký zápal? dakujem vopred za odpovede ❤

kamajka
2. dec 2020

@snazilka_bio_mamka moze to byt hormonalne mala som podobny problem trvalo to vyse roka, ale mne haprovala aj menstruacia. Uz som ok takze ziadne triasky ani potenie.. skus zajst za obvodnym, uvidis.

snazilka_bio_mamka
autor
2. dec 2020

@kamajka celkovo si aj všímam, že som naliata vodou. oči mam rano opuchnuté aj mi pribudlo za 3 dni 1 kg. Stale sa mi točí hlava, mám pocit akoby som mala opicu. Ak to do pondelka neprejde tak letím k obvodnému, strašne ma to obťažuje

mogaa
2. dec 2020

@snazilka_bio_mamka no obvodný ti nanajvýš vezme krvný obraz , môže ísť o začínajúcu virózu a hormonálne zmeny.....počkaj po menzese a ak to neprejde, tak skôr gynekolog ten môže urobiť hormonálny profil....inak na noc vypni kúrenie v izbe kde spíš.....

snazilka_bio_mamka
autor
2. dec 2020

@mogaa no my sme na prízemí nad pivnicou, musím kuriť ina by som zamrzla. Ale to fakt len tak na 2-3ke.. vzdy som to tak mala.Teraz posledné dni je to strasné. Aj momentálne, sedím v práci, je mi zima ale mam totalne spotené podpazusie.

nevenka
2. dec 2020

Nocne potenie moze byt priznakom aj pri ochoreni stitnej zlazy. Ale...Ja mam toto cely zivot - nadmerne potenie v podpazusi a este viac, ked.mi je zima. Pricinu nikto nevie. Ale ak sa to zjavi takto nahle, tak treba vysetrenia. Ten obvodak najskor, hormonalny profil a stitna zlaza. To su moje take prve tipy, odkial zacat...

snazilka_bio_mamka
autor
2. dec 2020

@nevenka Dakujem.. este to pripisujem možno PMS, tak ak to neprejde o MS tak letim k lekarovi.. doteraz som to nemala, proste zo dňa na deň...

mogaa
2. dec 2020

@snazilka_bio_mamka niečo na teba pravdepodobne lezie alebo si jednoducho zimomrivá.....ja mám celý život nízky tlak takže zima mi je skoro stále......na prehriatie si urob zázvorový čaj z čerstvého zázvoru.....na noc som to robila tak že pred spaním som v izbe kúrila a išla som spať aj vo froté ponožkách😉 a pred spaním som kúrenie vypala.....ono je prirodzené že ak sa zobudíš v noci je ti teplo, hlavne pod paplónom, teda ak kúriš tak máš aj asi zatvorené vetračky😉v noci sa ani nekúri rovnomerne ak keď máš nastavenú reguláciu😉

snazilka_bio_mamka
autor
2. dec 2020

@mogaa kurim, ale naozaj len tak slabšie.. a v noci som uplne stiahla a zobudila som sa rano vyklepana vo vlastnom pote, čize aj v zime som sa potilla..a je to iné potenie, strašné horučavy a ihned strasne zimomriavky a toto dokola. Aj ten pot je taký iný, lepkavy.. dufam ze tuto noc to uz nebude

lucia851
2. dec 2020

@snazilka_bio_mamka ahoj ja mam dostať menzes a tiež posledné dva dni sa v noci a ráno s potim dosť až mam pyžamo mokré, a cez deň mám zas zimnicu. Aši to budú hormóny

snazilka_bio_mamka
autor
2. dec 2020

@lucia851 uvidime ak pride MS ci to prestane.. uz ma to fakt nebavi. Podla mami mam nejaky zápal v tele ale necitim sa byt chora..

andreatytler
3. dec 2020

@snazilka_bio_mamka Moj prvy a jedinny tehotensky priznak prvych 5 tyzdnov bolo silne nocne potenie. Uz par dni po embryotransfere som sa zobudila v noci prepotena do nitky. Ako ja sa v noci niekedy spotom (hlavne pred menstruaciu) ale toto bolo neskutocne. Uplne som mohla to pizamo vyzmikat. Potom druha noc to iste a takto som sa potila cele tehotenstvo. Za noc som sa 3x prezliekala a spala na 2 uterakoch.
Nemala som ziadne ine tehotenske priznaky az v 7 tyzdni mi zacalo byt zle.
Ty pises ze si par dni pred MS... to by davalo zmysel ze si uz tehotna a tvoje telo takto reaguje na hormony. Urob si test. Drzim palce aby si mala dve ciarky a tesila sa z toho nocneho potenia.

snazilka_bio_mamka
autor
3. dec 2020

@andreatytler bodaj by... dnes mam 2 dni pred MS, vzdy som mala presný termín a teraz som začala mat krče, rano len na papiery ruzovy vytok ale zatial MS nikde.. ale potenie stale neprestalo, aj tuto noc som to mala rovnako.. som zvedava ci sa mi rozbehne, viac krat som čitala, ze aj pri tehu par dni pred zvyknu byt krče ako pred MS a ruzovy alebo hnedy vytok .. ale skor to vyzera na MS kedze krče mam take stredne silné tak sa mi zrejme rozbieha.. minuly mesiac som mala biochemické tak sa mi mozno rozhadzal cyklus

andreatytler
5. dec 2020

@snazilka_bio_mamka Ahoj... ako sa mas? Prisla ta MS?

snazilka_bio_mamka
autor
7. dec 2020

@andreatytler Ahoj. Strašne ťažko sa mi rozbiehala MS, mala som den a bol silné bolesti a len ruzovy vytok a nakoniec sa to spustilo a aj nočne potenie prestalo. Muselo to byť niečo hormonalne...

andreatytler
7. dec 2020

@snazilka_bio_mamka No je mi luto ze to nevyslo. Mozno to bolo este z minuleho mesiaca... ze sa to upravovalo.
Velmi drzim palce aby to vyslo uz coskoro.