Nočné potenie

katika89
20. jún 2022

Ahojte, je tu prosím niekto, kto riešil nočné potenie? cca 3 mesiace sa v noci neustále potím... najskôr som si myslela, že je to z tepla, spávam pri otvorenom okne, v izbe nie je horko, dávam si iba tielko a krátke gate, napriek tomu sa v noci budím prepotená...vlasy mokré, tričko si musím v noci prezliekať, je ako namočené vo vode....žiadne iné problémy nemám, občas ma svrbí koža. Bola som u Dr., brala mi krv, vraj mám výsledky dobré, mám iba trochu menej železa, štítna žľaza v poriadku, pečeňové testy dobré.... ďalej to teda nerieši, keďže krv mám dobrú a nemám žiadne bolesti ani nič podobné... už ma to potenie vyčerpáva, nemáte s tým niekto skúsenosť? Ďakujem

simsalabim
20. jún 2022

@katika89 menopauza?

luccija
20. jún 2022

@katika89 kolko mas rokov?ja 44 a velmi sa potim v noci, az sa zobudim, ze ma chladi tielko a vlasy si davam do copu.Prevencia bola v poriadku.
Ja si myslim, ze to je zaciatok horm.zmien

katika89
autor
20. jún 2022

@simsalabim @luccija mám 33 rokov, 2 deti (13 r., 9 r.)....na preventívku chodím pravidelne, presne ako píšeš, aj mňa chladí mokré tielko a budím sa na to... periny by som mohla prezliekať aj každý deň

jarmila2010
20. jún 2022

vycerpanie,unava ,stres...beries magnezko?

katika89
autor
20. jún 2022

@jarmila2010 magnezium uzivam denne, je pravda ze mam aj stres...mam velmi narocne obdobie

jarmila2010
20. jún 2022

@katika89 skus zvysit davku...uzivat aj pred spanim...neuvazovala si skusit cbd?

jarmila2010
20. jún 2022

...ja ho neuzivam,ale muz vraj po nom spava lepsie..a berie aj sestra s muzom,kamaratka s muzom a vraj sa citia lepsie...muzovej dcere pomohli na ekzem...

simsalabim
20. jún 2022

@katika89 menopauza moze prist aj velmi skoro…

jarmila2010
20. jún 2022

@simsalabim ale to by dost pravdepodobne mala navaly aj cez den...nie vylucne v noci,ci?

kittykat22
20. jún 2022

@katika89 ja som riesila to iste a ukazalo sa, ze mam skryty zapal obliciek. Skoc k lekarovi a nechaj si spravit test. Prislo sa na to nahodou pri rocnej kotrole a odberoch. Po ATB to preslo.

simsalabim
20. jún 2022

@jarmila2010 neviem 🤷‍♀️ Nastastie s tym este nemam skusenost.

luccija
20. jún 2022

@jarmila2010 nie, nemusi mat.Mne gynekolog povedal, ze telo sa na menopauzu pripravuje aj 10 r pokym prestane ovulovat.Navaly su vacsinou, ked uz nekrvaca a chybaju hormony...Ja nemam este menopauzu potvrdenu ale zmeny citim v menzese kratsi, dlhsi...silnejsi.
Ale kludne stres telo v noci reaguje.A mozno sa tak poti roky len tvrdo spi a nevie o tom...

janetinka27
20. jún 2022

v ramci odberu krvi ti brala aj krv nalacno na cukor? u mna prislo nocne potenie s cukrom

katika89
autor
20. jún 2022

@jarmila2010 a máte nejaké overené? konkrétnu značku?

katika89
autor
20. jún 2022

@janetinka27 áno, cukor mám zvýšený ale vraj je to v norme ešte

katika89
autor
20. jún 2022

@janetinka27 ale muž mi ráno hovorí, že zo mňa cíti alkohol...ja nepijem alkohol vôbec

jarmila2010
20. jún 2022

@simsalabim
@luccija ja,uz mam 48...cyklus mam pravidelne,aj ked sa mi skratil...ale navaly mavam obcas cez den...aj taku akoby triasku..a spavam uplne dobre...

jarmila2010
20. jún 2022

@katika89 napisem ti ip..ved,my sa pozname 😉

luccija
20. jún 2022

@jarmila2010 ved kazda zena to preziva inak🙂minule som citala, ze tretina zien ani nevie, ze je v menopauze, tretina drobne neprijemnosti a dalsia tretina potrebuje hormony, lieky na uzkosti vykyvy nalad, depresie ved vsetky vieme co s nami spravi PMS a nie uplne vyhasnutie hormonov.Moje kamaratky uz riesia problemy nespavost, nerbozita, priberanie...

luccija
20. jún 2022

@katika89 nemoze to byt tym cukrom pri cukrovke citit telo alkoholom.Isla by som znova k doktorke ja sa vyrazne potim, ked mam dostat menzes inak cez den aj v lete sa potim malo.Ale v noci ma chladia vlastne vlasy

jarmila2010
20. jún 2022

@luccija jj,kazda sme ina...ale zrovna nato mi moc nesedi,len nocne potenie

katika89
autor
20. jún 2022

@luccija skúsim jej zavolať, len mám pocit, že ma považuje za hypochondra... krv mám vraj dobrú tak nemám čo riešiť

iwesska
20. jún 2022

Nemas uzliny zvacsene (krk,klucne kosti)? Ono ano,moze sa takto v noci prejavovat aj stres,ale aj lymfom,takze ja by som patrala dalej, ak to neprestava.

luccija
20. jún 2022

@katika89 presne nechcem pisat neprijemne diagnozy, ale moze to znamenat cokolvek...ja, ked som po tom googlila to moze byt stres, stitna zlaza, hormony, cokolvek
Na druhem strane potenie je prirodzene...mojs dcera je tiez v noci spotena orosene celo, vlasy
Ja spim cely rok v tielku a v zime som zistila, ze sa budim na chlad a na tielku cela hrud mokra

katika89
autor
20. jún 2022

@iwesska uzliny mám v norme, tie mi pozerala, vraj nevie, kam by ma mala poslať keď žiadne iné problémy nemám, iba to nočné potenie.... cez deň sa potím málo, a keď sa aj spotím cez deň, je to bez zápachu...tento nočný pot smrdí ako ocot, je to veľmi nepríjemný zápach

simsalabim
20. jún 2022

@jarmila2010 ja mam 52. Cyklus mam este pravidelny, no kratsi (3dni) a prvy den sa to zo mna vyleje ako z flase. Ine priznaky myslim nemam.

@katika89 kamaratka mala nocne potenie, no aj ine znepokojive priznaky a bol to lymfom. No to u teba asi je vylucene.

jarmila2010
20. jún 2022

...a nechudnes aj nejako rapidne od toho casu?

katika89
autor
20. jún 2022

@jarmila2010 nechudnem, skôr som cca 3 kg pribrala

selenka7
20. jún 2022

Uplne moje stavy spred roka, denno denne rano premocene pyzamo hnusnym zapachajucim potom, cez den sa potim velmi malo. Taktiez vsetky vysetrenia v norme, vratane hematologie, aj endokrinologie (tam sa tiez urcite vypytaj pre istotu). Ja mam ale panicku poruchu a prave v tej dobe sa mi rozbiehalo dalsie horsie obdobie. Po nasadeni liecby sa to zlepsilo. Mne sa to potenie vracia vtedy, ked mi nejaky spustac zhorsi uzkostne stavy (napr. ako zacala vojna na Ukrajine, par tyzdnov som mala zas prepotene pyzamo). Ak ti nic nezistia, vypytaj si od lekarky na skusku neurol/xanax, ked to par dni zoberies a potenie nebude, budes vediet, ze to je psychika. Kazdopadne - su to benzodiazepiny, takze nebrat dlho, ale aspon by si si bola na istom.

iwesska
20. jún 2022

@katika89 Moze to byt aj ten stres,ja sa tiez vtedy viac potim,najviac pred MS,takze aj hormony v tom zohravaju ulohu. Mozes mat aj zvyseny stresovy hormon - kortizol.