Lupiny a svrbiaca pokožka

strasko
1. feb 2023

Skúsila som všeličo možné - z drogérie, lekárne, od lekárky na predpis, domáce (ocot, citrón, vajíčko...). Fénovať, nefénovať... Neviem sa zbaviť lupín, svrbiacej pokožky. Mávam začervenalé miesta, bolestivé akoby až vyrážky. Beriem aj lieky na alergiu, brala som aj liečbu na imunitu... Vždy sa to vráti. Už aj Nizoral mi prestal zaberať a to bola moja istota donedávna.
Neviete o nejakých výživových doplnkoch, prípadne poradiť na toto lekára v BA? Máte niečo, čo sa vám (alebo blízkym) osvedčilo?

lucka_ke
1. feb 2023

mne zabrali kortikoidy od kožného (vtierala som do pokožky pod vlasmi) a potom som už musela používať šampóny bez sulfátov, ale občas sa mi to vráti keď jem čo nemám, u mňa je to z veľkej časti reakcia na potraviny, mám laktózovú intoleranciu a zle reagujem na oriešky, kakao, koreniny... možno by stálo za to aj vyšetriť vzorku či nemáš začínajúcu psoriázu - určite nič neexperimentuj sama doma, sme dobrý kožný lekár čím skôr

barborachors
1. feb 2023

Základom je nepoužívať vodu z vodovodu, ale umývať vlažnou odvapnenou vodou. V BA je otrasná tvrdá voda, mozes mat stoeurovy sampon z lekárne, porblemom je ta voda!! Dalej používať malinko šampónu a kozu nedrhni. Dobre su aj kamilkove zábaly, odvar z kamilliek použi na vlasy raz týždenne. Vlasy nesuš fenom. Ja používam konopny sampon na seboeeu a mam odvtedy pokoj.

lucka_ke
1. feb 2023

na konopné prípravky som mala alergickú reakciu, ja by som nerobila pokusy ak je to už zlé

stanulienkat
1. feb 2023

Obmedziť sladké veci, pretože lupiny sú zväčša pri kvasinkovej infekcii, vlasy si opláchnuť vlažnou az chladnou vodou.

ferdo123123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ferdo123123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strasko
autor
1. feb 2023

@lucka_ke ďakujem krásne. Určite nebudem konopné veci skúšať ani ja, lebo tiež som na to v minulosti zle reagovala. Inak lakto intoleranciu mám aj ja, ani mi nenapadlo (ani žiadnemu lekárovi doteraz teda poprave), tieto dve veci spojiť. ja totiž mliečne jedávam stále, len delaktózované, prípadne dopĺňam enzým v tbl. A teda to vyšetrenie psoriázy skúsim určite vypýtať.

strasko
autor
1. feb 2023

@stanulienkat hm, tak to je pravda, že ja sladkého jedávam veľmi veľa :(

strasko
autor
1. feb 2023

@ferdo123123 ďakujem za rady, ale keďže mám dlho pestované vlasy, strihanie strojčekom na 3mm by som nezvolila ani v krajom prípade 🙂

ferdo123123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mfilkova
1. feb 2023

Určite odporúčam https://andreine.com/
Majú aj trichologické salóny, kde diagnostikujú problém a liečia - https://hairtherapy.sk/
Odporúčam všetkými 10, tiež mi zmizli lupiny a vlasy sú neskutočne zdravé.

kulumulu123
1. feb 2023

@strasko mam uplne rovnaky problem niekto mi piradil sampon od vichy na lupiny je super sice dost drahy ale konecne sa neskrabem do krvy ako blchavy pes.... U mna zabral hned po prvom puziti.. Skusim najst link bezne kupujem v lekarni

kulumulu123
1. feb 2023

@strasko tento to je

VICHY Dercos šampón proti lupinám na mastné vlasy a peelingovým efektom 250 ml

zuzkaferko
1. feb 2023

@strasko ahoj. Som na tom podobne a teraz už asi mesiac používam šampón As I Am Itchy scalp, nie je až taký drahý, ale veľmi nepení, a je super chladivý a mne pomáha. Používala som aj Head sme Shoulders, a niekedy som si do šampónu rozmrvila 3-4 ks tablety acylpyrin, nechala pôsobiť potom na vlasoch asi 10 min a umyla.

iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiwi3
3. feb 2023

tiez vzdy radim vichy dercos na lupiny, mne pomohol vyborne, ale obavam sa, ze to su fakt kvasinky (proti nim je aj tento sampon) a vtedy treba obmedzit sladke, lebo sice na hlavu sampon zaberie, ale pricina stale pretrvava a moze sa to prejavit neskor, inak a vaznejsie