Svrbiaca pokožka hlavy

27. jan 2021

Ahojte chcem sa opytat, posledne mesiace ma strasne svrbi pokozka hlavy. Na pokozke hlavy si nahmatavam ako keby chrasty. Zial nevidim si tam a neviem to identifikovat ci su to lupiny aj ked na vlasoch lupiny nevidim. Manzel mi to pozrel a hovori ze to vyzera ako znamienko rozskrabane a hnisave. Ale uz som si toho nasla na pokozke hlavy viac. Teraz sa asi dostat na kozne je nemozne. Preto prosim o radu co by mi mohlo pomoct. Sampony pouzivam bezne z drogerie momentalne pantene mala som aj z avonu aj milvu rozne druhy... Dakujem za rady ❤️

dom_evi
27. jan 2021

No neviem či to nie je seborea :/ to treba riesit ake s koznym :/ kozny beru len si treba zavolat, vela stastia

simsalabim
27. jan 2021

Neviem, kde si, ale na kozne je mozne sa dostat, bola som minuly tyzden. A u nas maju na dverach aj info, ze je mozne po porade s lekarom aj poslat fotku na whatsap, ak sa clovek zo zdravotnych dovodov ci kvoli karantene nemoze dostavit osobne. Zatial skus sampon z lekarne na seboreu, ale urcite by som skusila lekara.

pribinak
27. jan 2021

Nemizne sa dostať na kožné? To prečo?

Toto šampiónmi z drogérii nevyriešiš. Avon škoda peňazí. Chod už aspoň do lekárne, nech ti skúsia poradiť.

autor
27. jan 2021

@pribinak
@simsalabim
@dom_evi
Tak ja skusim dneska zavolat doktorke a poprosim ju o vymenny listok na to kozne 🙂 Dakujem myslela som si ze je to teraz tazke sa dostat k Dr

lucka_ke
27. jan 2021

netreba výmenný lístok

pribinak
27. jan 2021

Na kožné ti netreba výmenný lístok

dom_evi
27. jan 2021

@pribinak pri nudzovom stave vymenny listok netreba!

tmtm
27. jan 2021

Pred pár dňami som presne stým bola u kožnej.na koži som cítila ako keby chrastičku ale biela a tu keď som odškrabla tak to bolo take ako keby trochu mokvave. Povedala mi, že to už budem mať stále, že raz to bude svrbiet viac raz menej😲.Predpísala mi takúto vodičku a tento šampón som si mala kúpiť. Ale vlastne ani neviem co to je. Ona asi vedela ale nepovedala to a ja som sa neopýtala z toho šoku. Ale čo je dobré je, že tu vodičku som si dala raz a hlava ma odvtedy nesvrbí. A už som si ju aj par krát umyla. Pýtala sa ma či to ma dakto v rodine. Ale ja o nikom neviem. Ale podla šampónu je možné, že psorioza😫. Nikdy som zničím takým nemala problem🤷‍♀️ale je pravda, že moja imunita je zla. Mala som podstúpiť aj liečbu ale otehotvnela som tak sa to nedalo. No snáď som ti poradila.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
27. jan 2021

@dom_evi ani predtým na kožné nebolo treba výmenný lístok

dom_evi
27. jan 2021

@pribinak to uz neviem, ja som sla na kozne na odporucanie lekara tak ma zobrala prednostne, bol to akutny stav

simca06022011
27. jan 2021

S tymto treba ist ku koznemu, to moze byt kadeco, od bakterialnej infekcie, ak to vyzera ako rozsrkabane znamienko, bude to vyrazka.. ci uz z folikulitidy.. kadeco to moze byt... roznesies si to este viac a dalej. Ziadne pokusy ak to trva dlho. Na avon a podobne haraburdy zabudni, sampon na vyrovnanie rovnovahy pokozky, napr. eucerin ph5, alebo aj ine su samozrejme liecive, napr. ducray ma rozne (ale musis vediet co mas, obsahuju aj latky proti svrbeniu)... dostanes atb mast, alebo vodu. Priadne ak by to bola seborea alebo cokolvek ine (suche, mastne lupiny), povie ti lekarka presne co na to...
A ked si chces vidiet do vlasov, tak na to je finta, ze si vezmi pred zrkadlo druhe zrkadlo a pozri sa tak.... Co mozes urobit, je si to vydenzifikovat, napr. betadinom, nech sa ti to neroznasa a zahoji sa. Aby ste videli ci je to je znamienko, ci co...

tmtm
27. jan 2021

Ak pôjdeš tak daj prosím vedieť čo povedala tebe.

mondolina
27. jan 2021

Mne na seboreu pomohol jedine head sholders, jedine, po všetkom inom ma hlava svrbela.

pribinak
27. jan 2021

@dom_evi ja viem že netreba, ani nebolo treba. Takze debata o výmennom lístku je zbytočná

paskolinka
27. jan 2021

treba si najst dobry sampon a hlavne neskrabat. neviem teda ake vazne to mas ty a co vsetko by to mohlo potencialne byt, ale sucha svrbiva pokozka a nasledne skrabanie a chrasty, to je dost bezne. mne sa to robi hlavne na zatylku, ked pouzivam bezne drogerkove sampony. je to este horsie, ak si vlasy zopnem skor, ako riadne vyschnu. za mna je jednoznacne najlepsi sampon na tento problem bodyshop zazvorovy (da sa normalne objednat cez e-shop, posielaju velmi rychlo). teraz pouzivam tiez bodyshop ale citronovy a tiez super, ziaden problem. mozno by podobny efekt mali aj nejake dobre sampony na citlivu pokozku z lekarne, ale nemam odskusane. byt tebou, tak tomu dam este sancu, kym zacnem nahanat doktorov.

breznica
27. jan 2021

Seborea. Mne kožný predpísal dechtovy či aký šampón,smrad neskutočný ale pomohlo. Teraz si kupujem Biodermu node ds a tiež fajn

arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petkasaurus
27. jan 2021

Baby, ja mam seboreu, pouzivam eucerin dermo cappilaire.. Aj ten ducray je dobry.. Ale co som prekvapena, velmi zabera ta lopuchova voda od Luna za 1e :D fakt, je to proti lupinam a mne to pomaha na seboreu..

breznica
27. jan 2021

@petkasaurus mne nepomohla vôbec.ale ja mám seboreu vo vyššom štádiu, robí sa mi aj v oboci,na očných vieckach,na trupe

joja101
27. jan 2021

Ja by som šla asi normálne na kožné nech sa na to lekár pozrie a predpíše nejaký šampón alebo tak 🙂

marco2
27. jan 2021

@tmtm možem sa spytať tu vodičku si dávaš na celu hlavu, alebo len na niektoré mmiesto, lebo mne to dr. Predpísala iba základe telefónu, lebo krky na celu hlavu, je toho akosi mmalo

tmtm
27. jan 2021

@marco2 Na miesta co ma svrbeli.otvorila som to a priložila na kožu a vytlačila.ale to počas jedného dňa a vždy kde ma svrbelo som si to dala. A potom utres ten špicik atibakterialnou utierkou pre istotu. A mne to fakt pomohlo do dvoch dni.

tmtm
27. jan 2021

@marco2 ona mi povedala, že večer si to natrieť. Ale nie vždy ma naraz všade svrbelo. A načo by som to dala na celú hlavu. Tak som to takto spravila ako som napísala.Snáď ti to zaberie ako mne. A ten pocit, že ťa nesvrbi hlava je úžastnyyyyyy😉Len si predtým neškráb hlavu lebo to trochu štipe na rozškrábane.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marco2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marco2
27. jan 2021

@tmtm ďakujem, vyskúšam

katkaaa149
4. feb 2021

Poznám výborný šampón na problematickú pokožku hlavy.. Na lupinatu svrbiacu seborea akné na hlave.... Priateľ používa ten šampón a pomohol a aj moji známy a tiež si chválili.. Nedá sa kúpiť v lekárni... Ak máš záujem kľudne mi napis dm 😊