Ľavo - pravý skrat srdca

20. okt 2022

Dobrý deň, máte niektorá skúsenosť s týmto ochorením? Mne to nedávno zistili , mám 30 r 3 deti, a veľmi sa bojim čo somnou bude 😥

fednaja
20. okt 2022

Nemám síce skúsenosť s niečím podobným, ale prosím, neboj. Dobre bude, hlavne nesmieš myslieť negatívne a hneď si vytvárať v hlave nepekné scenáre. Mysli pozitívne, aj keď to znie možno odo mňa hlúpo.

miriam11
20. okt 2022

To nevzniká z ničoho nič. Co tomu predchádzalo?

autor
20. okt 2022

@miriam11 dr povedal, že je to vrodené

miriam11
20. okt 2022

Veď práve a zistili ti to až teraz..... divné

autor
20. okt 2022

@miriam11 pred tým som nechodila na takéto vyšetrenia ani na kardio som nebola sledovaná, vy to máte tiež ?

zuz_ka
20. okt 2022

Ahoj, u mňa mala dr minulý rok podozrenie na skrat na srdci, tento rok sa to potvrdilo, momentálne čakám kedy vybaví zákrok v Bratislave. To my vraj budú cez stehennú žilu zavádzať ,,dáždniček,,do tej dierky a vraj do konca života budem mať pokoj. Aspoň dúfam, mám tiež deti a bojím sa aby srdce nedalo výpoveď skôr ako obaja budú dospelý a zaopatrený

autor
21. okt 2022

@zuz_ka my sme si už aj písali 🙂 berieš nejaké lieky? Bola si aj na mri ? Ja čakám za týmto vyšetrením, v KE mi povedali že je to závažné, ale ešte to nechcú operovať, no ja by som radšej volia keby to zoperovali, a mala si nejake ťažkostí?

miriam11
21. okt 2022

Ano, mám to tiež. Mne to však zistili pred 30 rokmi. Operovať to nebudú, lebo sú nie si istý výsledkom. Som len sledovaná. Povedali, že sa može všeličo stať. Ale ja sama nestresujem, užívam si život, som tu pre moje detí a držím sa hesla - co ma prísť príde vtedy, keď má. Nič s tým nespravím,lebo sa to riešiť nedá. A zákrok je u každého individuálny. Držím palce a myslí pozitívne

zuz_ka
21. okt 2022

Nie neberiem, minulý rok my strašne búšilo srdci niekoľko dní, nevedela som kvôli tomu poriadne spať išla som na vyšetrenie tak sa na to prišlo. To mri je čo?

autor
21. okt 2022

@zuz_ka mne predpísali anopirin na riedenie krvi, mri je magnetická rezonancia, robia to len na troch pracoviskách na Slovensku, uvidím ako dopadne, držím nám palce

zuz_ka
23. okt 2022

Aha tak na to má neposielali, asi to nemám až tak vážne. Aj ja nám držím palce hlavne až už potom máme pokoj