Tekutina na pravej strane srdca u plodu

antonka1
1. júl 2013

Mam taky zavazny problem.Som v 23.tyzdni tehotenstva a ultrazvukom mi zistili,ze male ma na pravej strane srdiecka nahromadenu tekutinu.Ukludnovali ma tym,ze ta tekutina tam ma byt,ale,ze moje malinke jej ma viac(ale ze sa mozu aj mylit).Preto ma caka dalsie vysetrenie ultrazvukom o dva tyzdne,kde zistia,ci sa tato tekutina stratila,alebo sa tam zvacsuje.Este predym, v prvom trimestry mi zistili velmi nizky obsah zeleza,kde mi lekarka nasadila 200mg,zeleza denne.Mohla tato anemia sposobit nejake poruchy plodu?Mate s tym niektora skusenosti?Ake je riziko pre to malicke?Da sa to nejak liecit?Dakujem za odpovede.Zufala buduca mamicka. ☹

aliza
1. júl 2013

@antonka1 verim, ze si zufala, ale ziadna z nas nemoze vediet, o co ide... My tu nie sme lekari, nemozme ti povedat, ci sa to da liecit a ake je riziko...Musis pockat na dalsi ultrazvuk a tam ti na zaklade vysledkov povedia, co s tym dalej. Vela stastia prajem...

anieli_1
1. júl 2013

@antonka1 ahoj podla mna to anemiou urcite nieje aspon moj názor a keď som bola s malou v 22tt tak jej zistili tachykardiu ale taku ze doktor kukal na obrazovku ze ja neviem co s tym je a zavolal prednostu a ten mi vysvetlil ze sa to urcite zrovna ze srdiecko sa vyvíja do 28tt ze az potom to budeme riesit o tyzden to uz bolo vsetko ok.....takze aj u teba sa ta tekutinka moze vyrovnat ....držím palce 😉

aristka
1. júl 2013

hlavne sa nestresuj,bude malinké sledované a kontrolované,nič nerieš a počúvaj dr.a anemická je každá druhá budúca mamička....

andrejka1974
1. júl 2013

@antonka1 neboj sa vsetko bude ok , mojej este v tehotenstve zistili arytmie, ale povedali mi, ze ak by to bolo zle tak babatku pomozu, a este povedali, ze sa to po porode moze upravit , chodila som pravidelne na kontroli a malinkja sa narodila uplne v poriadku, arytmie porodom uplne zmizli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

antonka1
autor
2. júl 2013

ved prave,oni ti lekari niekedy vedia poriadne vystrasit a clovek aby sa strachoval co bude s tym malickym.dakujem vam vsetkym za povzbudenie;no uvidime,o dva tyzdne budem mudrejsia.dufam,ze sa to nejak strati.este raz vdaka a prajem krasny den. 🙂

kurciatko23
3. júl 2013

K tomu sa neviem vyjadrit, ale viem urcite ze merania su niekedy nepresne - mojej malej namerali velku hlavu oproti telicku, stale im zaostavala v raste 3 tyzdne, ja som bola s nervami na konci, 3x tyzdenne som chodila do nemocnice na merania a nakoniec sa nam narodila uplne zdrava a krasna. Opatrnosti nikdy nie je dost, budes musiet pockat na dalsiu kontrolu a dovtedy to nejako vydrzat - navod nemam ☹ a neboj, nic babu nebude!!!!!!

antonka1
autor
15. júl 2013

Takze vsetko sa nakoniec vyriesilo,tekutina sa vytratila a dietatko je zdrave,vyvyja sa dobre.Ale ten strach o to malicke naozaj nikomu neprajem zazit.Teraz uz len cakat,kedy sa nam narodi.Vdaka vsetkym za povzbudenie. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre