Laparoskopia pri myóme na maternici

saja0504
14. máj 2020

Ahojte. Ste tu niekto, komu robili kvôli myomu na maternici laparoskopiu? Zaujíma ma kde vám ju robili, ako to prebiehalo, koľko dní ste boli v nemocnici.. počula som, že ženám s nadváhou nerobia vybratie myomu laparoskopicky, je to pravda? Samozrejme nemyslím obezitu, len miernu nadváhu.. ďakujem

ancovicka21a
14. máj 2020

ahoj..ja mne robili v marci,jeden den som prisla,druhy ma rezali a na 4.den pustili domov..vsetko bolo ok,len ked mi vytekalo z drenaze,tak som mala ukrutne bolesti..a mam nadvahu a normalne laparoskopicky mi robili..to je podla mna velka blbost..skor laparoskopicky nerobia,ked je myom uz velmi velky..

saja0504
autor
14. máj 2020

@ancovicka21a až 4 dni? Dlho :( a tebe to kde robili? Mám z toho veľké nervy a veľmi sa bojím ale na druhej strane asi môžem byť rada, že ma nerozrežú celú a len teda laparoskopicky... Nevedela som, že aj tu sa používa drenáž 😵

ancovicka21a
14. máj 2020

@saja0504 dlho? 😀 neblazni..niektore baby ostavaju aj vyse tyzdna,ak su nejake komplikacie..nemusis sa bat,ked som to prezila ja,co mam velmi nizky prah bolesti,tak to prezijes aj ty..mna operovali v nasej nemocnici v lucenci..drenaz sa zrejme pouziva tiez v zavislosti od velkosti myomu,neviem..lebo uz mi raz vyberali a vtedy mi drenaz nedavali..

saja0504
autor
14. máj 2020

@ancovicka21a ja mám 2 ročnú doma a ešte sme od seba neboli ani deň, pre to je aj 4 pre mňa večnosť 🙂 mám vlastne od otehotnenia bolesti a problémy a už to chcem konečne riešiť. O týždeň idem k dr a dúfam že myom nenarástol, na minulej kontrole mal 4cm. Super teda, že si to vydržala a zvládla aj s nízkym prahom bolesti, dúfam že aj u mňa to bude ok 🙂 veľmi ti ďakujem za odpoveď

ancovicka21a
14. máj 2020

@saja0504 jaj tak to chapem,ze 4 dni su vecnost..ja som roky mala taky malicky,ani cm nemal..ale zrazu narastol na vyse 3 cm a kym ma operovali,tak este podrastol o pol cm,takze mal takmer 4..treba ho dat von cim skor,nema tam co robit a moze robit este vacsie problemy,ako doteraz..nemusis sa nicoho bat..naozaj,ked som to zvladla ja a uz nie raz,tak to zvladne kazda..vzdy lepsie laparka ako normalna operacia,to by si bola este dlhsie v nemocnici..drzim ti palce