Kontakt s pozitívnou osobou

23. jún 2021

Ahojte. Som v strese. Stretla som sa vo vytahu so susedou pozitivnou na covid co som sa dozvedela az neskor. Zial, ani jedna sme nemali rusko, ja som sice po jednej davke vakciny, ale mam strach ci som sa od nej nemohla nakazit, prehodili sme asi dve tri vety, no boli sme spolu kratko v tom vytahu, iba kym sme zisli zo 4. teho poschodia. Teraz myslim zase len na to najhorsie. ☹

tenerifka
23. jún 2021

ani sa ti nedivim, otazka je, co robila pozitivna suseda vo vytahu a este k tomu bez ruska, tupelo blbe

janai1
23. jún 2021

Susedu by som pekne nahlásila na ruvz 🙂

A neboj sa, je minimálna šanca, že by si sa nakazila... Najlepšie bude ak ostaneš v karanténe a prihlásiš sa na PCR pre istotu

elizabet173
23. jún 2021

suseda o tom, že je pozitívna vedela, keď vliezla do výťahu bez rúška? Inak mohla ale ja nemusela si sa nakaziť, tiež som bola v blízkom kontakte dva krát s pozitívnym človekom, raz s dvomi a nenakazila som sa a to som nebola ešte očkovaná vôbec, ale teda mali sme všetci rúška

autor
23. jún 2021

Suseda vie o tom ze je pozitivna, len neviem ci jej uz skoncila karantena alebo nie. Isla do lekarne.

matkahelka
23. jún 2021

nepanikar. tento neustaly strach je horsi ako covid. vsade sa uvadzalo, ze clovek sa nakazi pri kontakte na menej ako 1.5m a cca 15 min.s pozit. osobou. urcite si sa nenakazila. bohvie s kolkymi pozitivnymi si uz v kontakte bola a ani nevies, ze boli covidni. kolko ma suseda od testu? ved clovek nie je infekcny mesiac, i ked je stale pozitivny.

elizabet173
23. jún 2021

tak potom je to fakt tupelo blbé, ako napísala vyššie @terenifka, keď vie, že je pozitívna, ide do lekárne bez rúška a použije výťah. Ale tak hádam bude všetko v poriadku, bola si s ňou krátko

autor
23. jún 2021

@matkahelka bola som pri nej urcite blizzsie ako 1,5 metra, ale mozno minutu. To som si aj ja povedala, teraz vonku ked sa chodi bez rusok, aj do restauracii, kto vie, kolko ludi pozitivnich som stretla, no kedze o tejto viem ze bola pozitivna (ci este stale je neviem,) tak mam strach, a ja co zo vsetkeho stresujem, z toho som vystrasena.

matkahelka
23. jún 2021

upokoj sa. stres a strach ti viac uskodi 😉 opytaj sa susedy, kedy mala pozitivny test. neverim, ze ak by mala este karantenu isla by do lekarne a bez ruska. moj svagor bol pozitivny 3 mesiace, muz vyse mesiaca. to, ze je clovek pozitivny neznamena, ze je infekcny.

maciak410
23. jún 2021

Suseda vie že je pozitívna a nedá si rúško?

luciaaaaa
23. jún 2021

Skor ako si sem napisala tento status a umoznila tu poniektorym damam nazyvat tvoju susedu invektivami, mohla si sa susedy spytat, ci ma ukoncenu karantenu. To, ze je pozitivna, neznamena, ze je infekcna a ty vlastne dokonca ani nevies, ci je este stale pozitivna, ale vystrasena si natolko, ze si to potrebovala sem dat. Ja som bola pozitivna vyse mesiaca a kedze som bola bezpriznakova, po 10 dnoch, ako to bolo v tom case vo vyhlaske mi lekar ukoncil karantenu. Aj tvoja suseda je urcite uz po karantene. Nabuduce skus so svojim strachom trochu pracovat, pretoze okrem covidu sa mozes v kontakte s ludmi nakazit aj inymi infekc.ochoreniami.

luciaaaaa
23. jún 2021

@maciak410 citas, co pise autorka v komentoch? Ona NEVIE,ci je stale pozitivna, ale za status na koni to stalo

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
23. jún 2021

Tak už asi jej karantena skončila keď šla výťahom a keby aj nie, za úzky kontakt sa pokladá ak si s pozitívnym viac ako 15minut.. za ten čas čo ste šli zo 4teho poschodia je málo pravdepodobné že by si dostala takú vírusovú nálož aby ťa nakazila, navyše ak nevyzerala byť chorá, tak ani nebola tak vyrazne infekčná.. tak či tak, teraz ti neostáva iné ako sa sledovať a ak sa ti objaví nejaký príznak ist sa otestovať.. ak si ale ockovana jednou dávkou, navyše to bol taký krátky stret tak to je veľmi malá pravdepodobnosť..

slavaf
23. jún 2021

Presne takto sa nakazila moja mama a to mala respirátor, suseda nenosia nič. Pravdepodobne sa nakazila cez oči. To isté naša známa. Tá suseda vtedy nakazila tretinu bloku. Pozitívna chodila venčiť psa...

hettinka
23. jún 2021

Ja by som teraz do výťahu nenastúpila. Maly nevetrany priestor, bohvie, kto tam bol predtým. A s niekym cudzim bez ruska už vôbec nie.

maciak410
23. jún 2021

@luciaaaaa status na koni? Každý má právo reagovať na to to sem tie ženy píšu. Načo sa hneď navážať do iných....

lvula
23. jún 2021

@martinq54 ved kľudne to napíš sem, nie? Nechápem takéto tajnosti 😃

ice8
23. jún 2021

TY CHODIS VYTAHOM POCAS PANDEMIE? zosalela si ?

ice8
23. jún 2021

@janai1 daj sem prosim odporucanie, za co by si ju nahlasila na RUVZ ?

ice8
23. jún 2021

@hettinka vytah je nevetrany priestor? Da sa z neho vystupit, ked je nevetrany ? Ak ano, ako ?

maminkadeticiek
23. jún 2021

Do prdele aj s takymito ludmi neohladuplnymi!Ano jasne ze mozes byt pozitivna.Co treba robit vies.Mrzi ma to.

janai1
23. jún 2021

@ice8 žeby za nedodržiavanie karantény???

ajka0207
23. jún 2021

Zas nemusíš úplne panikáriť, poznám N manželských parov, kde sa nakazil len jeden a neizolovali sa. Suseda možno vôbec nie je infekčná. Daj si viac vitamínov, čajík uvar a v prípade príznakov choď na test

ktochytavzite
23. jún 2021

ja by sim nepanikarila,ved ked si aj zaockovana tak by si mala mat lahky priebeh,preco takto panikaris?Inak hrozne co nase media robia s ludmi,vo svete o cobide len par minut v spravach a u nas id rana do veccera nic len korona sa pocuva.
A t suseda je normalna ze chodi bez ruska?A este ti to ani nepovie,to je ina krava.

matkahelka
23. jún 2021

@janai1 a kto vie, ci suseda mala este karantenu? ci uz bola po karantene? ved autorka spanikarila uplne bez priciny a neskor priznala, ze ANI NEVIE, ci suseda ESTE JE POZITIVNA alebo LEN BOLA

janai1
23. jún 2021

@matkahelka 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ ach bože žena...
Ja som jasnovidka a vedela som, že autorka robí paniku dopredu, že? Asi si spoj v tej svojej hlavičke, že keď napíšem komentár a autorka po pár hodinách tu napíše niečo viac tak logicky komentáre pred tým súvisia s pôvodnou správou 👌

matkahelka
23. jún 2021

@janai1 tvoja odpoved je 21.38, autorkina hodinu pred tebou. nemusis byt jadnovidka, staci citat... ZENA 🤦‍♀️

janai1
23. jún 2021

@matkahelka 🤣🤣🤣🤣 vidím, že to teplo ti nerobí dobre alebo si sa taka narodila... Ja som odpisovala tej ktorá sa pýtala na PÔVODNÝ komentár, že prečo som to napísala.... Chápeš ten rozdiel???

ice8
23. jún 2021

@janai1 nedodrzanie akej karanteny?

janai1
23. jún 2021

@ice8 ďalšia čo chce rýpať? Napísala som ten komentár prv ako tu autorka napísala, že vlastne nevie ci je v karanténe.... Ty si sa toho chytila a len som ti vysvetlila ako som to myslela 👌 takže kľud hej?