Kontakt s pozitívnou osobou - karanténa

tina7729
9. dec 2020

Ahojte, stalo sa že som bola v kontakte s pozitívnou osobou čo som sa potom o pár dní dozvedela že je pozitívna na covid-19 , ide o to že neviem ako postupovať. Bola som dnes na pcr testoch kôli tomu čiže zostávam kým neprídu vyskedky doma? Aj moje dieťa? A ak bundu negatívne môžem do práce dieťa do školy? Či čakať 10 dni ešte. Potom ja som si dala pandemicku pn teda a comoje dieťa? Mám ju nahlásiť aj detskému že je doma so mnou kôli tomuto? Či ako.ja som z toho jeleň.

miriam_s
9. dec 2020

Keď budeš mať negatívny výsledok tak môžeš chodiť voľne. Ak nie, si v karanténe. Koľko má dieťa rokov ? Keď si bola dnes na test tak ja by som dieťa.doma nechala ten deň max 2 kým nebudeš mať výsledok...

hettinka
9. dec 2020

@tina7729 tskze postupne - teba sa ráta karanténa 10 dni od stretnutia s osobou. Pokial budeš mat výsledok negatívny, dokončíš len týchto 10 dni. Ak bude pozitívny, karanténa sa predlžuje o 10 dni od pozitívneho výsledku. Ak by si mala príznaky, tak do vyliecenia, to už podľa stavu.
Si v karantene, takze ty osobne nesmieš von, ani odviesť dieťa do školy. Dieta a ostatní členovia domácnosti zatiaľ v karantene nie sú. Ale radšej by som ho nechala doma do výsledku.
Ak bude tvoj test pozitívny, potom sa musia nahlásiť ako blízke kontakty (cez korona.gov.sk) a idu do karantény tiež.

miriam_s
9. dec 2020

@hettinka aj s negat. testom po priamom kontakte treba ostať 10 dní? Riešime to akurát v rodine ... V pondelok ide ten dotyčný na test. Od dnes vie že bol v kontakte s pozitívnym.

hettinka
9. dec 2020

@miriam_s áno, tak zo pisu na korona.gov.sk

Je tam, že 10-dnova karantena od kontaktu sa má dokončit aj v prípade negat výsledku.
Ono test sa robí na 5-6 deň, kým príde výsledok, to sú aj ďalšie 2 dni. Takze už vydržať doma ešte 2-3 dni zasa nie je taká katastrofa.

tina7729
autor
10. dec 2020

@hettinka no muž je v karantene lebo tiež už bol z pozitívnou osobou je preč od nás čiže s mužom niesme teraz v kontakte. Mne ak vindu teraz negat.tssty mám ukončiť pandemicku pn a ísť so práce a dieťa do školy?

hettinka
10. dec 2020

@tina7729 už som pisala, 10 dni od kontaktu si v karantene, bez ohľadu na negat test.

lucia147852
10. dec 2020

@tina7729 písali ti už že nie. 10 dni je karanténa od kontaktu. Ak budeš pozitív bez príznakov dalších 10 dni od výsledku. Ak negatív dokončíš tých 10 dni a až potom ideš do práce