Jemné chvenie očných svalov, neostré videnie pri tetánii

12. jan 2023

Ahojte. Tetaniu mam diagnostikovanu cca pol roka. Uzivanim magnerotu mi vsetky priznaky presli okrem tych oci. Ocne vysetrenie mam v poriadku.
Ked sa pozeram tak vidim aj citim chvenie ocnych svalov. Nie su to tiky, aji trhanie ale zasklby. Vyslovene sa chveju, mam z toho neostre videnie. Cim viac svetla tym horsie. Asi sa vtedy namahaju a vie sa mi potom z toho zatocit hlava.
Mate skusenost ? Preslo vam to ?
Dakujem.

mon2523
12. jan 2023

Prejde aj to, neboj. Aj partner to mal, nedavno sa z toho vystrabil. Uz nema problem ani s tymi ocami. Ale tiez ho to potrapilo.

autor
12. jan 2023

@mon2523 Otras toto. Jedina vec co mi zostala a v podstate otravne je to, lebo tym ze naprd vidim mota sa mi hlava. Mam to pol roka. Tiez sa mu chveli oci ?

janinah
12. jan 2023

Je to zrejme nystagmus.potrebujes neurologicke výš.

autor
12. jan 2023

@janinah Mne sa nehybu oci. Neurologicke vysetrenie mam v poriadku.

konikvrany
23. jan 2023

No ono ta tetania nieje len o nedostatku horcika.Tetania ako mam ja, je nedostatok viacerych mineralov. A tie musim brat tak aby som mala vyvazene pomery medzi Vapnikom a horcikom 2:1. Horcik nefunguje v tele bez podielu vápnika a naopak. Ďalej draslík potrebuje sodík do vnútrobunkovej draslíkovej energetickej pumpy. Váš problém môže spočívať aj v nepomere medzi prijatými minerálmi a treba doplniť aj tie do správneho pomeru.

Ja berem Vápnik:Horčík 2:1,
Draslík Kaldyum 600mg,
Zinok.
D3 +K2 na vstrebanie vápnika a obmedzeniu kalcifikácie tkanív.

autor
23. jan 2023

@konikvrany Ako to prosim uzivate v akych casovych intervaloch a odstupoch ?
Ja uzivam 3x denne Magnerot, 1x denne po 2 hodimach od magnezia Vapnik+draslik a uzivam este vit D.

konikvrany
23. jan 2023

Magnerot je slabý, tam je len 30mg horčíka. Je síce v Orotátovej vysoko vstrebateľnej forme, no človek denne spotrebuje 350mg horčíka na normálnu dennú funkciu. Takže koľko potrebujete denne zjesť tabletiek Magnerotiek aby ste vôbec pokryli dennú spotrebu? (odpoveď 11,6 tabletky denne minimálne. Pre toto som magnerot prestala brať, lebo by som žrala kvantum predražených tabliet ) A ešte treba dohnať a nasaturovať deficit horčíka do buniek.

Ale to zas nepôjde bez Vápnika. Vápnika treba 1000-1200mg denne na bežnú spotrebu+ nasaturovať deficit.

Ja užívam:
- 1x 250mg tabletu Jamieson horčíka ráno.
- 3x 200mg tablety Vápnika počas dňa s vit.D3 a K2 (aj to sa mi zdá málo)
- 1x Kaldyum 600mg (draslík)
- 1x 250mg tabletu Jamieson horčíka večer po 20h.
- Sodík neberiem, dosť solím
- 25mg Zinku (zinkorot)

No a teda mám tetániu zrejme z HIT, ktorú mi zistili v lete. HITka mi spôsobuje že nedokážem tie minerály jaksi príjmať cez trávenie. Mám s týmto už dlhodobé problémy

michaelamala21
10. apr 2024

@mon2523 dobrý deň,čo mu pomohlo?ja to mám tiež dlhú dobu,a neviem čo s tým, vyšetrenia mám urobene