GERD - reflux

ivetka312
26. mar 2022

Dobrý deň...chcela by som sa opýtať..bola mi diagnostikovaná diagnóza Gerd reflux a s tým spojený zápal pažeráka. Mohla by som sa opýtať sa sa to vyliečiť úplne? Je niekto kto sa z toho vyliečil? Alebo už dokonca života je potrebné byť na diéte, respektíve či niekomu nepomohli nejaké bylinky alebo niečo (beriem IPP omeprazol) ďakujem za každú radu🥰🥰🥰🥰

kacena4
26. mar 2022

uplne som sa z toho nikdy nedostala mam oslabeny zvierac takze to je na stalo. snazim sa jest vhodne potraviny(nejest co mi robi zle) a ak ochoriem som astmaticka kaslom sa mi zhorší reflux vtedy beriem lieky

ivetka312
autor
26. mar 2022

@kacena4 ďakujem krásne za odpoveď..no áno aj ja mám oslabený zvierac...tak to sa už asi nedá dať úplne do normálu

matana2
26. mar 2022

@ivetka312 zapaleny pazerak som nemala ale mala som k tomu zapalene crevo a uz nemam. Z vysetreni som mala (mild damage esophagus- jemne zniceny pazerak) Uzivala som aj PPI asi 3 mesiace. Myslim ze v globale pomohli aj ked mi s nimi bolo vseliako. Mala som rozne priznaky ako nazvracanie, bolest pazeraka, dychavicnost, bolesti hlavy, palenie v ustach, nose... bola som na diete. A schudla som moc. Momentalne som asi ok. Jem vsetko co chcem. Ale stale mam potraviny ktore mi robia napriklad bolest hlavy a palenie v nose. Nemozem moc Nutellu, orechy, niektore kupovane kolace, z nich mam to palenie. Inak mozem vsetko. A ked na mna lezie choroba, tiez sa mi to zhorsuje. Neviem ci ti to pomoze ale mne pomohli tie lieky a pozitivne myslenie. Tak ako choroba prisla, vie aj odist.

ivetka312
autor
26. mar 2022

@matana2 super ďakujem krásne tak ja ešte len 3 týždne....no podobné príznaky som mala aj ja navyše ešte také nepohodlie v žalúdku...beriem aj ja tie IPP dodržiavam diétu....tak hádam...

matana2
26. mar 2022

@ivetka312 mne to trvalo asi rok kym som sa z toho dostala. A zistila som ze mi lespie robi ked zjem viac ako menej. Cize som poriadne zacala jest velke porcie. Ale je to strasne individualne.

ivetka312
autor
26. mar 2022

@matana2 tak vlastne rok na diéte tak...?no ja si myslím tiež lebo ja som bola zvyknutá jesť väčšie porcie..a teraz som dosť hladná čo mi je tiež nepríjemné..no uvidíme mám 2 maličké deti tak kvôli nim budem robiť čo bude potrebné

makova333
26. mar 2022

@matana2 ako sa ti prosim prejavovalo to zapalene crevo?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
26. mar 2022

@lubka261 nolpalzu predpisuje mi ju pluciar alebo alergolog

matana2
26. mar 2022

@makova333 vies ze ani neviem. Myslim ze som mala bolesti niekde tam. Ale vtej dobe ma pobolievalo kade tade, bolo mi vseobecne zle a navracanie. Zapalene crevo si vsimli na sone a potom este par mesiacov na to som sla na sono a stale to tam bolo zapalene. Par mesiacov neskor som sa dostala na MRI a tam bolo uz vsetko v poriadku.

makova333
26. mar 2022

@matana2 ďakujem. Bo tiez mam crevne tazkosti a uz rozmyslam ci to nesuvisi s refluxom, kedze sa objavuju spolu.

ivetka312
autor
29. mar 2022

@matana2 jaaaj nechcem už rušiť.. niečo o tej diéte viem...no či môžem jesť vajíčka napr v ryzovom nákype..?