Bolesť chrbtice a hrudníka

2. máj 2024

Ahojre, idem sa spýtať ci sa niekto stretol a niečim podobnym... zhruba od októbra ma boli chrbtica medzi lopatkami. V januári sa kutomu pridruzila aj bolesť hrudnika. Pár krát som si myslela, že ma chytá asi infarkt. Bola som aj u doktorka ale ten mi dal jediné lieky, ktoré aj tak brať nemôžem nakoľko mam velmi citlivý žalúdok. Išla som tam opäť (v polovici marca) už tam bola iná dokorka, ktorá ma poslala s tym hrudnikom pre istotu na Ekg, ktoré bolo čisté, echo- tiež bolo v poriadku a aj na interné. Tam mi opäť robili EKg( ciste) a brali krv kvoli zrazeninam a ci som neprekonala zapal srdca. Povedali mi, že je to v poriadku a uzavreli to teds, že to robí chrbtica. Avšak za ten čas sa niekedy stane, že ma chrbát neboli ale hrudnik ano. Nedá sa v podstatne povedať, že je to úplne bolesť ale msm to ako keby taký čudný pocit v hrudniku ( chvenie, napatie, a palenie).. pretože keďa boli chrbát a vystreluje mi to do hrudd vtedy citim ze ma bolia rebrá a stedna kosť hrudnika.... Prosím vás stretli ste sa s niečím podobnym? Vedeli by ste mi niečo odporučiť? Cvicenie, masáže moc nezaberaju:( a ja uz mam dni, kedy ledva fungujem a pri 2 malých deťoch je to fakt ťažké 😔😔😔😔 ďakujem

00dominika00
2. máj 2024

Mala som podobný problém. U doktora každú chvíľu, už som mala pocit, že si myslia, že si vymýšľam. Ekg a všetko ostatné bolo v poriadku a videla som na nich, že sami nevedia čo s tým.
Je však pravda, že mne bolesť zmizla odkedy som začala chodiť do fitka. Na strojoch sa vám zohrejú svaly a uvoľnia zablokované miesta. Ja vždy cítim ako mi to v tých problémových miestach popuká a je dobre.

autor
2. máj 2024

@00dominika00 pred tehotenstvom prvym som cvičila, nemala som žiadne problémy a po tomto druhom je to fakt hrozne... Normálne sa bojim, že co ak ma to chytá vtedy srdce lebo sak to človeka nápadne ako prvé pri bolesti hrudnika... 🤦 A podotylam ešte tlakam tak 115-120/60... 🤷

00dominika00
2. máj 2024

Ja som si tiež myslela, že je to srdce. Merala som si tlak a ešte sa pritom stresovala. Mi vtedy tep skákal ako tenisová loptička zo 70 na 100. Prestala som to riešiť, tlak meriam už iba u lekárky a pravidelne cvičím. Musím zaklopať, ale zmizlo to úplne.

Nenosíte ťažké závažie? Deti v nosítkach na bruchu, alebo na chrbte ťažké batohy? Lebo tá bolesť je aj z toho.

autor
2. máj 2024

@00dominika00 no nosím syna, ma len 11 mesiacov a cez 9 kil...a občas dcéru co ma cca 16 kil... no nosím ich na rukách, nie v nosici 🤷 dufam, že mi to Zmizne lebo fakt sa preto tiež koľko krát stresujem 🤦 ta bolesť chrbta sa da vydržať no horšie je fakt ten hrudnik

00dominika00
2. máj 2024

Hrudník je prepojený s chrbticou. Ono to prejde, ale najprv musíte prestať nosiť deti a spevníť svalstvo. Predsalen, 9 a 16 kíl nie je málo. Radšej si zvolte káričku.

autor
2. máj 2024

@00dominika00 no len cez schody sa to neda 🤷 malý este sám nebehá tak jeho ked chcem vo vnútri premiestniť tak ho nosiť musím... A este podotknnrm, se obcas mam tlak v uchu ale to mam pocit, ze asi to tiež bude z tej chrbtice 🤷

00dominika00
2. máj 2024

Ucho z chrbtice nebude. To treba navštíviť ušného. 🙂

rozculena
2. máj 2024

@00dominika00 aké ucho?

rozculena
2. máj 2024

choď k fyzioterapeutovi,podrobne popíš svoje problémy.To máš určite od nosenia detí,pouvoľňuje ti to,poradí ti cviky.To pálenie môže byť aj reflux.

marca12
2. máj 2024

@00dominika00 aj ucho moze byt chrbtice-moj pripad

autor
2. máj 2024

@rozculena uz som bola u neho, cviky mi ukaxal a podla nich cvičím a nepomaha to, ani masáž 🤦

vkristian
3. máj 2024

Ahojte baby bolí ľavá ruka aj pichanie na hrudi akoby pri srdci bolí ma aj chrbtica už od decembra bola som aj u neurológa teraz čakám na rehabku. Mali ste už niektorá takéto skúsenosti?keď si dám flektor tak to prejde tak neviem

javorinska
3. máj 2024

@00dominika00 neviem, o ziadnom uchu som nevidela ani slovo, netusim, kde si to vzala 😀 a ono velakrat ani neurologovia nevedia prist na to, co sa s clovekom deje.

autor
3. máj 2024

@javorinska písala som jej v komentári, že mam aj niekedy tlak v uchu, tak asi si to len tak nevymyslela 🙂

lusyc
3. máj 2024

Ja by som si dala vyšetriť aj žalúdok a žlčník, či to nebude zvýšená kyselina, reflux, zlcnikove kamene. Ja som mala bolesti medzi lopatkami a na hrudníku a boli to kamene v žlčníku.

00dominika00
3. máj 2024

@javorinska autorka píše, že má občas tlak v uchu. Iba čítam texty až do konca. 😄

autor
3. máj 2024

@lusyc mala som nedávno sono brucha, žlčník bol v poriadku a o 2 týždne idem na gastro.