Bolesť brucha a pálenie záhy

izrasa
5. feb 2024

Ahojte

Od 11 januára som pociťovala pálenie záhy a išla som k lekárke a dala mi nolpazu. Umierňovala problémy ale oni pokračovali. Bola som aj na pohotovosti a krvné testy boli v norme, moč bola v norme ale problémy pokračovali. A aj som bola aj druhý krát na pohotovosti v Malackách a aj som bola v Bratislave. A tam tiež všetko bolo v norme aj moč, sono brucha v norme a CT mozgu norme. Bol len znížený draslík. Potom prišlo bolesť brucha v oblasti žalúdka, chudnutie,, zastavené vetry,sťažené prehĺtanie, najprv bola zápcha ale potom sa to umiernilo a prišla aj stolica. Jem a bolí ma tam a mám aj zastavené vetry. Schudla som. Vážila som 56 kg a spadla som na 48 kg. A potom som pribrala do 51 kg. Cítim sa slabá a unavená a bolí má za hrudnou kosťou, obtiažne prehĺtanie, dýchanie, malátnosť, grganie, pálenie záhy, zima a potom teplo. Niekedy myslím, že ochrniem. Myslím si, že umieram.

Musím jesť aj keď mi je zle. Nechcem schudnúť. Tak jem diétne jedlá.

Nezvracala som nestravevé jedlo a ani krv. A ani v stolici nemám krv. Stolica je či normálna alebo tekutá. Farba je normálna.

Veľmi sa bojím či nemám rakoviny pažeráka. Pane Bože prenasleduje ma to. Trápim sa. Myslím, že zomriem. Mám s toho úzkosť. Plačem a trápim sa. Symptómy rakoviny pažeráka som porovnávala so svojimi symptómami a mala som psychické problémy.

Na gastro mám ísť až 11 marca. Moje úzkostné myšlienky ma ničia, že zomriem a neprežijem to. Neskorý termín. Aj tam sa budem extrémne báť, či to nebude rakovina v neskorom štádiu 😞. Pane Bože chcem žiť.

Aj vy ste mali alebo máte takéto tráviace problémy?

Aj

nattinatta
6. feb 2024

@izrasa a nevšimla si si ze ta môže páliť od napríklad mliečne výrobky, sladkosti, sytene nápoje? Ja keď toto všetko si dam mňa tiež páli zaha a keď si nedám tak ok

sofia1979
6. feb 2024

@izrasa v prvom rade sa musíš ukludniť. V druhom skúšaj čo ti z jedál robí zle. Rakovina pažeráka uz6by si mala prinajmenšom krv zvracanie atď. Psychika je pruser musíš sa ukludniť. Skús helicid nech ti predpise Dr, alebo oprazol

mamina7070
6. feb 2024

u psychiatra si bola ? znie to ako panicka uzkostna porucha z ucebnice

16zolik16
6. feb 2024

Ahoj, nebudem tu písať že to máš s psychiky ako každý druhý čo to píše človeku ktorý ma aj nádchu už všetko ľudia dávajú psychike. No myslím si že máš helicobater pylori možno aj vredy naštuduj si o tom viac ale tieto príznaky mi pasujú na to keďže sám som mal vredy a helicobaltera stále mám no je mi už lepšie. Odporúčam navštíviť gastro

izrasa
autor
6. feb 2024

@nattinatta ale ja nejem sladkosti a ani sladké jedlá, ani nepijem mlieko a ani nepijem sýtené nápoje

Ja mám histaminovú intoleranciu

izrasa
autor
6. feb 2024

A keď si urobím testy na helicibacter a bude to v negatívne?

izrasa
autor
6. feb 2024

A prečo mám sťažené prehĺtanie?

16zolik16
6. feb 2024

@izrasa no tak potom neviem ale tie iste príznaky som mal aj ja a lekár mi potvrdil hp

monichetta
6. feb 2024

ahoj, nieco podobne som mala, schudla som 10kg, skoro nic som nemohla jest. aj mne povedali, ze mam histaminovu intoleranciu ( diagnoza po gastroskopii), ale pozorovanim a samostudiom som zistila, ze som mala reflux sposobeny nedostatkom zaludocnej kyseliny + mierny zapal zaludka. co mi pomohlo: aloe vera na lacno a vecer pred spanim( musi byt kvalitne, bez prisad, nepastirezovane, najlepsie s duzinou), stava z kyslej kapusty ( len po hltoch pocas dna parkrat) a najviac od firmy Energy Regalen kvapky. pozri si v popise na energe kvapky regalen, ci sa najdes. lieky ako nolpaza, helicid, omeprazol pomozu na kratku dobu ale dlhodobo problem este zhorsia, ja by som ich vysadila. su to totiz chemicke latky, ktore potlacaju tvorbu kyseliny a zhorsuju pracu enzymov. este odporucam Digestion support od Planet Ayurveda a vytazok z papaye - Papaya enzym.

monichetta
6. feb 2024

'bolí má za hrudnou kosťou, obtiažne prehĺtanie, dýchanie, malátnosť, grganie, pálenie záhy, zima a potom teplo' - toto mi znie ako reflux. vola sa to aj GERD v anglictine. samozrejme pokracuj s lekarmi, vo vysetreniach ale ked nakoniec predpisu len nolpazu, tak sa zameraj na prirodne doplnky aby si si pomohla nastartovat travenie a pripadne vyliecit zapal ak ho mas.

izrasa
autor
6. feb 2024

Samotné zúženie pažeráka býva príčinou ťažkostí s prehĺtaním stravy a tekutín. Achalázia je ochorenie, ktoré sa vyznačuje poruchou na nervovej úrovni. Dochádza pri nej k poruche inervácie svaloviny, a tým narušeniu ich hybnosti.

Svalovina pažeráka sa za normálnych okolností pri prehĺtaní pohybuje, čo posúva sústo z pažeráka do žalúdka.

Prítomné sú príznaky ako:

bolesť pri prehĺtaní, tlak za hrudnou kosťou
pocit cudzieho telesa
pyróza - pocit pálenia záhy
vracanie - vracanie s čerstvou krvou alebo tmavým kávovým obsahom
záchvaty kašľa
chudnutie
slabosť

izrasa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea301196
6. feb 2024

Je to reflux

izrasa
autor
6. feb 2024

Ale ja nemám vracanie - vracanie s čerstvou krvou alebo tmavým kávovým obsahom a záchvaty kašľu.
Keď som vážila 56 kg a chcela som pribrať nešlo to. To keď mi ešte nič nebolo.

Na začiatku problému psom vážila 56 kg a schudla som do 48 kg😓😞.
Teraz vážim 52,8 kg a je nemožné pribratie.
Mám pravidelnú stolicu.

Na začiatku som vážila 48 kg a teraz 52,8kg

Únava, slabosť, malátnosť a bolí ma celé telo a je ťažké 😞😓😓😓😓

Krvný obraz, CRP, moč v norme

timea301196
6. feb 2024

@izrasa ale reflux nie je len vracanie pre boha....

izrasa
autor
6. feb 2024

@timea301196 zúženie pažeráka

timea301196
6. feb 2024

@izrasa nie je to reflux pre boha. Mala som to iste mám diagnostikovaný reflux však nečítaj debiliny....

stanulienkat
6. feb 2024

Nolpaza je na to dobra, ale zaklad je dodrziavat DIETNE OPATRENIA. Bez toho, aby si bola disciplinovana, ti ziadna liecba nevyriesi problem. Je velmi vela potravin, ktore nesmies pri refluxe. A reflux VELMI OVPLYVNUJE PSYCHIKA A STRES. Vyluc mentolove,bublinkove, makove, cesnak, cibula atd.... kofeinove,

izrasa
autor
6. feb 2024

@stanulienkat jem všetko diétne
Raňajky - ovsené vločky, obed mrkva, zemiaky, voda a kurkuma taká diétna polievka a niekedy aj kuracie mäso, večer - ovsené vločky

izrasa
autor
6. feb 2024

Ale prečo sa cítim unavená, malátna a slabá??

16zolik16
6. feb 2024

@izrasa máš otázky na ktoré bez vyšetrenia ti neodpovie ani pán doktor. Odporúčam ísť k svojmu obvodnému a on ta už nasmeruje kam sa máš objednať

timea301196
6. feb 2024

Psychika, stres? Asi preto...

izrasa
autor
6. feb 2024

Môže to byť aj vred pažeráka

Symptómy
Najčastejším príznakom vredu pažeráka je pocit pálenia v hrudníku. Bolesť môže byť mierna alebo silná. Ďalšie príznaky vredu pažeráka zahŕňajú:

nevoľnosť
tráviace ťažkosti
kyslý reflux (pálenie záhy)
plynatosť
zvracať
nedostatok chuti do jedla
bolesť pri prehĺtaní
suchý kašeľ
kyslá chuť v ústach

timea301196
6. feb 2024

Prosím ťa už s tým prestaň choď na gastro a všeobecnému. Je to pravdepodobne reflux. Hovorím že som toto mala pri zlcniku a zistili mi reflux

izrasa
autor
6. feb 2024

@16zolik16 11 marca idem na vyšetrenie na gastro. Mám strach, že mi nájdu rakovinu 😭😭😭

16zolik16
6. feb 2024

@izrasa nemôžeš takto premýšľať 😉 áno máš zdravotne problémy ale kto ich nemá ? Ja som mal 3 vredy na dvanastniku plus helicobaktera a poviem ti že 3 vredy nie je sranda. Musíš myslieť pozitívne. Navštíviť lekár šup šup 🙂 posielam ti kvety na zlepšenie nálady 😉💐

zzuunnaa
6. feb 2024

@izrasa prežívam podobne myšlienky, tiež mám dlhodobo ťažkosti, rôzne intolerancie, zníženú imunitu a tiež sa to vlečie, všade má odbíjajú že krv je OK tak som zdravá aj ja… No musíš počkať na vyšetrenie, inak to asi nepojde.. Ale skús si pozrieť FOODmap stravovanie (pri syndróme dráždivého čreva), ja ho nemám ešte diagnostikovane ale skúšala som na pár dni prejst na stravu podľa neho a pomohlo trochu… plus rôzne bylinkové čaje na trávenie, nevyliečia ale aspoň pomôžu zmierniť ťažkosti a isto aj ukľudniť psychiku. Drž sa a hlavne veľa zdravia!

izrasa
autor
6. feb 2024

@timea301196 málo spánku, neustály plač, strach niekoľko dní

izrasa
autor
6. feb 2024

A mám histaminovú intoleranciu

timea301196
6. feb 2024

@izrasa rak tu máš dôvod slabosti. Vypni internet a daj sa do pohody