Pocit zlyhania, depresie

accuz
4. apr 2024

Ahojte, mám 7 týždňovú dcéru, už v pôrodnici sa nechcela prisavat aj keď som mlieka mala dosť, proste som ju nevedela prisat na bradavku. Boli sme tam 9 dni, z toho čo smena to sestra a pokus o prijatie. Mnoho laktacnych poradkyň...Jeden deň prišla vizita a na do mnou stalo 8 ľudí s praktikantkami ktorí sa prizerali ako mi stláčajú prsia a snažia prisat malú aj keď bola vystretá do pluku a v totálnom placi. Dokrmovali sme poharikom, len hltala a veľa vygrcla, schudla, nechceli nás pustiť začarovaný kruh. Potom cievkou ešte aj doma sme dávali 90ky z 30ml cievky v noci každé dve hodiny až kým sme od únavy neprešli na fľašku.Odsávala som dlho svoje mlieko, pretože v 2.tyzdnoch bola operovana na jazýček a dokrmovali ju v nemocnici aj tak fľaškou, prisat sa chcela prisavat len s klibucikmi. Už nechce ani tie a ja už pomaly strácam mlieko, každé odsatie tak 20ml a ona vypije 120…Narodila sa cisárskym skrz moju diagnózu. Nevolala som si laktacnu, po pobyte v nemocnici som ich už mala akurát tak plné zuby a bola som psychicky unavená aj zo zlého zdravotného stavu malej. Už sme doma, zdraví no nedokážem sa zmieriť s tým že jej neviem dať tak potrebné materské mlieko, obzvlášť keď som rodila cisárskym a ona nemá črevnú mikroflóru.Stve ma to, mám pocit zlyhania a odporu toho že ju kŕmim niečím umelým avsak na laktacnu poradkyňu už nemám energiu...najradšej by som bola aby mala už 4 mesiace a zabudla som na toto obdobie výčitiek

pieksamaki
4. apr 2024

@accuz počuj, ja neviem prečo sme tak spoločnosťou tlaceny ze iba matka s materským mliekom....ja mam 5 deti a iba jedno bolo kojene ( 3roky)...ostatne vyrástli na nutrilone, a existuje mé.....nič sa nedeje, užívaj si bábätko, aj s nutrilonom ak treba, len aby papala.

taktotedanie
4. apr 2024

Mali sme to iste akurat nie cisarsky rez
Nema ta co stvat, tvoje dieta potrebuje teba ako matku a to ci mu s laskou das prsnik alebo s laskou spravis mlieko do flasky a das k tomu probiotika je naozaj jedno, v tomto momente v jeden den som sa rozhodla a prestala odsavat, z toho zvuku odsavacky a kontrolovania kolko ml mam vo flasi ( minimum) mi prepinalo, potrapili sme sa s mliekom ale vsetko je to len obdobie ktore preslo
Tieto myslienky ak ich nezazenies sa budu len prehlbovat a teba neustale nahlodavat, dostanes odpor ku krmeniu vlastneho dietata a z nervoznej smutnej matky bude nervozne a smutne dieta, to predsa nechces..len tato spolocnost matky tlaci do kojenia, ja som zazila mamicku , ktpra presne pre trapenie s prvym dietatom ani nechcela kojit svoje druhe dieta bola s tym stotoznena, presla si krizou, poporodnou depresiou, kazdy v nemocnici to respektoval a kto si co realne pomyslel jej bolo jedno pretoze ti ludia sa ti doma o dieta starat nebudu ani nebudu pomahat ani platit ucty , nic..odchadzala domov vysmiata, v psychickej pohode, doma to pokracovalo v pohode, stastna matka stastne dieta
Ty si nezlyhala, ty si svojmu dietatu dala maximum co si vedela, neslo to - tak neslo, ides dalej dieta krmis, hladne nieje, prospieva to je pre teba ako matku dolezite
A tie blbe reci ze kojace matky maju puto so svojimi detmi ver mi to puto nieje o tom ze ci dieta kojis alebo nie, to puto tam je a stale bude , dieta potrebuje matku aby sa upokojilo ked place nie prsnik , to je len zvyk

Netryzni sa takymi myslienkami pretoze na to ani po 4mes nezabudnes a s tebou to pojde dolu vodou

martinami274
4. apr 2024

Ja po cisárskom, prvé tri dni len ukázali syna na 5minut. Kŕmili umelým mliekom. Mne sa mlieko pustili len z jedného prsníka a to asi len preto,aby syn videl,že ano..tu býva mlieko. 🙂 Trápila som sa doma kojit,ale nešlo to. Nakoniec som si povedala,že nie je ani prvý a ani posledný krmeny umelým mliekom, syn bol najedeny a kľudný a ja tiež. Tiež som cítila veľký tlak, že musí sa to. Aj to chápem,že mlieko materske je naj. Ale naj je nezbláznit sa a mať spokojné dieťa.drzim palce.🙂👍

olimuc
4. apr 2024

Nemas sa preco citit zle …v minulosti existovali profi kojne, dnes Nutrilon a pod … tvoje dieta bude mat v buducnosti na haku, ci sa koho lo alebo nie … to co ostane je bola mama v pohode alebo nie. Nevidim ako zlyhanie ani cisarsky (uz som videla aj diskuzie o tom) a ani nekojenie. Deti na UM prosperuju - maly bol velmi. Predcasny a tiez pil UM (- chvilu som sa tiez trapila, ale po ostrej vymene nazorov s jednou poradkynou som si povedala, ze matka som ja a budem si robit, co chcem- ver mi ..: velmi sa mi ulavilo, ked som vsetkych nezelanych poradcov vyhadzala zo zivota) … je uplne normalny, nebyva ani chory a alergie a intoleràncie zatial nema ziadne (ma 6 rokov) 🤷🏻‍♀️ netrap sa … na stuzkovej bude jedno co si kojila alebo mala flasu

rybkoava
4. apr 2024

Ja som pri prvom skončila po 2 týždňoch čo som bola doma, v nemocnici so zápalom prsníkov. Nadopovali ma a prišla som o mlieko. Doma som sa snažila rozkojiť, no už sa mi to nepodarilo. Prvé 2-3 týždne som sa strašne trápila, aby sa to podarilo. No nakoniec sme úplne prešli úplne na UM. Žiadne z babských receptov a múdrych rád, od tých čo kojili mi nepomohli. Akurát má ešte viac stresovali. Moje dieťa je už v puberte a doteraz býva chorá raz za rok, aj to bez teplôt. Teraz čakám druhé a viem, že spokojná mama, spokojné dieťa.
Takže žiadne také, že nech už má 4 mesiace. Daj drobčekovi fľašku a užívaj si ho. Toto obdobie sa už nevráti. ❤️😊

cookie29
4. apr 2024

pozri nedojcis, nie je to koniec sveta... niezeby sa ta laktacia nedala este rozbehnut, ALE je to nesmierne fyzicky narocne, treba odsavat kvalitnou elektrickou odsavackou, oba prsniky naraz, minimalne 25-30minut kazde 3 hodiny, vratane v noci, vzdy v rovnaky cas, nemozes posunut viac nez 5-10m ... a podla toho co pises, tak mate toho obe dost a nepotrebujete este pridat, a toto je zabijak, ja som si tym presla. To co dieta potrebuje najviac nie je MM, ale spokojna pohodova mama. V dnesnej dobe existuju kvalitne komercne preparaty, probiotika a prebiotika na crevnu mikrofloru atd... Ja by som asi sla za lekarom poradit sa ohladne PPD, a hlavne sa skusila uvolnit. Dietatku da viac Tvoje objatie, pohoda ako dojcenie... Drzim palce

heidy222
4. apr 2024

Si super mama, ja by som to vzdala už pri tej cievke

valise
4. apr 2024

Malej viac skodi tvoja nepohoda, ako umele mlieko. Prestan si vycitat, to za co nemozes. Upokoj sa, pospi si s malou, ked sa bude dat. Kolko deti vyrastlo na umelom mlieku a su zive zdrave a v najlepsom poriadku. Spokojna mama = spokojne dieta.

anija2525
4. apr 2024

@accuz ahojte, prepáč, ale mám radu, som už " staršieho vydania", ale moja skúsenosť s dojčením je hrozná. Keď sa mi narodil syn, tak asi 5 deň som dostala zápal prsníkov. Návrh lekára dávať dieťaťu vtedy jediný prípravok "Feminar". To bola ešte väčšia katastrofa, grcal zelené niečo a ďalšie horory. Leteli sme na pohotovosť a tam povedali, že but si zvykne alebo sa nedá nič robiť.. Ani neviem kto mi vtedy poradil, daj mu slabší "Sunar", iné vtedy nebolo aj to na lekársky predpis... Dnes má syn 39, nič mu nechýba ma skoro 2 ročného syna, je dosť úspešný v práci a teraz už s rodinkou 2 mesiac lieta po Amerike. Dcéra podobne, ale už som vedela čo treba. Ma 4 ročnú dcérku kojila skoro 2 roky a nie je rozdiel v chorobnosti po nástupe do škôlky.... Takže nájdi mliečko čo bude chutiť a teš sa, že je zdravá....

natuliatko777
4. apr 2024

@accuz moja ma pat mesiacov a odmietla som kojit a je len na UM a nemozem si vynachvalit .. ona dostane presne tolko kolko potrebuje a ja sa nemusim trapit s nejakym odsavanim alebo niecim takym ako ty .. pekne spinka prespi mi celu noc od 20:00 do rana 8:00 a nemusi sa v noci budit nato ze ma nedostatok mlieka a aj ja si odpociniem v noci a pekne od rana do vecera sa jej venujem a nemam ani depku ani nic podobne ze mi dieta stale place lebo je hladne a podobne .. uz sme davno neni v dobe ze matky musia dojcit a ked nechcu tak budu nimi pohrdat 😁 maj ju na nutrilone a bud rada ze uz nekojis