Sú vaše 3-ročné deti ticho, keď práve nerozprávajú?

24. apr 2024

Vaše 3 ročné deti, ked práve nerozprvávajú sú potichu? Lebo to moje dieta aj ked práve nerozpráva vkuse nejaké zvuky vydáva, až mi to je nepríjemné na uši. Už rozprávanie sa dá počúvať aj celý deň, ale tieto pazvuky sú strašne nepríjemné. Keď mu poviem, aby nevydával pazvuky tak minutu vydrži byť potichu a pokračuje. Ticho je len keď spí. On normálne, non stop pazvuky vydáva. A mňa uz hlava bolí. Proste ked spí, to božské ticho a konečne kľud na uši.

jazula
24. apr 2024

Moja väčšinou rozpráva, alebo si spieva, ale veru vie byť aj ticho (hlavne pri telke teda 🙈).

ailiba
24. apr 2024

Ked sa hra, tak vydava zvuky (ako ide auticko, vrtulnik), vacsinou rozrava skoro stale, ale vie byt aj ticho, ked sa, sustredi.

danica2711
24. apr 2024

to sú aké pazvuky, že ťa to tak irituje?

autor
24. apr 2024

@ailiba nemyslim zvuky auticko, vrtulnik. Ani neviem ako tie pazvuky opisat. Je to strasne neprijemne ma usi. Ako keby take mmm, hmm, mmm a non stop. Ja uz rozmyslam ci to je neurologicky problem. Robi to od babatka take pazvuky. Ale zhorsuje sa to. Uz aj ked sme v obchode a akurat nerozprava tak pazvuky robi. Potisku mu poviem v obchode, psss nerob take pazvuky. Chvilu je ticho a pokracuje.

autor
24. apr 2024

@danica2711 Strasne pazvuky ☹️😪. Dnes to na mna dolahlo a hlava ma z toho boli.

diewcatqoo
24. apr 2024

Moj bude mat 8 rokov a nedokaze byt ani minutu ticho. Ked nerozprava s niekym, tak rozprava sam so sebou a ked nerozprava ani sam so sebou, tak si bud spieva alebo vydava rozne pazvuky. Obcas ho musim az okriknut, lebo mi to fakt uz ide na nervy niekedy. On este aj v noci hovori kazdu noc zo sna alebo vydava zvuky.
Neviem si predstavit, ako funguje v skole, ci tam vydrzi byt ticho. Ale asi hej, lebo zatial sa nikto na neho nestazoval.

lululucy
24. apr 2024

Moja ma 5 a nevie byt ticho

jesenzima
24. apr 2024

Rozprávajú, alebo spievajú, pri hre vydávajú zvuky, viacmenej ani ticho nie sú ...

kikusenka1
24. apr 2024

Mojim vkuse idú ústa a keď sú ticho a nie sme v tej istej miestnosti tak viem, že robia niečo zle... môj 3 ročný syn robí tiež všelijaké pazvuky a lezie mi to na nervy ale to opakuje po svojich bratrancoch. Najnovšie sa strašne rehoce lebo videl jednu opicu sa tak smiať v jednej rozprávke a to keď počujem tak mi je až zle. Odvtedy to ma zakázané pozerať 😂 nemusí to byť neurologický problém. Babatka vydávajú všelijaké zvuky. Až na moju dcéru . Ta do 13 mesiacov vkuse vrieskala tak ako keby ju tu tyram... a zvuky napodobňuje . Možno ma niečo napozerane zvonka keď ste boli na ihrisku a niektoré dieťa taky zvuk vydalo a ty si to možno nepostrehla. Deti sú veľmi všímave

radkaradix
24. apr 2024

aj nas musi stale rozpravat alebo ako pises ty, vydavat pazvuky, vymysla si slova, skratka hocico, len aby nebol ticho.. lezie mi to strasne na nervy :D :D

kp7333
24. apr 2024

Minule sa ucitelka stazovala na rodicku, ze deti nevedia ticho sediet, vkuse vydavaju nejake pazvuky. Ze to kedysi nebolo. To bude asi novodoba choroba tejto generacie deti.

autor
24. apr 2024

@kp7333 Dakujem toto ma ukludnilo, tak radsej nech to je dobou, ako keby mi dieta malo zdravotny problem 🙂.

kp7333
24. apr 2024

robia to dokonca aj druhostupniari, kamosku mam ucitelku a vraj su ako vysinuti. ona si mysli, ze to maju z pocitacov, tabletov, mobilov, najma z PC hier.

radkaradix
24. apr 2024

@kp7333 tak nas ma 5 r a nema ani tablet, ani mobil ani nehrava hry.. tak neviem :D

kp7333
24. apr 2024

@radkaradix a rozpravky v telke nepozera? minule som s dcerou chvilu pozerala detsky kanal a uz po polhodine som bola vyflusnuta z tolkych zvukov.

radkaradix
24. apr 2024

@kp7333 rozpravky ano, to je pravda.. skusime obmedzit a pracovat/hrat sa viac v tichosti, ci to pomoze 🙂 dakujem za tip

ivangeline
24. apr 2024

Keď prestanú deti rozprávať, začnú premýšľať v tichosti. V tomto veku premýšľajú nahlas. Aj mne stále hlava beží ale nepočuť to . ;D

tiika
24. apr 2024

Nemám to iste. Ale, keď jej išli zúbky alebo bolelo uško, tak v kuse ujukala, huuukala, mrncala… už keď som to nezvládala, dala som si stuple do usi a pocítila som nesmiernu úľavu. 😀

ailiba
24. apr 2024

Tak to je zvlastne. Niekedy deti sice opakuju zvuk, co sa im paci, ale ked to robi stale, tak neviem... Asi to radsej povedz pediatricke, mozno by neurologicke vysetrenie nebolo zle. My sme boli a je to uplne v pohode.

diewcatqoo
24. apr 2024

@kp7333 neviem no, podla mna je to aj povahou. Moj syn napr. nehrava pc hry, nema ani mobil, nepozera ani rozpravky a huba sa mu nezavrie. Ale ja som bola taka ista, ked som bola mala a to sme o mobiloch nechyrovali, ani pc hry sme nehrali 🙂

mamickalisticka
24. apr 2024

A teraz si predstav, že máš trojročné dvojičky 😁 áno, večer po uspatí je to šok pre uši, že je ticho. Ale zasa oni medzi sebou, ale aj keď nie spolu a každý je inde, aj tak kvakajú niečo "do hry"

mladena
25. apr 2024

deti nemám, ale suseda má dieťa asi 4 ročné a v jednom kuse toto počujem o čom hovoríš.

gubka2023
1. máj 2024

Môj vkuse keca... Podľa mňa kebyže sa dá v spánku rozprávať keca aj vtedy 😂